1.taraklı Fotoğraf Buluşması ve Fotomaraton Yarışması

1.taraklı Fotoğraf Buluşması ve Fotomaraton Yarışması

Taraklı İlçesinde Gerçekleştirilen 1

1.taraklı Fotoğraf Buluşması ve Fotomaraton Yarışması

Taraklı ilçesinde gerçekleştirilen 1. Taraklı Fotoğraf Buluşması ve Fotomaraton Yarışması'nı amatör fotoğrafçı Aslı Cebeci kazandı.

Taraklı Belediyesi, Taraklı Halk Eğitim Merkezi ve İstanbul Fotoğraf Atölyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinliğe, 160 fotoğraf değerlendirmeye alındı. Jüri üyeliklerini Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Yazan, organizatör Ahmet Kahraman, fotoğraf sanatçıları Çerkez Karadağ ve Aramis Kalay'ın yaptığı yarışmada, 52 kişi arasından amatör fotoğrafçı Aslı Cebeci birinci, Mevlüt Özalp ikinci ve Serap Borucu üçüncü oldu.

Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede üçüncü kez fotoğraf yarışması düzenlediklerini belirterek, güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarını söyledi.

3 gün süren etkinlikte katılımcıların ilçenin tarihi konaklarında ve doğal güzellikler içindeki çadırlarda konakladığını ifade eden Özkaraman, 'Hem doğa, hem de mimari ve sanatsal fotoğraflar çekildi. İlçemizin böyle bir etkinlikle tanıtılması bizleri memnun etti' dedi.

İstanbul Fotoğraf Atölyesi kurucularından Yüksel Altun ise 3 yıldır faaliyet gösterdiklerini belirterek, atölyelerinden bugüne kadar 700 fotoğrafçının mezun olduğunu söyledi.

Etkinliğin organizatöre Ahmet Kahraman da etkinlikle ilçeyi tanıtmayı amaçladığını ifade etti.

(TİN-MHD) - SAKARYA