VEKİL İMAMLARA

22 Aralık 2014 Pazartesi Saat: 04:49

Düşük Maaşlı Çalışan, İş Güvencesi Olmayan Vekil İmamların Aile Huzuru Kalmadı"

Türkiye Cami ve Kur'an Kursları Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Recep Kıyak, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sayıları 3 bini bulan vekil imam, müezzin kayyım ve fahri Kur’an kursu öğreticilerine büyük haksızlık yaptığını ileri sürdü.

Bakanlar Kurulu Toplantısı

Bakanlar Kurulu Toplantısı

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Arınç: (3) "(Mısır'da ordunun yönetime el koyması) Daha önceki açıklamalarımızda demokrasiye taraf olan, demokrasiyi ortak paydamız olarak kabul eden bütün anlayışları içerisine alacak bir şekilde, tek ülke olarak Türkiye, tek hükümet olarak AK Parti'nin varlığını görmek bizi bir açıdan yalnız kaldığımız için üzüyor ama hakikatleri söyleyen sadece Türkiye'nin olması da bize gurur veriyor. Türkiye, bu onur verici tutumunu bundan sonra da sürdürmeye devam edecektir" "Bugün itibarıyla dövizli askerlik 10 bin avrodan 6 bin avroya düşürülmüştür" "Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a ve maalesef tartışmalar sırasında Şırnak Milletvekilimiz Sayın Mehmet Emin Dindar’ın yaralanmasına yol açan, Meclise yakışmayan, milletvekillerinin onuruna, itibarına tamamen aykırı olayı da zikretmek istiyorum. Bu, çok üzüntü verici olaydır" "Bugün bir önergeyle köy ve mahalle muhtarlarının maaşlarında neredese yüzde 100’e yakın artış yapılmaktadır. Şu anda önerge geçti mi bilemediğim için ihtiyaten söylüyorum, köy ve mahalle muhtarlarının uzun yıllardan beri arzu ettikleri ücret artışları, maaş artışları bu suretle yüzde 100’e yakın bir gerçekleşme imkanı bulacaktır" "Her maddesinde binlerce insanı ilgilendiren bir kanun tasarısına hiç sebepsiz karşı çıkmak, Meclisi meşgul etmek ve bunun bir an evvel yasalaşmasına engel olmaya çalışmasını kınıyorum ve muhalefetin bu tutumunu milletimize şikayet ediyorum" "(Mısır'daki olaylar) Halkıyla savaşan, halkına silah doğrultan ve bu sebeple meşru hükümetleri, cumhurbaşkanını devirerek yetkileri bir başkasının eline veren bir anlayışı şiddetle kınıyoruz.

Bozdağ: İmamlara Kadro Yok

Bozdağ: İmamlara Kadro Yok

Bekir Bozdağ, 'Trabzon'un Of ilçesinde fahri ve vekil imamlara kadro verileceği haberlerinin asılsız olduğunu duyurdu.

2013 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

2013 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr.Mehmet Görmez'in "Başkanlığımızı milletimizin sırtında bir yük gibi göstermeye çalışmak hiç kimsenin haddi de değildir, hakkı da yoktur" açıklamasını kastı aşan açıklama olarak...

Vekil Yerde Sürüklendi

Vekil Yerde Sürüklendi

Diyarbakır'da namaz sonrası olay çıktı, BDP'li vekil Yıldız yerde sürüklendi.

Sivil İtaatsiz Cuma Namazı Gerginliği

Sivil İtaatsiz Cuma Namazı Gerginliği

BDP'nin 'devletin imamının arkasında namaz kılmayın' çağrısına uyanlar bakın ne yaptı:

İmamlardan Besmeleli, Ezanlı Basın Açıklaması

İmamlardan Besmeleli, Ezanlı Basın Açıklaması

Diyanet İşleri Bakanlığı Tarafından Vekil İmamlara Tanınan Kadro Mülakat Sınavında Başarılı Olamayan İmamlar, Vanæda Basın Açıklaması Yaptı.

Vekil İmamlara Sözleşmeli Kadro Müjdesi

Devlet Bakanı Faruk Çelik, 'Vekil İmamların Sözleşmeli Olarak Kadroya Alınacaklarını' Belirtti.

Diyanet-sen'den Vekil İmamlara Müjde

Diyanet-sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Sözleşmeli Statüsü İçin Açılan Sınavda Başarısız Olan Bin 99 Vekil İmama Müjde Verdi.

Diyanet Yeniden Yapılanacak

Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Resmi Gazete'de Yayımlanarak Yürürlüğe Girdi.

Diyanete Kadro Müjdesi

AK Parti Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı Teşkilatı ile İlgili 30 Yıldır Beklenen Düzenlemelerin Yapıldığını İfade Ederek, "Diyanet İşleri Başkanlığı'nı, Zamanın İhtiyaçlarına Göre Yeniden Şekillendiren Bu Düzenleme Görülen Noksanlıkları Gidermek ve Yeni İhtiyaçları Karşılamak Amacı Kanunlaşmıştır" Dedi.

İmamlardan Sonra Vekil Ebe Hemşireler de Memurluk İstiyor

Vekil İmamlardan Sonra Şimdi de Vekil Ebe Hemşireler Memurluk İstiyor. Türk Sağlık-sen Vekil İmamlara Kadro Verilmesini Öngören Düzenlemenin TBMM Genel Kurulunda Kabul Edilmesinin Ardından Sağlık Bakanlığı'nda Çalışan Vekil Ebe ve Hemşirelere Kadro Talep Etti.

4 Bin Vekil İmam Kadroya Geçebilecek

4 Bin Vekil İmam Kadroya Geçebilecek

AK Parti ve CHP'li Milletvekillerinin Verdikleri Önergeler Kabul Edilerek, Vekil İmamlara Kadroya Geçme İmkanı Sağlandı.

Kur'an Kursu Öğreticileri de Kadro İstiyor

Mardin'de Fahri Olarak Kur'an Kursu Öğreticiliği Yapan 4 Yıllık İlahiyat Ön Lisans Mezunu Bayan Öğreticiler, Kadroya Alınmak İstiyor. Yıllardır Kur'an Kurslarında Bayan Öğreticilik Yapan Sümeyra Tepre ve Zübeyde Bekin, 4 Yıllık İlahiyat Mezunu Olduklarını Belirterek, Kur'an Kurslarında Yüzlerce Talebe Yetiştirdiklerini Söyledi.