VAHDET POLATKAN

21 Aralık 2014 Pazar Saat: 13:24

Eyüplüler, 'Yaslıada'yı Gözyaşları İçerisinde İzledi

Eyüp Belediyesi Kültür Merkezi'nde sahnelenen 'Yaslıada' oyununu izleyen Eyüplüler, duygusal anlar yaşadılar.

Sahnede 'Yaslıada' Hesaplaşması

Sahnede 'Yaslıada' Hesaplaşması

‘Yaslıada’ adlı tiyatro oyunu, Adnan Menderes’in Yassıada’daki son günlerine odaklanıyor. İdam sehpasına yollanan yalnızca Menderes ve iki bakanı mıydı dersiniz?

Yassıada'nın "Yaslıada"Ya Dönüşmesi Sahnede

(Anadolu Ajansı - Tuğba Özgür Durmaz) Ankara (AA) - O gün doğanlar, yarım asrı geride bıraktı ama hala anlaşılamamış, konuşulamamış, sindirilememiş yönleriyle 27 Mayıs Darbesi'nin 53.yılında idam edilen, dönemin Başbakanı Adnan Menderes'in son...

Menderes'in Yassıada Günleri Sahnede

Menderes'in Yassıada Günleri Sahnede

27 Mayıs darbesinin ardından idam edilen Adnan Menderes ve arkadaşlarının Yassıada günleri tiyatroya aktarıldı.'Yaslıada' adlı oyunun galası AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Küçükçekmece Kaymakamı Orhan Öztürk, Küçükçekmece...

Menderes'in Yassıada Günleri İlk Kez Sahnede

Menderes'in Yassıada Günleri İlk Kez Sahnede

Adnan Menderes ve Yassıada mahkumlarının günlerini anlatan tiyatro oyununun galası, Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Yargıtay Üyeliği Seçimlerinde 39 Kişi Adaylıktan Çekildi

Yargıtay Üyeliği Seçimlerinde 39 Kişi Adaylıktan Çekildi

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararıyla Yargıtay üyeliği seçimlerinde aday gösterilenlerden 39 kişi adaylıktan çekildi.

Savcı Zekeriya Öz, Yargıtay Üyeliğini İstemedi

HSYK kararıyla Yargıtay üyeliği seçimlerinde aday olarak gösterilen İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz, üyelik için aday olmak istemedi.

CHP'den Deniz Feneri Eleştirisi

CHP'den Deniz Feneri Eleştirisi

Tarhan: 'Deniz Feneri iktidarın kara kutusudur ve kapatılmak istenmektedir"

Önder Sav, 'Yes-No' Davasını Kaybetti

Önder Sav, 'Yes-No' Davasını Kaybetti

Telekulak İddialarıyla Vakit Gazetesi Aleyhine Dava Açan CHP Genel Sekreteri Önder Sav Davayı Kaybetti.

Yarsav Başkanı Tarhan: "Sincan Adliyesi'ndeki Armalarla, Yargı Camiasına Göz Dağı Verilmek İsteniyor"

Yarsav Başkanı Tarhan, Adalet Bakanlığı Müfettişlerinin Sincan Adliyesi'ndeki Aramalarını "Rutin" Bir İşlem Olarak Değerlendiren Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e Sert Eleştiride Bulundu ve Aramaları "Bütün Yargı Camiasına Gözdağı Vermek" Olarak Yorumladı.

Mahkeme, CHP'li Sav'ın Dinlendiği İddiasını Görüşecek

Ankara 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde Görülmeye Başlanan CHP'li Önder Sav'ın Dinlendiği İddiasıyla İlgili Davaya Yarın Devam Edilecek. İlk Duruşmaya Gelmeyen Sav'a Mahkeme, Avukatları Aracılığıyla Katılma Çağrısında Bulundu.

Paksüt Savcısı Pasif Göreve

Paksüt Savcısı Pasif Göreve

Osman Paksüt ve Eşinin Dinlenmesini Soruşturan Ankara Cumhuriyet Savcısı Vahdet Polatkan Pasif Görev Olan İnfaz Savcılığına Getirildi.

Emniyetteki Arama İhbar Mektubundan

11 Ağustos'ta İstanbul Emniyeti Organize Suçlar Müdürlüğü'nde Yapılan Aramanın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Osman Paksüt ile Eşi Ferda Paksüt'ün "Dinleniyoruz" Başvurularının Ardından Açılan Soruşturma Kapsamında Yapıldığı Ortaya Çıktı. Dün Sabah Savcı Vahdet Polatkan'ın, "Delile Ulaşılamadığından Kovuşturmaya Yer Olmadığına İlişkin" Kararını Başsavcılık, ...

Ferda Paksüt ve Turan Çömez Mahkeme Kararıyla Dinlenmesine Takipsizlik

Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Osman Paksüt ve Eşi Ferda Paksüt'ün Beş Ay Önce Tenis Kulübü Önünde Doblo Marka Bir Araçla Dinlenmesi Olayına Savcılık Noktayı Koydu. Savcılık, Ferda Paksüt'ün Ergenekon Soruşturması Kapsamında Yasal Olarak Dinlendiği Tespitini Yaparak Takipsizlik Kararı Verdi.

Ferda Paksüt, Mahkeme Kararıyla Dinleniyormuş

Ferda Paksüt, Mahkeme Kararıyla Dinleniyormuş

Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Osman Paksüt ve Eşi Ferda Paksüt'ün Beş Ay Önce Tenis Kulübü Önünde Doblo Marka Bir Araçla Dinlenmesi Olayına Savcılık Nokta Koydu.

Önder Sav, Vakit'e Açtığı Davanın İlk Duruşmasına Gelmedi

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Kendisinin Gündeme Getirdiği Yasadışı Dinleme Olayını Araştırmak Üzere Kurulan Meclis Telekulak Araştırma Komisyonu Toplantısından Sonra Vakit'e Açtığı Davanın İlk Duruşmasına da Katılmadı.

'Teze Karşılık Beni İstedi'

'Teze Karşılık Beni İstedi'

Yrd. Doç. Dr. Tanel Demirel Hakkında, Doktora Tezi Hazırlayan Araştırma Görevlisi Diren Çakmak'a 'Hakaret' Suçundan 3 Aydan 2 Yıla Kadar Hapis İstemiyle Dava Açtı.

Vuranlar 'Seyyar' Ama Vurgun 'Sabit'

Esnaf Gösterip İşyeri Açtırdıkları 277 Kişi Adına Bir Kamu Bankasından 5.5 Milyon YTL Kredi Alan Suç Örgütü Çökertildi. Ankara Seyyar Satıcılar Odası Başkanı Atilla Adnan Diken ve Bankacı, Vergi Memurları, Muhtarlar da Dahil 24 Kişi İçin 30 İla 2 Bin Yıl Arası Hapis İsteniyor.

'Doblo'yu Getirin İnceleyeceğim'

'Doblo'yu Getirin İnceleyeceğim'

Anayasa Mahkemesi Başkanı Osman Paksüt'ün Aracının İzlenip Cep Telefonununun Dinlendiği Yolundaki İddialarla İlgili Başlatılan Soruşturmayı Yürüten Savcı Dün Harekete Geçerek, Biri Komiser Üç Emniyet Mensubunun İfadesini Aldı.

Paksüt'ün Aracının Takip Edildiği İddiası

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt'ün Aracının Takip Edildiği İddiası Üzerine Başlatılan Soruşturma Çerçevesinde 3 Emniyet Mensubunun Bilgisine Başvurulduğu Bildirildi.

Sav: Dinlemeye Kılıf Hazırladılar

Sav: Dinlemeye Kılıf Hazırladılar

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Vakit Gazetesinin Ankara Bürosundan Kendisinin Cep Telefonunun Arandığı ve 44 Dakika Açık Kaldığı Yolunda Telekom'dan Belge Almalarını "Dinlemeye Kılıf Hazırladılar" Diye Değerlendirdi. Akşam Saatlerinde Telekom Belgesinin Açıklanması ve Başbakan Erdoğan'ın Basın Toplantısı Sonrasında Sav, Şunları Söyledi:

Dinleme İddialarına Jet Soruşturma

Ankara Cumhuriyet Savcısı Vahdet Polatkan, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın dinlenildiği iddialarına ilişkin re'sen inceleme başlattı.

Paksüt'ün Aracının Takip Edildiği İddiasına Soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt'ün Aracının Takip Edildiği Yönündeki İddiaları Üzerine Soruşturma Başlattı.

Bu Papatya, Mis Gibi Dolandırıyor

Bu Papatya, Mis Gibi Dolandırıyor

Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç ve Başkanvekili Adalı'nın 'Tanıdığı' Olduğunu Söyleyip, 'Davasının Lehte Sonuçlanması' Sözüyle Bir İşadamını 100 Bin Dolar Dolandıran Fatma Figen Özbay, Tutuklandı. Adalı'nın Suç Duyurusu Sonucu Yakalanan Özbay, Semra Özal'ın Ünlü 'Papatyalar'ının Üyesi.

Başkent'te Kazı Operasyonu

Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü (Mta) ve Maden İşleri Genel Müdürlüğü (Migem) Kurumlarında Gizli Bilgi ve Haritaları Sattıkları Yad A Kurdukları Şirkete Aktardıkları İddiasıyla Gerçekleştirilen Kazı Operasyonu Kapsamında, 6 Kişi Çıkarıldıkları Nöbetçi Mahkeme Tarafından Tutuklandı.

Kardeşine 'Haksız Kadro' Verdi, Meteoroloji Karıştı

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nde Genel Müdür Adnan Ünal Bu Kez Fakülte Mezunu Olmayan Kardeşini Haksız Kadro Vererek Vekil Müdür Yaptı. Olayın Ortaya Çıkmasıyla Ünal ve Kurumda Görevli Üç Daire Başkanı, Bir Genel Müdür Yardımcısı ve Bir Mühendis Mahkemelik Oldu.

Eski TRT Yöneticilerine Dava

Eski TRT Yöneticilerine Dava

Cumhuriyet Başsavcılığı, Eski TRT Genel Müdürü Yücel Yener ile TRT'nin 5 Eski Yönetim Kurulu Üyesi Hakkında, 'Görevi Kötüye Kullandıkları' İddiasıyla, 1 Yıldan 3 Yıla Kadar Hapis İstemiyle Dava Açtı.

'Usulsüz Kredi' Operasyonunda 3 Tutuklama

Teşekkül Oluşturarak Halkbank'ı 6 Milyon YTL Dolandırdıkları İddiasıyla Gözaltına Alınan 17 Kişiden 3'ü Tutuklandı.

Başkent'te

Başkent'te "Arap Saçı" Operasyonu

Mali Polisin, Sahte Belgelerle 300 Kişiye Kredi Verilmesini Sağlayan Bir Şebekeye Yönelik Düzenlediği Operasyon Kapsamında Adliyeye Sevkedilen 17 Kişiden 3'ü Çıkarıldıkları Nöbetçi Mahkeme Tarafından Tutuklandı.