1 Kilo Baklavayı 1 Dakika 59 Saniyede Bitirdi

1 Kilo Baklavayı 1 Dakika 59 Saniyede Bitirdi

1 Kilo Baklavayı 1 Dakika 59 Saniyede Bitirdi
CHA - Haberler | Güncel

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde ilgili pek çok kurum ve kuruluşun işbirliği ile bu yıl 7'ncisi düzenlenen Uluslararası Antepfıstığı Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 'Ödüllü Baklava Yeme Yarışması' düzenlendi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde ilgili pek çok kurum ve kuruluşun işbirliği ile bu yıl 7'ncisi düzenlenen Uluslararası Antepfıstığı Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 'Ödüllü Baklava Yeme Yarışması' düzenlendi. Yarışmada, bir kilo baklavayı 1 dakika 59 saniyede bitiren Fehmi Öztürk birinci oldu.

Şato Restaurant'ta düzenlenen yarışmaya Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, yarışmaya destek veren baklava temsilcileri ve çok sayıda davetli izleyici olarak katıldı. Bu yıl da yine geniş yoğun katılımın gözlendiği yarışmada, yarışmacıları birer kilogram baklavayı en kısa sürede yemek için yarıştı.

Yarışmacıların kurallar ve sağlık sorunları konusunda uyarıldığı yarışmada sağlık ekipleri de herhangi bir olumsuzluğa karşı hazır bekledi. 43 yarışmacının katıldığı yarışmada yarışmacılar, bir kilo baklavayı en kısa sürede bitirmek için birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Şato Restoran'ta düzenlenen ödüllü baklava yeme yarışmasında 1 kilo baklavayı 1 dakika 59 saniyede bitiren 35 yaşındaki Fehmi Öztürk birinci oldu.Yarışmayı geçen yılın şampiyonu Mehmet Özdemir, 2 dakika 20 saniye ile ikinci olurken, 25 dilim baklavayı 2 dakika 50 saniyede yiyen Mehmet Ağgün üçüncülüğü elde etti. İlk üçe giren yarışmacılar cumhuriyet altını, yarım altın, çeyrek altın ve birer tepsi baklavayla ödüllendirildi.

Şato Restorant'ın mekan sponsorluğunu yaptığı, Ayıntap Baklava, Çağdaş Baklava, Çelebioğulları Baklava, Güllüoğlu Baklava'dan Mahmut Güllü, Koçak Baklava, Güllüoğlu Baklava'dan Ömer Güllü, Seç Baklava, Şirvan Baklava ve Çavuşoğlu Baklava 'Ödüllü Baklava Yeme Yarışması'na destek veren baklavacılar arasında yer aldı.

Ödüllü Baklava Yeme Yarışması'nda dereceye giren yarışmacıların ödülleri, 23 Eylül Pazar Günü Botanik Bahçesi yanı Festival Park'ta düzenlenecek Festival Ödül Töreni'nde sahiplerine verilecek.

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title