"1.medeniyetler İttifakı Forumu" 15-16 Ocak'ta Madrit'te Yapılacak

"1.medeniyetler İttifakı Forumu" 15-16 Ocak'ta Madrit'te Yapılacak

Türkiye ve İspanya'nın öncülük ettiği "Medeniyetler İttifakı" girişimi çerçevesinde "1. Medeniyetler İttifakı Forumu", 15-16 Ocak tarihleri arasında Madrid'de gerçekleştirilecek.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'nın da katılacağı foruma, İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero, eski Portekiz Cumhurbaşkanı ve Medeniyetler ittifakı temsilcisi Jorge Sampaio ile Birleşmiş Milletler Genel Sekre...

Türkiye ve İspanya'nın öncülük ettiği "Medeniyetler İttifakı" girişimi çerçevesinde "1. Medeniyetler İttifakı Forumu", 15-16 Ocak tarihleri arasında Madrid'de gerçekleştirilecek.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'nın da katılacağı foruma, İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero, eski Portekiz Cumhurbaşkanı ve Medeniyetler ittifakı temsilcisi Jorge Sampaio ile Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon'un da katılacak. Ayrıca foruma uluslararası ve bölgesel kuruluş temsilcileri, işbirliği ajansları, sivil toplum ve vakıf temsilcileri de katılacak. "1. Medeniyetler İttifakı Forumu" tüm dünyadaki uluslar ve kültürler arasındaki artan kutuplaşmayla yüzleşmenin yollarını araştırmak ve küresel ölçekte çok kültürlülük anlayışı için yeni yollar geliştirmeyi amaçlıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero'nun öncülük yaptıkları "Medeniyet İttifakı" girişimi çerçevesindeki dördüncü toplantısı, geçen yılın Kasım ayında İstanbul'da yapılmıştı.(ANKA)

(BT/ZG)

Kaynak: ANKA