Öğrenci Yurdu Önünde Kurşun Yağdırmıştı! Saldırının arkasından "Anneye Tecavüz Girişimi" Çıktı

Öğrenci Yurdu Önünde Kurşun Yağdırmıştı! Saldırının arkasından "Anneye Tecavüz Girişimi" Çıktı

Samsun'da öğrenci yurdu önünde meydana gelen, 1 kişinin öldüğü 4 kişinin yaralandığı silahlı saldırının ayrıntıları ortaya çıktı. Saldırgan'ın, "Annesine tecavüze kalkıştıkları" için olayı gerçekleştirdiği öğrenildi.

Samsun'da öğrenci yurdu önünde meydana gelen, 1 kişinin hayatını kaybettiği, 2'si üniversite öğrencisi 4 kişinin yaralandığı silahlı saldırının ayrıntıları ortaya çıktı.

KAMYONETİ İLE SIKIŞTIRIP SİLAHLI SALDIRI DÜZENLEDİ

Samsun'un Atakum ilçesi Atatürk Bulvarı Turgut Özel Öğrenci Yurdu önünde meydana gelen, 1 kişinin öldüğü 1'i ağır 4 kişinin de yaralandığı silahlı saldırının sırrı çözülüyor. Ramazan A. (33), 55 M 1230 plakalı dolmuş minibüs ile takip ettiği içinde 29 yaşındaki Mevlüt A.'nın bulunduğu 55 GL 872 plakalı kapalı kasa kamyoneti ile sıkıştırıp tabancayla silahlı saldırı düzenledi. Bu sırada araçta bulunan Mevlüt A. ile yanında bulunan Selçuk Y. (22) ve Lütfi Güler (33) araçtan inip kaçmaya başladı. Bu sırada kaçan şahıslara doğru Ramazan A. tabancasıyla ateş etmeyi sürdürdü.

KURŞUNLAR ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DE İSABET ETTİ

Tabancadan çıkan kurşunlar Mevlüt A., Selçuk Y. ve Lütfi Güler ile öğrenci yurdu önündeki üniversite öğrencileri Songül K.(20) ve Hatice K. (26) adlı öğrencilere isabet ederek yaraladı.

1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 4 KİŞİ YARALANDI

112 Acil Servis ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan 5 kişiden biri olan evli ve 2 çocuk babası Lütfi Güler hayatını kaybetti. Silahlı saldırıda yaralanan Mevlüt A.'nın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

SALDIRGANIN ANNESİNE TECAVÜZE YELTENDİKLERİ İDDİASI

Silahlı saldırgan aracını terk edip kaçarken, saldırının ayrıntıları ortaya çıktı. Kendisine silahlı saldırı düzenlenen Müvlüt A. ile kardeşi Burhan A.'nın silahlı saldırgan Ramazan A.'nın annesi Tülay A.'ya tecavüze kalkıştıkları iddia edildi.

ANNE VE BABASI HAPİS CEZASI ALMIŞTI

2016 yılında meydana gelen olayda, Tülay A.'nın 23 yaşındaki Burhan A.'yı tüfekle ateş açarak öldürdüğü ve eşi Sami A. ile birlikte yargılandıkları Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından geçtiğimiz ay Tülay A'nın 15 yıl, kocası Sami A.'nın ise 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldıkları öğrenildi.

Kaynak: İHA