1. Salon Çim Hokeyi Balkan Şampiyonası Sona Erdi

1. Salon Balkan Çim Hokeyi Şampiyonası Sona Erdi. Kuşadası Uğur İnan Spor Salonu'nda Düzenlenen Şampiyonada Erkeklerde Yunanistan, Bayanlarda Bulgaristan Şampiyon Oldu. Turnuvada Başarılı Bir Performans Sergileyen Türkiye İse, Hem Erkeklerde Hem de Bayanlarda Üçüncü Olarak Tarihinde İlk Kez Uluslararası Bir Turnuvada Dereceye Girdi.

1. Salon Çim Hokeyi Balkan Şampiyonası Sona Erdi

1. Salon Balkan Çim Hokeyi Şampiyonası sona erdi. Kuşadası Uğur İnan Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonada erkeklerde Yunanistan, bayanlarda Bulgaristan şampiyon oldu. Turnuvada başarılı bir performans sergileyen Türkiye ise, hem erkeklerde hem de bayanlarda üçüncü olarak tarihinde ilk kez uluslararası bir turnuvada dereceye girdi.

Türkiye, Bulgaristan, Yunanistan, Romanya ve Makedonya Erkek Çim Hokeyi Milli Takımları ile Türkiye, Bulgaristan, Yunanistan ve Moldova Bayan Çim Hokeyi Milli Takımları'nın katıldığı 1. Salon Çim Hokeyi Balkan Şampiyonası, Türkiye'de çim hokeyi dalında gerçekleştirilen ilk uluslararası turnuva oldu. 3 gün devam eden şampiyonanın son gününde final karşılaşmaları oynandı. Bayanlarda üçüncülük maçında Yunanistan'ı 3-0 yenen Türkiye 3. olurken, final maçında ise Bulgaristan ile Moldova karşılaştı. Final

maçından 7-2 galip ayrılan Bulgaristan, bayanlarda Balkan Şampiyonu oldu.

Erkeklerde ise üçüncülük maçında Türkiye ile Romanya karşılaştı. Normal süresi 3-3 biten karşılaşmayı, penaltılarla 7-4 kazanan Ay-yıldızlı ekip, Türkiye'ye Çim Hokeyi'ndeki ilk uluslararası kupasını kazandırmış oldu. Finalde ise Bulgaristan ile Yunanistan karşı karşıya geldi. Baştan sona büyük çekişme içerisinde geçen karşılaşma 1-1 beraberlikle sona erdi. Penaltı atışlarında rakibini 4-1 mağlup eden Yunanistan, şampiyonluğa ulaştı. Yunan sporcular maçtan sonra büyük sevinç yaşarken, maçı izlemeye gelen

Türk seyirciler tarafından da ayakta alkışlandı.

Final maçlarının ardından Kuşadası Uğur İnan Spor Salonu'nda ödül töreni düzenlendi. Şampiyonada dereceye giren takımlara ödüllerini Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu, ADÜ Rektör Yardımcısı Hasan Erdem, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cevat Ercan ve Türkiye Çim Hokeyi Federasyonu Başkanı Barbaros Tuzcuoğulları verdi.

(ZH-İY-OK-S)

Kaynak: İHA