'10 Gün İçerisinde İyileşir'

'10 Gün İçerisinde İyileşir'

Başbakan Erdoğan'ın Göz Muayenesini Gerçekleştiren Dünya Göz Hastanesi Medikal Direktörü Prof. Dr. Hayati Tolun, Başbakan Erdoğan İçin Ameliyatı Gerektirecek Bir Durumun Sözkonusu Olmadığını Kaydetti.

'10 Gün İçerisinde İyileşir'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın göz muayenesini gerçekleştiren Dünya Göz Hastanesi Medikal Direktörü Prof. Dr. Hayati Tolun, Başbakan Erdoğan için ameliyatı gerektirecek bir durumun sözkonusu olmadığını kaydetti.

Özel bir doktor heyeti eşliğinde Başbakan Erdoğan'ın muayenesini üstlenen Tolun, Dünya Göz Hastanesi önünde bekleyen gazetecilere konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tolun, Başbakan Erdoğan'ın gözünde ameliyat gerektirecek bir durum olmadığını ve kendisine biri yakın diğeri güneş gözlüğü olmak üzere 2 gözlük önerdiklerini ifade etti. Başbakan Erdoğan'ın en geç 10 gün içerisinde iyileşeceğini belirten Tolun, "Cerrahi bir operasyona gerek kalmadı, virütik bir durum, bulaşıcı bir durum var. İlaç tedavisi uygulanacak." dedi.

Erdoğan'ın ışıktan rahatsız olduğunu da kaydeden Tolun, "Ankara'da konulan teşhisle aynı durum söz konusu, dinlenmesi gerekiyor." şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, muayenenin ardından hastaneden ayrıldı.

Kaynak: CHA