URFİ ÇETİNKAYA

19 Aralık 2014 Cuma Saat: 09:15
Urfi Çetinkaya'ya 24 Yıl Hapis Cezası

Urfi Çetinkaya'ya 24 Yıl Hapis Cezası

Istanbul'da 507 kilogram eroinin ele geçirildiği 'Son Tango' adlı operasyona ilişkin Urfi Çetinkaya, Talip Doğan ve Enver Sari 24'er yıl, Abdulkadir Soybay ise 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

"Son Tango Operasyonu" Davasında Karar

İstanbul'da, 10 yıl önce düzenlenen ve 507 kilogram eroinin ele geçirildiği "Son Tango" adlı operasyona ilişkin davada, sanıklar Urfi Çetinkaya, Talip Doğan ve Enver Sari 24'er yıl, Abdulkadir S...

Urfi Çetinkaya'ya 24 Yıl Hapis Cezası

Urfi Çetinkaya'ya 24 Yıl Hapis Cezası

İstanbul Narkotik Polisinin 2004 yılında düzenlediği "Son Tango" operasyonu sonrası hakkında dava açılan Urfi Çetinkaya, 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
İstanbul 10.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanık Talip Doğan hazır...

Aihm:

Aihm: "Ürfi Çetinkaya'nın ?masumiyet Karinesi Hakkı' İhlal Edildi"

Türkiye, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) görülen Ürfi Çetinkaya davasında haksız bulundu.

AİHM'den Ürfi Çetinkaya Kararı

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Jandarma Genel Komutanlığı'nın 2003'te soruşturma sürerken Ürfi Çetinkaya'yı 'uluslararası uyuşturucu kaçakçısı' olarak lanse etmesinin insan hakları ihlali olduğuna hükmetti.

İstanbul'da Uyuşturucu Operasyonu: 13 Gözaltı

İstanbul'da Uyuşturucu Operasyonu: 13 Gözaltı

İstanbul Polisi uluslararası uyuşturucu ticareti yapan bir uyuşturucu şebekesine yönelik 4 ilde düzenlediği eş zamanlı operasyonda "uyuşturucu baronu" olarak anılan Ulfi Çetinkaya'ya ait olduğu iddia edilen 103 kilo eroin ele geçirildi.

Devrimci Karargah Şüphelisi Avcı Adliyede

14'ü tutuklu 22 sanık, Devrimci Karargah örgütüne yönelik soruşturma kapsamında açılan davada ilk kez hakim karşısına çıktı.

Milyon Dolarlık Vurguna Polis Engeli

Milyon Dolarlık Vurguna Polis Engeli

Hırsızların 1 Milyon Dolarlık Vurgunu, Polis Engeline Takıldı

Çatlı'nın Sağ Koluna Baskın

Çatlı'nın Sağ Koluna Baskın

Polis, Çatlı'nın Sağ Kolu Zorluer'e İkinci Eroin Baskını Düzenledi.

Helikopterli Uyuşturucu Baskını....

Helikopterli Uyuşturucu Baskını....

Tır'da Ele Geçirilen 230 Kilo 300 Gram Eroinin Sahibi Olduğu İddia Edilen Ersin Z. Polis Tarafından Aranıyor

Helikopterli Uyuşturucu Baskını

Polis ekipleri yaptıkları takip ve araştırma sırasında Ersin Z'nin tatil ve eğlence mekanlarında çekilmiş fotoğraflarına ulaştı.

Nefes Kesen Uyuşturucu Operasyonu

Nefes Kesen Uyuşturucu Operasyonu

Mersin'den Gebze'ye Kadar Sürdürülen Aralıksız Takip İstanbul'da Operasyona Dönüştü.

Uyuşturucu Operasyonu Baybaşin'e Dayandı

Uyuşturucu Operasyonu Baybaşin'e Dayandı

İstanbul Narkotik Polisi, Bir Dizi Operasyonla Biri Kadın 15 Kişiyi Gözaltına Aldı.

İstanbul'da 109 Kilo Eroin Ele Geçirildi

İstanbul'da Düzenlenen İki Ayrı Uyuşturucu Operasyonunda 109 Kilo 700 Gram Eroin Ele Geçirildi. Operasyonda Yakalanan 16 Kişi Arasında Uyuşturucu Kaçakçıları Urfi Çetinkaya, Hüseyin Baybaşin ve Cemal Nayır'la İlişkisi Bulunanların da Olduğu Bildirildi.

Baronların Veliahtları Ortak İş Yapınca Yakalandı

Aralarında Hüseyin Baybaşin, Urfi Çetinkaya Gibi İsimlerinde Bulunduğu Uyuşturucu Baronlarının Veliahtları Ortak İş Yapmak İsteyince Yakayı Ele Verdi. Yakalanan 1'i Kadın 15 Şüpheliler Arasında Eski Bakanlardan Yalım Erez'in Akrabaları ve Eski Milletvekili Mustafa Bayram'ın Damadı da Bulunuyor.

Emin Abi'yi Çok Severim

Emin Abi'yi Çok Severim

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan'ı Cezaevine Yollayan Operasyonun Arkasındaki İsim Olan Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Daire Başkanı Ahmet Pek, Arslan ile 4 Yıldır Birlikte Çalıştıklarını Belirtti. Pek "Emin Abi'yi Çok Severim. Aramızda Geçmişten Kalan Bir Hesaplaşma Yok" Diye Konuştu.

Baron ve Müdür Yüz Yüze

Baron ve Müdür Yüz Yüze

Uyuşturucu Kaçakçılığına Karışmakla Suçlanan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan'ın Tutuklanmasına Neden Olan Görüntüler Basına Dağıtıldı.

Kanat'la Arslan Yüzyüze

Kanat'la Arslan Yüzyüze

İstanbul Polisinin 14 Eylül'de Gerçekleştirdiği Bir Operasyonda 30 Ton Uyuşturucu Ele Geçirilirken, Çetenin Baronu Habib Kanat Gözaltına Alındı.

Telefon Konuşmalarımı Sızdıracaklar

Hassas Burun Operasyonu'nda Yakalanan Uyuşturucu Çetesi Lideri Habip Kanat'la İlişkisi Olduğu Gerekçesiyle Hakkında Tutuklama Kararı Verilen Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, "Hayatım Baronlarla Mücadele ile Geçti. Genç Meslektaşlarım Bana Yapılanları Görüp Sakın Ümitsizliğe Kapılmasın" Dedi.

2 Müdürün 9 Yıllık Kesişmesi

2 Müdürün 9 Yıllık Kesişmesi

9 Yıl Önce Emin Arslan'ın Başında Olduğu Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Daire Başkanlığı'nca Yapılan Uyuşturucu Operasyonunda Yakalanan Cemal Nayır'ın Dönemin İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Pek ile Fotoğrafları Gazetelerde Çıkmıştı.

'Mahkeme Benden Rüşvet İstedi'

'Mahkeme Benden Rüşvet İstedi'

Son Tango Operasyonu Kapsamında Yargılanan Urfi Çetinkaya, Mahkeme Başkanının Kendisinden 3 Milyon Dolar Rüşvet İstediğini ve Vermediği İçin 6 Yıldır Tutuklu Olduğunu İleri Sürdü.

Urfi Çetinkaya, Yeniden Yargılanacak

Yargıtay, İstanbul'da Düzenlenen ve 507 Kilogram Eroinin Ele Geçirildiği 'Son Tango' Adlı Operasyona İlişkin Açılan Davada 24'er Yıl Hapis Cezasına Çarptırılan Urfi Çetinkaya ile Diğer 2 Sanık Hakkındaki Hükmü Bozdu.

Kartal Cezaevi'nde bulunan Urfi Çetinkaya, sağlık kontrolünden geçirildi

Uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı gerekçesi ile "Son Tango" operasyonu ile yakalanıp 15 yıl ağır hapis cezasına çarptırılan ve cezasını Kartal H Tipi Kapalı Cezaevi'nde çeken Urfi Çetinkaya, sağlık kontrolü için Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.

Uyuşturucu İşinde 'Ünlü Türkücü' Adı

Uyuşturucu İşinde 'Ünlü Türkücü' Adı

Jandarma Operasyonunda 80 Kilo Eroin Ele Geçirilirken, Uyuşturucu Kaçakçısı Urfi Çetinkaya ile Birlikte Matador Davası'nda Yargılanan Cemal Nayır'ın da Aralarında Bulunduğu 9 Kişi Gözaltına Alındı.

Matador'a Bir Beraat Bir Ceza

Matador Lakabıyla Tanınan Urfi Çetinkaya'nın Örgütlü Olarak Uyuşturucu Ticareti Yaptığı Gerekçesiyle Yargılandığı İki Ayrı Dava Sonuçlandı.

"Son Tango" Operasyonu Kapsamında Tutuklanan Urfi Çetinkaya 24 Yıl Hapis Cezasına Çaptırıldı

"Son Tango" Operasyonu Kapsamında Tutuklanan ve Aralarında Urfi Çetinkaya'nın da Bulunduğu 16 Sanığın Yargılandığı Davadan Karar Çıktı.

Urfi Çetinkaya'ya 24 Yıl Hapis Cezası

'Son Tango' Adı Verilen Uyuşturucu Operasyonu Kapsamında Açılan Davada Yargılanan Sanıklardan Urfi Çetinkaya, 24 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı.

Demirkapı Operasyonu Kapsamında Yargılanan Urfi Çetinkaya Beraat

"Demirkapı" Operasyonu Kapsamında Ele Geçirilen 4

Urfi Çetinkaya, 24 Yıl Hapis Cezasına Çartırıldı

Urfi Çetinkaya, 24 Yıl Hapis Cezasına Çartırıldı

"Son Tango" Operasyonu Kapsamında Tutuklanan Urfi Çetinkaya, Örgütlü Bir Şekilde Eroin İmal Etmek Suçundan 24 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı.

Demirkapı Operasyonu Kapsamında Yargılanan Urfi Çetinkaya Beraat Etti

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü'nün "Demirkapı" Operasyonu Kapsamında Ele Geçirilen 4 Ton 188 Kilo Baz Morfinle İlgili Tutuksuz Yargılanan Sanık Urfi Çetinkaya Yargılandığı Davada Yeterli Delil Elde Edilemediğinden Beraat Etti.

Kara Parada OECD'ye Yanıt Gibi Hapis Cezası

Kara Parada OECD'ye Yanıt Gibi Hapis Cezası

Türkiye, Oecd'nin Açıkladığı Karapara Raporundaki 'Düzenlemeleriniz İyi Ama Hukuk Sisteminiz Ağır İşliyor, Hiç Mahkumiyet Kararı Yok' Eleştirisine Urfi Çetinkaya Davası ile Yanıt Verdi.

İlk Hapis Cezası

İlk Hapis Cezası

Uluslararası Ortamda Başının Belası Olan ve Yeterli Mücadeleyi Yapamadığı Konusunda da Eleştiri Alan Türkiye'de Kapa Para Aklamayla İlgili İlk Kez Hapis Cezası Verildi.

Urfi Çetinkaya'ya Hapis ve Para Cezası

'Demirkapı' ve 'Son Tango' Operasyonları Kapsamında 'Uyuşturucu Ticareti Yaptığı' İddiasıyla da Yargılanan Urfi Çetinkaya, '4208 Sayılı Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine Dair Kanun'a Muhalefet Etmek' Suçundan 3 Yıl Hapis ve 6 Milyon 319 Bin 525 YTL Adli Para Cezasına Çarptırıldı.

'Demirkapı' Operasyonuna İlişkin Davada Mütalaa Verildi

'Demirkapı' Operasyonuna İlişkin Davada Mütalaa Verildi

"Demirkapı" Adlı Operasyonda Ele Geçirilen 4 Ton 188 Kilo Baz Morfinle İlgili Davada Esas Hakkındaki Görüşünü Açıklayan Cumhuriyet Savcısı, Urfi Çetinkaya'nın da Aralarında Bulunduğu 5 Sanığın 33.5'ar Yıla Kadar Hapis Cezasına Çarptırılmasını Talep Etti. 3 Sanığın İse Beraatleri Talep Edildi.