Yazar Latif Erdoğan kimdir? Latif Erdoğan Kimdir? (Akit)

08 Mart 2014 15:05

Yazar Latif Erdoğan kimdir? Yazar Latif Erdoğan hangi gazetede yazar? Yazar Latif Erdoğan biyografisi. Yazar Latif Erdoğan'ı yakından tanıyalım. Latif Erdoğan hakkında bilgiler...

Yazar Latif Erdoğan kimdir? Latif Erdoğan Kimdir? (Akit)

Yazar Latif Erdoğan kimdir?Yazar Latif Erdoğan hangi gazetede yazar? Yazar Latif Erdoğan biyografisi. Yazar Latif Erdoğan hakkında detaylar.
1956 yılında Uş ak’ta doğdu. 1967’de İlkokulu; 1974’de İmam Hatip Okulu’nu; 1978’de Yüksek İslam Enstit üsü’nü İzmir’de bitirdi. 1981’de bir yıl kadar Diyanet’te vaiz olarak Çalıştı. 1983’de dört aylık kısa d önem askerliğini Burdur’da yaptı. 1994’de Gazetecilik ve Yazarlar Vakfı’nın kurucuları arasında bulundu ve ü Ç yıl aynı vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendi. 1997-2000 arası, Akademik Araşt ırmalar Vakfı’nda yön eticilik yaptı. 2001-2004 yılları arasında özel eğitim Çalışmalarını gerÇekleştirmek üzere Arja ntin’de bulundu. Kuruluş yıllarından itibaren, uzun süre Zaman Gaze tesi’nde haftalık yazılar yazdı. Halen, haftalık yazılarını Bugün Gazetesi’nde  sürdürm ektedir. Evli, biri kız, ikisi erkek üÇ Çocuk babasıdır.

Yayınlanmış eserleri:

ömer b. Abdülaziz
En Güzel Kıssa ve GerÇekleşen Rüya
Kırık Tayflar I, II, III
KüÇük Dünyam (Söyleşi)
İman Ahlak Aksiyon

Yazar Latif Erdoğan A Haber'de Deşifre progr amında Fethullah Gülen ve cemaati hakkında açıklamalar da bulundu. Erdoğan "Gülen, bana 'Allah ile konuştuğunu söyledi. Kainatı Hz.Muhammed için oluşturdum senin için de devam ettiriyorum' dedi" diye konuştu.

Cemaatin içinde 40  yıl bulunan Yazar Latif Erdo ğan'dan çarpıcı açık lama. Erdoğan A Haber'de ya yınlanan Deşifre programına katıldı. Bir dönem Gülen'in halefi olarak görülen Latif Erdoğan "bugün gelinen bir noktada ciddi bir proje var Bediüzzaman ve Risale-i Nur devre dışı bırakılıyor" diye konuştu.

GÜLEN RİSALE-İ NUR'U KULLANDI

Fetullah Gülen'in Risale-i Nur'un kutsiyetini kull andığını işaret eden Latif Doğan bu sayede geniş kitl elere hakim olduğ unu söyledi. Doğan eğer Gülen'in Risale-i Nur ile hitap etmes eydi cami cemaatinin dışına asla çıkamayacağını kaydetti.

Latif Doğan "Gülen  cemaat oluşu mun ekseninde Risale-i Nur  var. Eğer Gülen o  metodu kullan masaydı cami cematinin dışına çık amazdı. Ondan daha iyi hatiplerde vardı" diye konuştu

Latif Erdoğan çarpıcı açıklamaların Gülen'in çelişkileri ile sürdürdü. Doğan Ecevit ve Demirel il e ilgili söylem  ve fikir değişikliklerine şu şekilde anlattı Doğan " Gülen Ecevit ve Demirel için Deccal dedi. Sonra  Demirel'e söz sultanı d edi, diğerine şefaat edeceğim dedi" diye konuştu

ALLAH(CC) İLE GÖRÜŞÜYORUM

Cemaatin içyüzünü Cemaat in sevilen ismi Yazar Latif Erdoğan ko ydu. Erdoğan "Gülen, bana 'Allah ile ko nuştuğunu söyledi . Kainatı Hz.Muhammed(SAV) için oluşturdum senin için de devam ettiriyorum' dedi" diye konuştu.

İSMET İNÖNÜ'NÜN ELİNİ ÖPTÜ
 
Erdoğan, Gülen'in bir bilinme yenini de kendi ağzından anlattı. Erd oğan"Fetullah Gülen sıraya girerek İsmet İnönü'nün elini öptüğünü açıkladığını söyledi. Bu ciğerleri sızlatan bir tablo. Demek  ki CHP sevgisi eskide n geliyormuş" şeklinde konuştu.

Gülen'in Türkeş'in kend isine ölüm kararı verdiğini açıkladığ  anlatan Erdoğan k onuyla ilgili şunları söyledi:
 
"Gülen Türkeş t arafından kendisini öldürmek için gönderilen  bir kişinin geldiğini söyledi. Ben sizi çok seviyorum  ben sizi öldüremem dediğini bana anlattı. Türkeş öldü, baktım Hocaefendi gitti cenazesinde en ön s afta yeraldı."  

CEMAAT BİR VERDİĞİ YERDEN BİN ALIR

Tayyip Erdoğan kad ar ülkemize faydalı olan bir lider gelmediğini söyleyen Erdoğan Cemaate karşı uyarılarda bulunduğunu kaydetti. Erdoğan şu cümleyi söylediğini anlattı "Hocaefendi'nin  bir verdiği yerden bin alır"


Haberle İlgili Yorumlar


Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.