USTA ÖĞRETİCİNİN

21 Aralık 2014 Pazar Saat: 22:51

Suriyeli Kadınlar Topluma Kazandırılıyor

Kilis'te hizmete açılan ''Suriyeli Kadınları Etkin Kılma Merkezi''nde dul kadın ve yetim çocuklar, hem savaşın etkisinden kurtulmaya çalışıyor hem de meslek öğreniyor Merkezin koordinatörü el Şeyh: "Kadınlara bir şeyler öğretiyoruz ki gelecekte kimseye muhtaç olmadan ayaklarının üzerinde.

36-66 Aylık Çocukların Aynı Sınıfta Olması Öğretmen ve Öğrenci Açısından Zor'

36-66 Aylık Çocukların Aynı Sınıfta Olması Öğretmen ve Öğrenci Açısından Zor'

Okul öncesi eğitimde karşılaşılan zorluklar Samsun'da düzenlenen bir istişare toplantısında masaya yatırıldı.

Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği Değişti

Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği Değişti

Eğitim ve öğretim desteği verilebilmesi için e okulda o derslikte en az 12 öğrencinin kayıtlı olması gerekecek Bir eğitim ve öğretim yılı için verilecek eğitim ve öğretim desteğinin yüzde 35’i kasım, yüzde 35'i şubat ve yüzde 30'u da haziran aylarında okula ödenecek Destekten yararlanmak isteyen okullar ve öğrenciler ağustosun ilk haftası içerisinde, MEBBİS’te oluşturulan modül üzerinden müracaat edecek Eğitim ve öğretim desteği verilecek öğrencinin uzun süreli tedavi gördüğünü sağlık raporu ile belgelendirenler hariç olmak üzere bulundukları sınıfta sınıf tekrarı yapmamış olması gerekecek.

73 Yaşındaki Usta Öğreticinin 27 Yıllık Gururu

73 Yaşındaki Usta Öğreticinin 27 Yıllık Gururu

Konya merkez ve köylerinde 27 yıl makine nakışı usta öğreticiliği yapan 73 yaşındaki Seyyide Gencer, öğrencilerinin yetiştirdiği kadınların sergisinde duygulu anlar yaşadı.

Öğretmenlere Direksiyon Uygulama Eğitimi

Öğretmenlere Direksiyon Uygulama Eğitimi

Şanlıurfa Merkez Halk Eğitim Müdürlüğü MTS'de görev alacak öğretmenlere yönelik uygulama kursu başlattı.

Belediye, Öğrencilere Kayak Eğitimi Veriyor

Belediye, Öğrencilere Kayak Eğitimi Veriyor

Erzurum merkez Yakutiye Belediyesi sömestre tatili öncesinde çoğunluğu gecekondu semtlerindeki çocuklar olmak üzere 300 öğrenciye ücretsiz kayak eğimi vermeye başladı.

Balıkesir'den Kısa Kısa

Türkiye Tekvando Federasyonu kuşak sınavı Ayvalık'ta yapıldı.

Bingöl Halk Eğitim Merkezi 160 Kursla Eğitim Sezonuna Başladı

Bingöl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 2013 2014 eğitim öğretim yılında 160 kurs açtı.

Suriyeli Türkiye Türk'ün Halı Dokuma Başarısı

Suriyeli Türkiye Türk'ün Halı Dokuma Başarısı

Malatya'daki konteyner kentte kalan Suriyeli kadınlar, açılan kursta hem ülkelerindeki olayların etkisinden bir nebze olsun kurtuluyor hem de Akçadağ yöresine özgü çengel motifiyle halı dokuyor Kursa katılan kadınlardan Suriyeli Türkiye Türk: "Burada halı kursu açıldığını duyunca sevindim. Biz şu an çok rahatız, sıkıntımız yok" Nizha İbrahim: "Bizi kabul ettikleri için Türk yetkililere çok teşekkür ediyoruz. Halı kursuna devam ediyoruz. Çok memnunuz"

Bozüyük'te Halk Müziği Konseri

Bozüyük'te Halk Müziği Konseri

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde Halk Eğitim Merkezi (HEM) müzik alanı kursiyerleri ve usta öğreticileri tarafından 'Halk Müziği' konseri verildi.

Meb, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği

Yönetmelikte yapılan değişikliğe göre; Özel Öğretim Kurumları Kanunu'nda belirtilen faaliyetleri yetkili makamlardan kurum açma izni almadan yapan yerler valiliklerce kapatılacak Özel Anadolu Sağlık Meslek Liseleri'nin açılması için gerekli şartların yerine getirildiğine Bakanlıkça karar verilene kadar bu okullara yeni öğrenci kaydı ve nakli yapılamayacak. Özel eğitim kurumlarında ders saati ücretli olarak uzman öğretici ve ayrıca ölçme ve değerlendirme servisi elemanı, yatılı okullarda belletmen, usta öğretici ve diğer personel ise isteğe bağlı olarak görevlendirilecek. Okullarda sınıf mevcutları; okul öncesi eğitimde 20, Anadolu Sağlık Meslek Liseleri'nde 24, Fen ve Sosyal Bilimler Liseleri'nde 26, diğer okullarda ise 30'dan fazla olamayacak.

Down Sendromlu Çocuğun Okulda Darp Edildiği İddiası

Down Sendromlu Çocuğun Okulda Darp Edildiği İddiası

Kayseri'de, down sendromlu bir öğrencinin ailesinin, çocuklarının okulda görev yapan usta öğretici tarafından darp edildiği iddiasıyla polise şikayette bulunması üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Turizmci Usta Öğreticiler, Özlük Hakkı İstiyor

TU-DER Başkan Yardımcısı Cinemre, otelcilik ve turizm meslek liselerinde görev yapan usta öğreticilerin mağdur edildiğini savundu.

İşitme Engelliler Meslek Sahibi Oluyor

Osmaniye'de açılan ev tekstili kursuna katılan işitme engelliler, işaret dili tercümanı aracılığıyla dikiş nakış öğreniyor.

İşitme Engelliler Dikiş Öğrenip Meslek Sahibi Oluyor

Osmaniye'de açılan ev tekstili kursuna katılan işitme engelliler, işaret dili tercümanı aracılığıyla dikiş nakış öğreniyor.

Hepsi Birinci Oldu

Şırnak'ta 4 dalda düzenlenen Halk Oyunları Yarışması'na katılan 4 takım da birinci seçildi.

Kuaförlük Kursuna Bayanlardan Yoğun İlgi

Kuaförlük Kursuna Bayanlardan Yoğun İlgi

Şırnak'ın Silopi İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kuaförlük kurslarına bayanların yoğun ilgi gösterdiği belirtildi.

Afşin'de Kuran Kursları İçin Usta Öğretici Sınavı Yapıldı

Afşin'de Kuran Kursları İçin Usta Öğretici Sınavı Yapıldı

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesindeki Kuran kursları için 'usta öğretici' sınavı yapıldı.30 usta öğreticinin alınacağı sınava 130 bayan usta öğretici adayının başvuru yaptığını belirten Afşin Müftüsü Yakup Yıldırım, "Vatandaşımızda Kuran öğrenmek"...

Ev Yemekleri Kursu Büyük İlgi Görüyor

Ev Yemekleri Kursu Büyük İlgi Görüyor

Torbalı Halk Eğitim Merkezi'nin Ev Yemekleri Kursu büyük ilgi görüyor.80 kişinin kayıt olmak üzere başvurduğu kursa seçilen 18 kişi, 1 Kasım'da eğitime başladı.

Bozüyük Müftülüğü'nden Kur'an Kursu Öğreticilerine Yemek

Bozüyük ilçe Müftülüğü tarafından "24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısıyla Kur'an Kursu öğreticilerine yemek verdi.

"Kaybolmaya Yüz Tutmuş El Sanatlarının Canlandırılması" Konferansı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Elemanı Cavit Polat, "Kahramanmaraş'ta el sanatlarının gerilemesine ya da yok olmasına etki eden faktörleri saha çalışmaları ve bilimsel araştırmalarla ortaya"...

Halk Oyunları

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Başkanlığı'na, Hayri Gürhan Ozanoğlu yeniden seçildi.

Silopi'de Okul Öncesi Usta Öğretici Alımına Suç Duyurusu

Silopi'de Okul Öncesi Usta Öğretici Alımına Suç Duyurusu

Şırnak'ın Silopi ilçesinde 31 okul öncesi usta öğreticinin belirlendiği kura çekiminde usulsuz yapıldığı iddiasıyla, suç duyurusunda bulunuldu.

Asmek'te Ders Zili Çaldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları'nda (ASMEK) ders zili çaldı.

Antakya Belediyesi'nden "Yetişkin Eğitimi Kursu"

Antakya Belediyesi tarafından, Hatay Meslek Edindirme Kursu (HATMEK) projesi kapsamında, 8 ayrı branşta "Yetişkin Eğitimi Kursu" açılacağı bildirildi.

Yenice Halk Eğitim Merkezi'nden Yıl Sonu Sergisi

Yenice Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen yıl sonu sergisi, törenle açıldı.

Pazar Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Pazar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nce yıl sonu sergisi açıldı.

Trafik Haftası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Trafik Haftası dolayısıyla "Trafik" konulu bilgi yarışması düzenlendi.

Tavas Halk Eğitim Merkezi Dikiş Nakış Makinesi Eğitimi Verildi

Tavas Halk Eğitim Merkezi usta öğreticilerine Dikiş Nakış Makinesi eğitimi verildi.

Akçakale Kaymakamı Aygöl, Halı Dokuyan Kadınları Ziyaret Etti

Akçakale Kaymakamı Aygöl, Halı Dokuyan Kadınları Ziyaret Etti

Şanlıurfa'nın Akçakale Kaymakamlığı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün desteğiyle hizmete giren halı kursunda çalışan kadınları ziyaret eden Kaymakam Şefik Aygöl, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Cezası İş İmkanı Sağladı

Tuncay Bekar - Trabzon'un Araklı ilçesinde, eşini döverek yaraladığı gerekçesiyle çarptırıldığı 5 aylık hapis cezasını Denetimli Serbestlik Uygulaması kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde çaycılık ve temizlik yaparak çeken İsmail Şahin,...

Ardeşen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Berberoğlu."Toplumun ve Çağın İhtiyaçlarına Cevap Verebilen...

Ardeşen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ertan Berberoğlu, toplumun ve çağın ihtiyaçlarına cevap verebilen milli kültür değerlerini koruyan, nitelikli iş gücünün yetiştirildiği bir eğitim kurumu olma vizyonuyla çalıştıklarını söyledi.

Halk Eğitim 155 Kişiye İş Veriyor

Halk Eğitim 155 Kişiye İş Veriyor

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde 100'e yakın kurs açan Halk Eğitim Müdürlüğü ilçede birçok işsize istihdam sağlıyor.

Güçlükonak'ta "Ekmeğini Kozadan Çıkar" Projesi Hayata Geçti

Güçlükonak Milli Eğitim Müdürlüğü'nce, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında hazırlanan "Ekmeğini Kozadan Çıkar" projesi uygulanmaya başladı.

Bakan Günay'ın Emriyle 15 Yıllık Halı Atölyesi Yeniden Hayat Buldu

Kenan Gürbüz - Muğla'nın Kavaklıdere ilçesine bağlı Menteşe beldesinde, yaklaşık 15 yıldır halı dokunan ve "usta öğretici olmadığı" gerekçesiyle kapatılan atölye, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın talimatıyla yeniden açıldı.

Yaylalarda Kur'an Eğitimine Yoğun İlgi

Kozan Müftüsü Feramuz Beydoğan, okulların tatil olmasıyla başlayan Yaz Kur'an Kurslarına öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Iğdır Müftüsü Kulaz, Yaz Kur'an Kurslarını Denetledi

Iğdır Müftüsü Cüneyt Kulaz, okulların tatil olmasıyla birlikte Yaz Kur'an Kurslarına öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği söyledi.

5 Köyde Aynı Gün Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Eceabat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Opet'in katkılarıyla 2010 - 2011 öğretim yılında 5 köyde açılan el sanatları ve giyim kurslarının yıl sonu sergi açılışları aynı gün yapıldı.

Kozan'da Geleneksel El Sanatları Sergisi Açıldı

Kozan'da Halk Eğitim Merkezi (Hem) Müdürlüğünce Geleneksel El Sanatları Sergisi Açıldı.

Terör Mağduru Güçlükonak'a Keçiören'den Yardım Eli Uzandı

Yıllarca Terörün Gölgesi Altında Yaşayan Şırnak'ın 10 Bin Nüfuslu İlçesi Güçlükonak'a Ankara'nın Keçiören Belediyesi, Yardım Elini Uzattı. 1990'lı Yıllarda Bölücü Terör Örgütünün Yaptığı Katliamda 29 Vatandaşın Öldürüldüğü Güçlükonak'ta Devletin Ilısu Barajı'nın Temellerini Attığı Bölgede İstihdam ve Kalkınmayı Etkileyecek Adımlar Atıyor.

Aydıncık'ta Usta Öğreticilere Seminer Verildi

Aydıncık Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde 'Usta Öğretici' Olarak Görev Yapanlara Yönelik Seminer Verildi

Müzik Eğitiminde Kemençenin Yeri Yok

Dilek Sezen - Karadeniz Denilince Akla Gelen Kemençe Yöresel Sanatçıların Gayretiyle Yaşatılırken Yörede Müzik Eğitiminde Kemençenin Olmaması Dikkati Çekiyor

İpek Halıcılık Kursu Geçim Kaynağı Oldu

İpek Halıcılık Kursu Geçim Kaynağı Oldu

Kütahya'nın Pazarlar İlçesinde, Halk Eğitim Merkezi ile İş-kur İl Müdürlüğü'nün Ortaklaşa Düzenlediği El Dokuma İpek Halıcılık Kursu, Vatandaşların Geçim Kaynağı Haline Geldi. Kursiyerler, Bir Yandan Meslek Öğrenirken Bir Yandan da Aile Bütçelerine Katkıda Bulunuyor.

Başkan Özden, Belmek Kursunu Ziyaret Etti

Başkan Özden, Belmek Kursunu Ziyaret Etti

Ankara'nın Çubuk İlçesi Belediye Başkanı Lokman Özden, İlçede Bulunan Belmek Kursunu Ziyaret Etti.

İşsiz Kalan Usta Öğreticiler Eylem Yapmaya Hazırlanıyor

Okul Öncesi Eğitimi Usta Öğreticiler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Türkiye'nin 16 İlinde İşsiz Kalan 9 Bin 861 Kadın Usta Öğretici İçin Eylem Yapmaya Hazırlanıyor.

Şanlıurfa'da Kız Çocuklarını Okutma Kampanyası Başladı

Şanlıurfa'da Kız Çocuklarını Okutma Kampanyası Başladı

Şanlıurfa'da 'Kız Çocuklarının Okullaşması ve Okul Öncesi Eğitimin Yaygınlaştırılması' Kampanyası Başladı. '7 Çok Geç, 15 Çok Erken, Eğitim Cinsiyeti Olmaz, Düşünecek Kadar Büyüksün Yediyi Bekleme' Gibi Sloganlarla Yola Çıkılan Kampanya, Osman Ertörer İlköğretim Okulu'ndaki Törenle Başladı.

'Yaklaşık 600 Bin Öğretmenimiz Var'

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) Bağlı Okullarda 584 Bin 816 Öğretmenin, Müdür ve Müdür Yardımcısı Olmak Üzere 50 Bin 525 Yöneticinin Görev Yaptığı Bildirildi.

Eğitim -İş: "Eğitim Yılına Sorunlarla Giriliyor"

Eğitim -İş Genel Başkanı Yüksel Adıbelli, 2008 -2009 Eğitim - Öğretim Yılının Sorunlarla Başlayacağını Belirterek, "Yaklaşık 16 Milyon Öğrenci ile 700 Bine Yakın Öğretmen 8 Eylül'de Ders Başı Yapacaktır.

Van Yeni Eğitim Sezonuna Hazır

Van Yeni Eğitim Sezonuna Hazır

Van'da 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılının Başlamasına Az Bir Zaman Kala Eğitime Hazırlık Çalışmaları Sürüyor. Yaz Tatilinde Onarıma Alınan 57 Okulun Bakım ve Onarım Çalışması Son Aşamaya Gelirken, 4 Anadolu Lisesi ve 1 Yibo Öğrenime Açılıyor.