1. Bahar Mert Bayan Plaj Voleybolu Turnuvası Sona Erdi

Türk Telekom'un Başarılı Pasörü Bahar Mert'in Kendi Adına Düzenlediği 1. Bahar Mert Bayan Plaj Voleybolu Turnuvası Sona Erdi.

1. Bahar Mert Bayan Plaj Voleybolu Turnuvası Sona Erdi

Türk Telekom'un başarılı pasörü Bahar Mert'in kendi adına düzenlediği 1. Bahar Mert Bayan Plaj Voleybolu Turnuvası sona erdi.

Türk Telekom'un ana sponsorluğunda Armada Alışveriş Merkezi'nin açık otoparkına kurulan sahada yapılan turnuva büyük ilgi gördü. Daha önce Ankara'da kendi adına bir de voleybol okulu açan Bahar Mert'in organizasyonunu yaptığı turnuvada, denizi olmayan Ankara'da plaj voleybolunun keyfi yaşandı. Ankaralı sporseverlerin büyük ilgi gösterdiği turnuvada, voleybolcular Bahar Mert, Özlem Özçelik, Natalya Hanikoğlu ve şarkıcı Çelik, bir gösteri maçı yaptı. İzleyenlere eğlenceli dakikalar yaşatan karşılaşmayı Bahar Mert ve Çelik'in bulunduğu takım 11-10 kazandı.

Karşılaşmaları Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık ve Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz da izlerken, Karabıyık gösteri maçında forma giyenlere birer madalya takdim etti.

Bahar Mert, böyle bir organizasyon yaparak hem Ankaralıları eğlendirmek hem de voleybol sevgisini yaymaya çalıştığını söyledi. Bahar, organizasyonla birlikte kendisine ait voleybol okulunun da Ankaralı sporseverler tarafından tanındığını ifade ederek, minik voleybolcuları kendilerini küçük yaşta geliştirebilmeleri için voleybol okuluna davet etti.

Bahar Mert'i bu organizasyonda yalnız bırakmayan sanatçı Çelik ise, yaptıkları gösteri maçının kendi adına çok zor geçtiğinin altını çizdi. Çelik, yapılan organizasyonun voleybol sporunun yayılması adına çok önemli olduğunu kaydetti.

Özlem Özçelik de, kendisinin de İstanbul'da bir voleybol okulunun olduğunu hatırlatarak, Ankara'da çok güzel bir organizasyon gerçekleştirildiği belirterek, tüm voleybol meraklılarını voleybol okullarına çağırdı.

32 takımın katılımıyla gerçekleştirilen turnuvada şampiyonluğu ise Rusya'dan Natasha-Alona ikilisi kazandı. Rus çift, finalde Türk Telekomlu oyuncular Nilay ve Eda'yı 2-0 mağlup etti. Turnuvanın üçüncülüğünü ise Bulgar rakiplerini yenen Eda-Zülfiye ikilisi kazandı. Turnuvada şampiyon ekip 4 bin YTL, 2. olan ekip 3 bin YTL ve 3. olan ekip 2 bin YTL kazandı.

(EKO-OK-S)

Kaynak: İHA