UYDUDAN ÇEKİLMİŞ

18 Aralık 2014 Perşembe Saat: 21:33
Yağmalanan Tarihi Eserler Işid'e Kaynak Sağlıyor

Yağmalanan Tarihi Eserler Işid'e Kaynak Sağlıyor

Yağmalanan tarihi eserler Ortadoğu'daki terör grupları için de büyük bir maddi kazanç kapısı. Alman hükümeti bu nedenle tarihi eser ticaretiyle ilgili yasal düzenlemeleri sıkılaştırmayı hedefliyor.

Kobani'nin Uydudan Çekilmiş Son Hali

Kobani'nin Uydudan Çekilmiş Son Hali

BM, PYD ile IŞİD arasında yoğun çatışmaların yaşandığı Kobani'nin uydudan çekilmiş son halini yayınladı.

Rusya Ağır Silahlarla Ukrayna'ya Girdi

Rusya Ağır Silahlarla Ukrayna'ya Girdi

Ukrayna'da binin üzerinde Rus askerinin olduğunu açıklayan NATO, ve Ukrayna topraklarında ağır silahlar taşıyan Rus kuvvetlerin uydudan çekilmiş fotoğraflarını yayınladı.

Tayfun Japonya'yı Vuruyor

Tayfun Japonya'yı Vuruyor

Japonya’nın güneyindeki adaları etkileyen süper tayfunun uzaydan çekilmiş fotoğrafları yayınlandı.

Yolcu Uçağını Kütüphaneye Dönüştürme Çalışmaları

Yolcu Uçağını Kütüphaneye Dönüştürme Çalışmaları

Çankırı Belediyesince satın alınan uçuş ömrünü doldurmuş Airbus A 300 tipi yolcu uçağının kütüphaneye dönüştürülmesi için çalışmalar sürüyor.

Uçak, Kütüphane Oldu

Uçak, Kütüphane Oldu

Çankırı Belediyesi tarafından, çocuklara kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla uçuş ömrünü tamamlamış Airbus A 300 tipi uçak kütüphane oldu.

Obama Avrupa'dan Yaptırım İstedi

Obama Avrupa'dan Yaptırım İstedi

Obama, Almanya Başbakanı Merkel ile yaptığı telefon görüşmesinde AB'den Moskova'ya yönelik yeni yaptırımlar getirmeye hazır olmasını istedi.

Eroğlu:

Eroğlu: "Merkez Bankası'nın Kasasını Kim Doldurdu"

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Milleti saf mı sanıyorsunuz? Millet görmüyor mu? Son 10 yılda büyük yatırımlar yapan bir Türkiye var daha da büyüyecek” dedi.

Google Maps'te olay var!

Google Maps'te olay var!

Google Maps'te ortaya çıkan bir uydu görüntüsü, bir anda haber manşetlerine neden çıktı?

Başbakan, Diyarbakır'da İlk Ziyaretini Baydemir'e Yaptı(4)

Başbakan, Diyarbakır'da İlk Ziyaretini Baydemir'e Yaptı(4)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e yaptığı ve basına kapalı olarak ziyaretin detayları belediye tarafından resmi internet sitesinden açıklandı.

Enkaz Altında Kalan Kent, Küllerinden Doğdu

Marmara depreminde en ağır yıkımın yıkımın yaşandığı Kocaeli'de, TOKİ, belediye ve özel sektör tarafından deprem yönetmeliğine uygun binlerce yeni konut yapılarak yaralarını sardı Son 10 yılda 500 milyon lira harcanan kamulaştırma çalışmaları kapsamında, 5 bin 225 konut sahiplerine verilirken, yeni yollar ve kavşaklar hizmete açıldı Deprem sonrası yapılaşmanın büyük ölçüde tamamlandığı kentte, depremde yakınlarını kaybedenlere uzun yıllar psikolojik destek verilirken, Büyükşehir Belediyesi'nce kurulan Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi’nde 10 bin kişi, deprem konusunda bilgilendirildi Vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi'nin internet sitesinde oluşturulan linke adres detaylarını girerek binalarının zemin sağlamlığı ve deprem riski gibi bilgilerini öğrenebiliyor Ayrıca şehrin değişik noktalarına kurulan yaklaşık 40 ivmeölçer istasyonu vasıtasıyla zemin hareketleri izleniyor Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu: "Bütün binaların, binlerce binanın kimliklerini çıkardık. Binalarla ilgili akla gelen bütün bilgilere sahibiz"

"Rusya Muhalif Güçlerin Uydu Resimlerini Esed'e Verdi"

Rusya Dış İstihbarat Servisi (SVR) Başkanı Mihail Fradkov'un Şam ziyaretinde Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'e Suriye muhalif güçlerine ait askeri birliklerin bulunduğu kampların uydu resimlerini verdiği iddia edildi.

Batan İtalyan Gemisi Uydudan Böyle Görünüyor!

Batan İtalyan Gemisi Uydudan Böyle Görünüyor!

Geçtiğimiz günlerde kaza yaparak batan dev gemi, uydu görüntülerinde işte böyle görünüyor!

Japonya'ya Dua ve Ev, Türkiye'ye Tedbir İsteği

Japonya'ya Dua ve Ev, Türkiye'ye Tedbir İsteği

Japonya'da Büyük Yıkıma Neden Olan ve Dünya Tarihinin En Büyük Depremlerinden Biri Olan Yer Sarsıntısı ve Tusunami Ordu'nun Fatsa İlçesinde de Endişe ile İzleniyor.

Mardin'de Olaylı Yıkım

Mardin'de TOKİ'nin Konut Yapacağı Alanda Bulunan Gecekonduların Yıkımı Sırasında, Gecekondu Sahipleri, İş Makinelerini Engellemek İçin Yola Barikat Kurdu

İşte Google Earth'ün Yeni Görevi

İşte Google Earth'ün Yeni Görevi

Google Earth'ün Sadece Dünya'yı Görmek İçin Kullanıldığını mı Sanıyorsunuz? Yanılıyorsunuz...

Güneş'in Büyüleyici Görüntüleri

Güneş'in Büyüleyici Görüntüleri

NASA Güneş'i Gözlemleme Amacıyla Göndermiş Olduğu Uydudan İlk Görüntüleri Aldı.

Nasa, Güneş'in En Yeni Görüntülerini Yayınladı

Nasa, Güneş'in En Yeni Görüntülerini Yayınladı

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (Nasa), Güneş'i Gözlemleme ve Yıldızın Yakın Gezegenlere Olan Etkilerini Araştırma Amacıyla Göndermiş Olduğu Uydudan İlk Görüntüleri Aldı.

Abd'de Osmanlı Haritaları Sergisi

Abd'de Osmanlı Haritaları Sergisi

Piri Reis'ten Katip Çelebi'ye Osmanlı Haritaları Sergisi, Başbakan Erdoğan Tarafından Washington'da Açıldı.

Erdoğan Abd'De

Erdoğan Abd'De "Piri Reis'Ten Katip Çelebiye Osmanlı'Nın Dün

ABD Temaslarının Son Gününde Nükleer Erdoğan, Washington?da 5 Gün Süre ile Açık Kalacak Serginin Açılışını Yaptı.

Bahçeşehir Üniversitesi'nin Washington'daki Sergisini Başbakan Erdoğan Açtı

BASIN BüLTENİDİR.

Erdoğan: Katip Çelebi'nin Eşsiz Çalışmaları Osmanlı'nın Gücünü ve Vizyonunu Gösteriyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bahçeşehir Üniversitesi'nin Medeniyet Araştırmaları Merkezi (Medam) Tarafından Hazırlanan Piri Reis'ten Katip Çelebi'ye Osmanlı'nın Dünyaya Bakışı Adlı Sergisinin Açılışını Yaptı.

Erdoğan: 'Obama'dan Şahsen Beklemiyorum'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama'nın 24 Nisan'da Yapacağı Açıklamayla İlgili, 'Daha Önce de Zaten Açıklamamı Yaptım. Böyle Bir Şeyi Şahsen Ben Beklemiyorum. Gerekli Mesajlar Zaten Karşılıklı Olarak Alınmıştır Diye Düşünüyorum' Dedi.

Kayseri'de uydu bilgileriyle adres bulup, nöbetçi eczaneye ulaşılabiliyor

Kayseri'de uydu bilgileriyle adres bulup, nöbetçi eczaneye ulaşılabiliyor

Kayseri doğalgaz dağıtım şirketi Kayserigaz, Kayseri halkına sosyal amaçlı hizmet sunmak için uydu bilgilerinden yararlanarak adres bulma imkanı sunuyor. İnternet üzerindeki hizmette, nöbetçi eczanelerin adreslerine uydu bilgilerinden faydalanarak ulaşılabiliyor.

Google'da Kayıp Aranıyor

Google'da Kayıp Aranıyor

Nevada Çölünde Pazartesiden Bu Yana Kayıp Olan Amerikalı Milyarder Maceracı Steve Fosset'ın Bulunması İçin Yakın Arkadaşı ve Ortağı İngiliz İşadamı Richard Branson, Google Earth'ü Kullanacak.

Google Earth Darfur Krizine Zum Yapıyor

Tüm Dünyanın Uydudan Çekilmiş Çeşitli Çözünürlükteki Fotoğraflarını Gösteren Google Earth, Sudan'ın Sorunlu Bölgesi Darfur'daki Durumla İlgili Kullanıcılarını Aydınlatıyor.

Amasya: Amasya'ya Dev Minyatür

Amasya: Amasya'ya Dev Minyatür

Amasya Valisi Celaleddin Lekesiz, Amasya'ya Gelen Yerli ve Yabancı Turistlerin Kentin Tamamını Birarada Görebilmeleri Amacıyla Kentte Bulunan Tüm Tarihi Eserlerin En İnce Detaylarına Kadar Yansıtıldığı 1900'lü Yılları Yaşatan Bir Minyatür İçin Hazırlık İçerisinde Olduklarını Söyledi.