1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü - Haberler
Haberi Paylaş

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

AA - Haberler | Yerel
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Hakkari ve Muş'ta coşkuyla kutlandı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Hakkari ve Muş'ta coşkuyla kutlandı.

Muş'ta, Belediye Meydanı'nda toplanan Eğitim İlke-Sen, Hak-İş Sendikası üyeleri ve siyasi parti temsilcileri, halaylar çekerek 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

Programda konuşan Hak-İş Sendikası Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır, 1 Mayıs'ın tüm dünyada ve Türkiye'de işçi sınıfın ve ezilen halkların eşitlik, özgürlük, kardeşlik ve insanca bir yaşam talebiyle harekete geçtiği, mücadele kararlılığını alanlara yansıttığı bir gün olarak kutlandığını söyledi.

Eğitim İlke-Sen adına basın açıklamasını okuyan Şerafettin Yener ise "Bugün emeğin, emekçinin, dayanışmanın, dirilişin ve direnişin sembolik günlerinden 1 Mayıs. Dünya halklarının, insanlık onurunu örseleyen her türlü zulme karşı sesini yükselttiği bir gün" diye konuştu.

Hak-İş Sendikası Muş Şube Başkanı Kalır tarafından belediyede çalışan 230 taşeron işçinin sendikalarına üye olmasından katkılarından dolayı Belediye Başkanı Feyat Asya'ya plaket verildi.

Halaylar çeken gruplar, olaysız dağıldı.

Hakkari'de de Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Hakkari Şubesi öncülüğünde kentteki sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle kutlama programı düzenlendi.

Çevre Yolu Hastane Kavşağı'nda bir araya gelen grup, Barış Caddesi'ne kadar yürüdü. Burada basın açıklamasını okuyan KESK Dönem Sözcüsü Cemal Balıkesir, günün anlam ve önemine değindi. HDP Hakkari 2'nci sıra milletvekili adayı Nihat Akdoğan da Kürtçe ve Türkçe bir konuşma yaptı.

Kutlamalara Hakkari Belediye Başkanı Dilek Hatipoğlu ve çok sayıda işçi katıldı. Kalabalık, konuşmalarında ardından söylenen şarkılar eşliğinde halay çekti.

Hakkari'nin Çukurca ve Yüksekova ilçelerinde de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü coşkuyla kutlandı.

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title