VEDAT KIRIMLIOĞLU

19 Aralık 2014 Cuma Saat: 18:29
Babaannesinin Böbreğiyle Hayata Tutundu

Babaannesinin Böbreğiyle Hayata Tutundu

İstanbul'da yaşanan böbrek hastası 12 yaşındaki Ziya Kızıl, babaannesinin böbreğiyle hayata tutundu.

Organ Nakli Merkezleri Sorumlularından Prof. Dr. Haberal'a Destek

Organ Nakli Merkezleri Sorumluları ve Koordinatörü 27 doktor, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal'a destek amacıyla gazetelere ilan verdi.
Doktorlar, ilanda "Kendisini ve kendisi ile aynı kaderi paylaşan diğer bilim insanlarını en kısa sürede aramızda görme dilediğimizi tüm kamuoyuna bildiriyoruz" dediler.
Organ Nakli Mer...

Turgut Özal Tıp Merkezi'nde Bu Yıl 102 Karaciğer Nakli Yapıldı

Turgut Özal Tıp Merkezi'nde Bu Yıl 102 Karaciğer Nakli Yapıldı

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde 2008 Yılının 8 Ayında 102 Karaciğer Nakli Yapıldığı Açıklandı.

Hayat Kurtaran Iğsız Paşa'ya Hasta Ziyareti

Acil Karaciğer Nakli Gereken Orhan Işık Adlı Vatandaş ile Ailesi ve Organ Nakli Ekibi, Samsun'dan Organın Malatya'ya Getirilmesi İçin Türk Silahlı Kuvvetleri'nin İmkanlarını Seferber Eden 2. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız'a Teşekkür Ziyaretinde Bulundular.

Eşine karaciğerinin yüzde 60'ını verdi

Eşine karaciğerinin yüzde 60'ını verdi

Hepatit B'ye bağlı karaciğer sirozu olan Adıyamanlı Nazif Korkut, yıllardır sürdürdüğü siroz hastalığından eşi Sevda Korkut'un karaciğeriyle kurtuldu. Nazif Korkut'a (32) iki hafta önce eşi Sevda Korkut (31) karaciğerinin yüzde 60'ını verdi.

"Zincirleme Karaciğer Nakli" 2 Kişiye Hayat Verdi

Türkiye'de Üçüncü Kez Gerçekleştirilen "Zincirleme Karaciğer Nakli" ile İstanbul'da 6 Yaşındaki Çocuğa Teyzesinden Alınan Karaciğer, Çocuktan Alınan Karaciğer İse Malatya'da 57 Yaşındaki Bir Kadına Nakledildi.

Oğluna Bir Kez Daha Hayat Verdi

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde,bir Hastaya 59 Yaşındaki Annesinden Karaciğer Doku Nakli Yapıldı.

Hayata Tutunmak İstanbul'da 150 Bin YTL, Malatya'da Ücretsiz

İstanbul'da Bir Hastanede Karaciğer Nakli İçin Kendisinden 150 Bin YTL Para Talep Edilen Yeşil Kartlı Hasta, Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde Ücretsiz Yapılan Ameliyatla Hayata Döndü.

Sudan'dan Malatya'ya Teşekkür İlanı

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde Karaciğer Nakli Yapılan Sudanlı Bir Hasta ve Ailesi, Sudan'da Yayınlanan Bir Gazeteye Teşekkür İlanı Verdi.

Organ Naklinde 'Sağlık-yasa' Çekişmesi

Danıştay ve Yüksek Sağlık Şurası, Adli Vakalarda Savcının İzni Olmadan Yapılan Organ Naklinin Suç Oluşturup Oluşturmayacağı Konusunda Görüş Ayrılığına Düştü. Danıştay 1'nci Daire 'Suç Oluşturur' Derken, Yüksek Sağlık Şurası İse 'Etik Kurallarına Aykırı Olmadığı' Görüşünü Bildirdi.

Malatya'da Organ Nakli Yapılan Sudanlı Hastaya Çiçekli Uğurlama

Malatya'da Organ Nakli Yapılan Sudanlı Hastaya Çiçekli Uğurlama

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde Karaciğer Nakli Yapılan Sudanlı Hasta ve Ailesi, Çiçeklerle Uğurlandı.

Sudanlı Mühendis Malatya'da Şifa Buldu

Sudan'dan Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi'ne Gelen Karaciğer Sirozu Hastası İnşaat Mühendisi Bashır Abdulmougoud, Kardeşi Motwkıl Abdulmougoud'dan Alınan Karaciğerin Nakledilmesi ile Yeniden Sağlığına Kavuştu. Sudanlı Aile Operasyona Katılan Profesörlere Şamdan ve Timsah Derisinde Yapılmış Çanta Hediye Ederek Teşekkür Etti.

Malatya: Malatya'da Canlıdan Canlıya İlk Karaciğer Nakli Yapıldı

Malatya: Malatya'da Canlıdan Canlıya İlk Karaciğer Nakli Yapıldı

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde İlk Kez Bir Çocuğa "Canlıdan Canlıya Karaciğer Nakli" İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde Gerçekleştirildi. Doktorların Ancak 3 Gün Yaşayabilir Dediği Kerem Adlı Çocuk, Annesinin Verdiği Karaciğerle Hayata Yeniden Merhaba Dedi.