UN YARGITAY

22 Aralık 2014 Pazartesi Saat: 07:38
Yılmazer de Engin Dinç'i İşaret Ediyor

Yılmazer de Engin Dinç'i İşaret Ediyor

Hrant Dink’in öldürüleceğine dair istihbarat raporunu İstanbul’a iletmeyen dönemin Trabzon İstihbarat Şube Müdürü Engin Dinç bugün İstihbarat Daire Başkanlığı koltuğunu işgal ediyor.

Eşini Sigortalı Gösteren Kocaya, Ceza Verilmedi

Eşini Sigortalı Gösteren Kocaya, Ceza Verilmedi

Balıkesir'de, çalışmayan eşini kendi şirketinde çalışıyor gibi gösterip SGK'lı yapan Cihan A. hakkında açılan davada, mahkeme beraat kararı verdi.

Ademoğlu Yargıtay Üyeliğine Seçildi

Ademoğlu Yargıtay Üyeliğine Seçildi

Aralarında Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ademoğlu'nun da bulunduğu 144 hakim ve savcı Yargıtay üyesi oldu.

Yargıtay ve Danıştay'a Yeni Üyeler Seçildi

HSYK, kamuoyunda yargı paketi olarak bilinen düzenlemeyle Yargıtay'a seçilen 144, Danıştay'a seçilen 33 üyenin ismini açıkladı.

Cihaner ve Berk'in Yargılandığı Dava

Önceki duruşmalara gelmeyen ve hakkında zorla getirilme kararı bulunan CHP Denizli Milletvekili Cihaner, göz kapağı ameliyatı olduğu ve rapor aldığı gerekçesiyle bu duruşmaya da katılmadı Cihaner'in avukatı Kazan: "Geçtiğimiz süreçte gizli tanık kirliliği yaşadık.

Kahve Falı Bakan Kişiye, 89 Yıllık Tekke Kanunundan Dava Açıldı

Kahve Falı Bakan Kişiye, 89 Yıllık Tekke Kanunundan Dava Açıldı

Taksim'de çalıştığı kafede kahve falı bakan Arzu Başoğlu hakkında, 1925'te yürürlüğe giren tekke ve zaviyelerin kapatılmasına ilişkin kanun kapsamında dava açıldı.

Başbakan Davutoğlu, Tunceli'de

Başbakan Davutoğlu: (3) "İskilipli Atıf Hoca ile Seyit Rıza'nın idama yürüyüşlerindeki temel ortaklık, devletin resmi ideolojisinden farklı düşünmekti.

Facebook ve Twitter 'Da Yazdıklarınıza 50 Bin TL Ceza Gelebilir!

Facebook ve Twitter 'Da Yazdıklarınıza 50 Bin TL Ceza Gelebilir!

Facebook ve Twitter 'dan yazdıklarınız sizlere 50 bin TL 'ye kadar para cezası kesilmesine sebep olabilir.

Trabzonspor'un Şike Davasına Yaptığı İtiraz Reddedildi

Trabzonspor'un Şike Davasına Yaptığı İtiraz Reddedildi

İstanbul 13 Ağır Ceza Mahkemesi karara ilişkin itirazı 1 Eylül'de değerlendirdi. Mahkeme Trabzonspor'un itirazına ret karar verdi.

Adli Yıl Açılış Törenleri Sona Eriyor

Adli Yıl Açılış Törenleri Sona Eriyor

Hükümet, son dönemde polemiklere sahne olan adli yıl açılış törenlerini yasal zorunluluk olmaktan çıkarıyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

AKM'de düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu katıldı.

Bir Kadın Bir Erkek'te RTÜK  Bornoz Sahnesini Affetmedi

Bir Kadın Bir Erkek'te RTÜK Bornoz Sahnesini Affetmedi

Yargıtay'dan Bir Kadın Bir Erkek" adlı dizide bornozla dolaşan erkek oyuncunun yürürken bacaklarının arasından cinsel organının göründüğü gerekçesiyle RTÜK'ün verdiği cezaya onay çıktı.

Haftanın Tarihine Bakış

Haftanın Tarihine Bakış

9 Eylül Panayırı, İzmir Enternasyonal Fuarı adını aldı.

Emniyette "Paralel Yapı" Operasyonu

İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği, 8 kişinin tutuklanmasına gerekçe olarak, birçok kişinin takma isimlerle dinlenildiği belirtilen İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği'nin raporlarını gösterdi Bu raporlarda, aralarında siyasetçi, milletvekili, gazeteci, yazar, yargı mensubu, emniyet müdürü, jandarma görevlisi, kanaat önderleri, sanatçılar, iş adamları, siyasetçiler, akademisyenlerin de bulunduğu çok sayıda kişinin "Ergenekon, organize suç örgütü ve illegal faaliyet gösteren şahıslarla irtibatlı şahıs olarak" gösterilerek dinlenildiği belirtildi İfade sorgu zaptında, şüphelilerin, mahkeme hakiminden kişinin gerçek kimliğini gizleyerek yargıyı yanıltma amacı güttükleri dile getirildi Serbest bırakılan 6 kişiden 4'ü hakkında yurt dışına çıkış yasağı konuldu.

Savcı Çimen: Başbakan'ı Dinlediğimiz İspat Edilsin İstifa Ederim

Savcı Çimen: Başbakan'ı Dinlediğimiz İspat Edilsin İstifa Ederim

Selam soruşturmasının eski savcılarından olan Adnan Çimen,"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakanları ya da MİT Müsteşarı'nı dinlediğim ispat edilsin istifa ederim" dedi.

Haftanın Tarihine Bakış

Türk Dil Kurumu, 12 Temmuz 1932'de kuruldu İlk Dünya Futbol Şampiyonası 13 Temmuz 1930'da Uruguay'da düzenlendi.

Yargıtay'da Atama

Yürürlüğe giren yeni yargı paketi ile görevi sona eren Yargıtay Genel Sekreteri Aydın Boşgelmez’in yerine 6. Ceza Dairesi Üyesi Erkan Öztürk atandı.

Aziz Yıldırım İçin 11 Soruda 'Yeniden Yargılama'

Aziz Yıldırım İçin 11 Soruda 'Yeniden Yargılama'

13. Ağır Ceza Mahkemesi, Aziz Yıldırım'ın infazın durdurulması ve yeniden yargılama talebini kabul etti. Peki Fenerbahçe, Avrupa'ya gidebilecek mi?

Hanefi Avcı'nın Hikayesi: 3 Dava, 15 Yıl Hapis ve Tahliye

Hanefi Avcı'nın Hikayesi: 3 Dava, 15 Yıl Hapis ve Tahliye

1392 gün sonra özgür kalan, bir dönemin efsane polis müdürü Hanefi Avcı'nın hikayesi...

Hrant Dink Cinayeti Soruşturması

Dink cinayetinde ihmali olduğu iddia edilen, dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Cerrah ve İstanbul Vali Yardımcısı Güngör ile emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 9 kamu görevlisi hakkında açılan soruşturmaya ilişkin verilen takipsizlik kararı, Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kaldırıldı.

Gülen Okullarına Destek Genelgesi İptal Edildi

Gülen Okullarına Destek Genelgesi İptal Edildi

AK Parti'nin kapatma davasına konu olan ve Gülen cemaati okullarına destek verilmesi istenen Abdullah Gül imzalı genelge iptal edildi.

Ayesob'da Çetindoğan Güven Tazeledi

Ayesob'da Çetindoğan Güven Tazeledi

Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB)’un bugün yapılan olağan genel kurulunda, yönetim kurulunun oyları ile başkan seçilen Selahattin Çetindoğan adeta güvenoyu aldı.

HSYK'dan 17 Aralık Savcılarına Soruşturma İzni

HSYK'dan 17 Aralık Savcılarına Soruşturma İzni

HSYK, 17 ve 25 Aralık yolsuzluk soruşturmasının başındaki dört yargı mensubuna soruşturma açılmasına izin verdi.

Dygm'li Öğrencilere Verilen 102 Yıl Hapis Cezasına Yargıtay'dan Onama

PKK'nın gençlik yapılanması olan Demokratik Yurtsever Gençlik Meclisi'ne (DYGM) üye oldukları iddiasıyla Erzurum 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde 6’sı tutuklu 9 öğrenci 102 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Haftanın Tarihine Bakış

Haftanın Tarihine Bakış

1924 Anayasası, 20 Nisan 1924’te kabul edildi.

Trabzon'daki "Hrant Dink Cinayeti" Davası

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Dink'e suikast hazırlığı konusunda istihbari bilgiye ulaşmasına rağmen kanuni işlemleri başlatmayarak görevini ihmal ettiği öne sürülen dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz'ün yeniden yargılanmasına devam edildi Mahkeme heyeti, Dink cinayetine ilişkin mahkemelerindeki dava dosyası ile İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki dosyanın birleştirilmesi amacıyla söz konusu mahkemeye yazı yazılmasına karar verdi Dink ailesi avukatları, Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı arşivlerinin incelenerek cinayet öncesi ve sonrasında bu kurumlara gelen herhangi bir bilgi olup olmadığının araştırılmasını istedi.

13. Ağır Ceza Mahkemesi'nden "Ergenekon'a Mahkumiyet Gerekçesi" Gibi Ret Kararı

Ergenekon Davası'ndan tutuklu bulunan aralarında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Gazeteci Tuncay Özkan, emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 35 sanığın tahliye talebi oy birliğiyle reddedildi.

Başbakan Erdoğan Açıklaması

Başbakan Erdoğan Açıklaması

"Ben bu paralel yapıyı adeta, biraz ağır ifade olacak ama intikam timleri olarak görüyorum" "Dikkat ederseniz Balyoz'da çok hızlı gittiler ama Ergenekon'da hala 6 7 ay oldu gerekçe daha hazırlanmadı.

HSYK Kanunu, Resmi Gazete'de Yayımlanarak Yürürlüğe Girdi

HSYK Kanunu, Resmi Gazete'de Yayımlanarak Yürürlüğe Girdi

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun yapısında değişiklik öngören, Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun yürürlüğe girdi.

Cumhurbaşkanı Gül'den HSYK Kanununa Onay

Gül'ün onayladığı 6524 sayılı "Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"un yürürlüğe girdiği tarihte Türkiye Adalet Akademisinde, Başkan, Başkan Yardımcıları, Genel Kurul, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri, Genel Sekreter, Eğitim Merkezi Müdürü ve müdür yardımcıları, görevlendirilen hakim ve savcılar ile diğer personelin görevleri sona erecek Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 10 gün içinde Bakan tarafından başkan yardımcıları ve daire başkanları atanacak, 15 gün içinde Bakan tarafından üç başkan adayı belirlenerek Bakanlar Kuruluna sunulacak ve ilk Bakanlar Kurulu toplantısında Başkanın atama ya da görevlendirmesi yapılacak Kanuna göre Başkan atanıncaya ya da görevlendirilinceye kadar Başkan tarafından yapılması gereken görev ve hizmetler, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü tarafından yürütülecek Hakim ve savcıların meslek içi eğitimleri de bundan böyle HSYK yerine, Türkiye Adalet Akademisi'nce yaptırılacak.

Cumhurbaşkanı Gül'den HSYK Kanununa Onay

Gül'ün onayladığı , Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun yapısında değişiklik öngören "Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"un yürürlüğe girdiği tarihte mevcut Genel Sekreter, Genel Sekreter yardımcıları, Teftiş Kurulu Başkanı, Teftiş Kurulu başkan yardımcıları, Kurul müfettişleri, tetkik hakimleri ve idari personelin HSYK'daki görevleri sona erecek Kurulda görevi sona eren idari personel dışındaki kişiler uygun görülecek göreve, idari personel ise Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında uygun kadrolara atanacak Yasanın yürürlüğe girmesinden itibaren 10 gün içinde HSYK Başkanı tarafından Teftiş Kurulu Başkanı, başkan yardımcıları ve genel sekreter yardımcıları atanacak HSYK Genel Kurulu, yasanın yürürlüğe girmesiyle üye tamsayısının salt çoğunluğuyla toplanacak ve karar alacak HSYK Genel Kurulu'nun toplantı günü ve gündemini Başkan belirleyecek HSYK üyeleri hakkındaki soruşturmaları Başkan, kovuşturmaları Genel Kurul yürütecek HSYK tarafından çıkarılan genelgelerin tümü yasanın yürürlüğe girmesiyle yürürlükten kalkacak, yönetmeliklerin bu kanuna aykırı olmayan hükümlerinin uygulanmasına devam edilecek.

Ceza Tutanağını Yırtan Sürücüye Verilen Mahkumiyet Yargıtay'dan Döndü

Ceza Tutanağını Yırtan Sürücüye Verilen Mahkumiyet Yargıtay'dan Döndü

Ceza tutanağını yırtan sürücüye, ‘Trafik idari para cezası tutanağını yırtarak resmi belgeyi yok etmek’ suçundan yerel mahkemece verilen mahkumiyet kararı, Yargıtay’dan döndü.

Quot;vederson'un Oynamasına Engel Yok"

Quot;vederson'un Oynamasına Engel Yok"

Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin "şike davası" kararında adı geçen Gökçek Vederson ile ilgili basında çıkan bazı haberler üzerine, Medical Park Antalyaspor bir açıklama yaptı.

Trabzonspor'un Şampiyonluğu Tescillenmiştir

Trabzonspor'un Şampiyonluğu Tescillenmiştir"

Medical Park Antalyaspor - Galatasaray karşılaşmasının ardından muhabirlerin sorularını yanıtlayan Antalyaspor'un yeni transferi Giray Kaçar, açıklamalarında şu sözlere yer verdi.

Türk Hakemlerle Gurur Duyuyoruz

Türk Hakemlerle Gurur Duyuyoruz"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Brezilya'da bu yaz gerçekleştirilecek 2014 FIFA Dünya Kupası'nda görev alacak Türk hakemler Cüneyt Çakır, Bahattin Duran ve Tarık Ongun'un kendilerine gurur verdiğini söyledi.

Apos;'adil Yargılama İstiyoruz''

Apos;'adil Yargılama İstiyoruz''

1907 Fenerbahçe Derneği'nden yapılan açıklamada, Aziz Yıldırım'a verilen cezaların onandığı Yargıtay'ın "şike davası" kararıyla ilgili, "Fenerbahçe camiamızın tek beklentisi adil yargılama hakkının verilmesidir" denildi.

Borsada Sert Düşüş!

Borsada Sert Düşüş!

Borsa İstanbul'da işlem gören Fenerbahçe Futbol AŞ hisseleri, Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin, futbolda şike davasında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a verilen hapis cezalarını onamasının ardından yüzde 8,38 oranında değer kaybetti.

UEFA Bunları da Okur Mu?

İnsan ömrü için de ülke tarihi için de 2-3 sene oldukça kısa bir süre... Devir döner, devran döner, keser döner, sap döner, bazen de hesap döner...

Türkiye'de 2013 Böyle Geçti

Türkiye'de 2013 Böyle Geçti

Mart ayının önemli olayları: Türkiye mart ayında da terör eylemlerine sahne oldu.

Haluk Koç   Demokratikleşme paketi

Haluk Koç Demokratikleşme paketi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Anayasa Mahkemesinin milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'ın uzun tutuklulukla ilgili yaptığı bireysel başvuruyla ilgili kararı...

Haluk Koç   Tutuklu milletvekillerin tahliyesi

Haluk Koç Tutuklu milletvekillerin tahliyesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Anayasa Mahkemesinin milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'ın uzun tutuklulukla ilgili yaptığı bireysel başvuruyla ilgili kararı...

CHP Myk Toplantısı

CHP Myk Toplantısı

Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Koç: "13. Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi kararının muhatabıdır. Topun Yargıtay'a gitmesi falan söz konusu değildir. Bu akşama kadar tahliye ...