Haberler » Spor » 1. Mersin Yat Yarışları Sona Erdi - Spor

1. Mersin Yat Yarışları Sona Erdi

Türkiye Yelken Federasyonu'nca bu yıl ilk kez düzenlenen Mersin Yat Yarışları sona erdi.

1. Mersin Yat Yarışları Sona Erdi

Yelken Federasyonu'nca bu yıl ilk kez düzenlenen Yat Yarışları sona erdi.


Gençlik Hizmetleri ve İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Doğu Akdeniz kıyılarında ilk kez düzenlenen yarışmaya, 10-20 metre arası D-1,D-2 ve D-3 kategorilerinde 10 tekne ve 60 sporcunun katıldı.


Mersin Marina'nın ev sahipliği yaptığı 2 gün süren yarışmada, D-1 kategorisinde Mersin Yelken Akademi takımından Oytun Çalışlar birinci olurken, Hotler takımından Mert Pozcu ikinci, Mersin Yelken Akademi takımından Fırat Kındı üçüncülük elde etti.


D-2 kategorisinde de Andor takımından Derya Yalgın birinci, Efe Aras takımından Hakan Uysal ikinci ve Bukle takımından Buğra Reha Sakınç üçüncü oldu.


D-3 kategorisinde ise Rozita takımından Ersin İlkiriloğlu birinci, Mersin Rota takımından Feridun Çatık ikinci ve Afilli takımından Nazım Önal üçüncü olma başarısı gösterdi.


Dereceye giren takım ve sporculara ödülleri, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Vedat Akyar, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Deniz Ticaret Odası (MTDO) Genel Sekreter Yardımcısı Halil Delibaş Mersin Marina Genel Koordinatörü Cengiz İnangül ve Türkiye Yelken Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Özgür Özcan tarafından verildi.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler