UEFA Kupası'nda 4. Maçlar Bugün Oynanacak


UEFA Kupası'nda 4. Maçlar Bugün Oynanacak

UEFA Kupası'nda 2. Tur Gruplarında Dördüncü Maçlar Avrupa'nın Çeşitli Kentlerinde Bugün Oynanacak Maçlarla Başlayacak. .

UEFA Kupası'nda  4. Maçlar Bugün Oynanacak

UEFA Kupası'nda 2. tur gruplarında dördüncü maçlar Avrupa'nın çeşitli kentlerinde bugün oynanacak maçlarla başlayacak. Temsilcimiz Galatasaray, B Grubu'ndaki dördüncü ve son maçında Almanya temsilcisi Hertha Berlin ile Almanya'da yarın tsi 21.45'te karşı karşıya gelecek. Gruptaki diğer maçta ise Olympiakos ile Benfica karşı karşıya gelecek. Hertha Berlin ise haftayı bay geçecek.

B Grubu'nda yeralan temsilcimiz Galatasaray gruptaki ilk iki maçı kazanmış, son oynadığı maçta ise İstanbul'da Metalist Kharkiv'e 1 - 0 yenilmişti.

Kuraya 3. kategoriden giren Galatasaray, B Grubu'nda Portekiz'den Benfica, Yunanistan'dan Olympiakos, Almanya'dan Hertha Berlin ve 1. turda Beşiktaş'ı eleyen Ukrayna'nın Metalist Kharkiv takımı ile eşleşmişti.

Grubun 1. kategoriden gelen Portekiz takımı Benfica 1. turda İtalya temsilcisi Napoli'ye ilk maçta 3 - 2 yenildi, rövanşı ise kendi evinde 2 - 0 yenerek gruplara kaldı.

2. kategoriden gelen Yunanistan temsilcisi Olympiacos, ise Güney Kıbrıs Rum Kesimi temsilcisi Anarthosis Famagusta'ya elenerek Şampiyonlar Ligi'nden olmuş ve UEFA Kupası 1. turunda Danimarka temsilcisi Nordsjælland ile eşleşmişti. Yunan ekibi iki maçta da rakibini yenerek gruplara kalmıştır.

4. kategoriden gelen Hertha Berlin ise 1. turda İrlanda Cumhuriyeti temsilcisi St Patrick's'ı 0-0 biten ilk maçın rövanşında deqlasmanda 2 - 0 yenerek gruplara adını yazdırdı.

5. kategoriden gelen takım ise 1. turda temsilcimiz Beşiktaş'ı 1 - 0'ın rövanşında 4 - 1 yenerek gruplara kaldı.

Toplam 40 takımın girdiği kurada, ekipler 5'erli 8 gruba ayrıldı.

Takımlar, gruplarda 2'si iç sahada, 2'si deplasmanda olmak üzere 4'er maç yapacak. 23 Ekim'de başlayıp, 18 Aralık'ta sona erecek maçlar sonunda gruplarda ilk 3 sırada yer alan takımlar üst tura yükselecek.

Grup maçları sonrasında ise gruplarını birinci bitiren takımlar grubu 3. sırada biteren takımlarla yapılacak kura çekilişi sonrasında eşleşecek. Grubunu 2. sırada bitiren takımlar ise Şampiyonlar Ligi'nde grubunu 3. sırada biteren takımlarla eşleşecekler.

Gruplarda oynanan maçlarda alınan sonuçlar, puan durumları ve kalan maçların programı şöyle;

A GRUBU

1. MAÇLAR

Twente (Hollanda) - Racing Santander (İspanya): 1 - 0

Schalke 04 (Almanya) - Paris Saint Germain (Fransa): 3 - 1

Manchester City (İngiltere) (Bay)

2. MAÇLAR

Racing Santander (İspanya) - Schalke 04 (Almanya): 1 - 1

Manchester City (İngiltere) - Twente (Hollanda): 3 - 2

Paris Saint Germain (Fransa) (Bay)

3. MAÇLAR

Paris Saint Germain (Fransa) - Racing Santander (İspanya): 2 - 2

Schalke 04 (Almanya) - Manchester City (İngiltere): 0 - 2

Twente (Hollanda) (Bay)

4. MAÇLAR

YARIN

Manchester City (İngiltere) - Paris Saint Germain (Fransa)

Twente (Hollanda) - Schalke 04 (Almanya)

Racing Santander (İspanya) (Bay)

PUAN DURUMU

TAKIMLAR O G B M A Y P AV

Manchester City 2 2 0 0 5 2 6 3

Schalke 04 3 1 1 1 4 4 4 0

Twente 2 1 0 1 3 3 3 0

Racing Santander 3 0 2 1 3 4 2 -1

Paris Saint Germain 2 0 1 1 3 5 1 -2

KALAN MAÇLAR

18 Aralık 2008

Paris Saint Germain (Fransa) - Twente (Hollanda)

Racing Santander (İspanya) - Manchester City (İngiltere)

Schalke 04 (Almanya) (Bay)

B GRUBU

1. MAÇLAR

Hertha Berlin (Almanya) - Benfica (Portekiz): 1 - 1

Galatasaray - Olympiakos (Yunanistan): 1 - 0

Metalist Kharkiv (Ukrayna) (Bay)

2. MAÇLAR

Benfica (Portekiz) - Galatasaray: 0 - 2

Metalist Kharkiv (Ukrayna) - Hertha Berlin (Almanya): 0 - 0

Olympiakos (Yunanistan) (Bay)

3. MAÇLAR

Olympiakos (Yunanistan) - Benfica (Portekiz): 5 - 1

Galatasaray - Metalist Kharkiv (Ukrayna) 0 - 1

Hertha Berlin (Almanya) (Bay)

4. MAÇLAR

YARIN

Metalist Kharkiv (Ukrayna) - Olympiakos (Yunanistan)

Hertha Berlin (Almanya) - Galatasaray

Benfica (Portekiz) (Bay)

PUAN DURUMU

TAKIMLAR O G B M A Y P AV

Galatasaray 3 2 0 1 3 1 6 2

Metalist Kharkiv 2 1 1 0 1 0 4 1

Olympiakos 2 1 0 1 5 2 3 3

Hertha Berlin 2 0 2 0 1 1 2 0

Benfica 3 0 1 2 2 8 1 -6

KALAN MAÇLAR

18 Aralık 2008

Olympiakos (Yunanistan) - Hertha Berlin (Almanya)

Benfica (Portekiz) - Metalist Kharkiv (Ukrayna)

Galatasaray (Bay)

C GRUBU

1. MAÇLAR

Sevilla (İspanya) - Stuttgart (Almanya): 2 - 0

Partizan Belgrad (Sırbistan) - Sampdoria (İtalya): 1 - 2

Standard Liege (Belçika) (Bay)

2. MAÇLAR

Stuttgart (Almanya) - Partizan Belgrad (Sırbistan): 2 - 0

Standard Liege (Belçika) - Sevilla (İspanya): 1 - 0

Sampdoria (İtalya) (Bay)

3. MAÇLAR

Sampdoria (İtalya) - Stuttgart (Almanya): 1 - 1

Partizan Belgrad (Sırbistan) - Standard Liege (Belçika): 0 - 1

Sevilla (İspanya) (Bay)

4. MAÇLAR

YARIN

Standard Liege (Belçika) - Sampdoria (İtalya)

Sevilla (İspanya) - Partizan Belgrad (Sırbistan)

Stuttgart (Almanya) (Bay)

PUAN DURUMU

TAKIMLAR O G B M A Y P AV

Standard Liege 2 2 0 0 2 0 6 2

Sampdoria 2 1 1 0 3 2 4 1

Stuttgart 3 1 1 1 3 3 4 0

Sevilla 2 1 0 1 2 1 3 1

Partizan Belgrad 3 0 0 3 1 5 0 -4

KALAN MAÇLAR

18 Aralık 2008

Sampdoria (İtalya) - Sevilla (İspanya)

Stuttgart (Almanya) - Standard Liege (Belçika)

Partizan Belgrad (Sırbistan) (Bay)

D GRUBU

1. MAÇLAR

Udinese (İtalya) - Tottenham Hotspur (İngiltere): 2 - 0

Dinamo Zagreb (Hırvatistan) - NEC Nijmegen (Hollanda): 3 - 2

Spartak Moskova (Rusya) (Bay)

2. MAÇLAR

Tottenham Hotspur (İngiltere) - Dinamo Zagreb (Hırvatistan): 4 - 0

Spartak Moskova (Rusya) - Udinese (İtalya): 1 - 2

NEC Nijmegen (Hollanda) (Bay)

3. MAÇLAR

NEC Nijmegen (Hollanda) - Tottenham Hotspur (İngiltere): 0 - 1

Dinamo Zagreb (Hırvatistan) - Spartak Moskova (Rusya): 0 - 1

Udinese (İtalya) (Bay)

4. MAÇLAR

YARIN

Udinese (İtalya) - Dinamo Zagreb (Hırvatistan)

Spartak Moskova (Rusya) - NEC Nijmegen (Hollanda)

Tottenham Hotspur (İngiltere) (Bay)

PUAN DURUMU

TAKIMLAR O G B M A Y P AV

Tottenham Hotspur 3 2 0 1 5 2 6 3

Udinese 2 2 0 0 4 1 6 3

Spartak Moskova 2 1 0 1 2 2 3 0

Dinamo Zagreb 3 1 0 2 3 7 3 -4

NEC Nijmegen 2 0 0 2 2 4 0 -2

KALAN MAÇLAR

18 Aralık 2008

Tottenham Hotspur (İngiltere) - Spartak Moskova (Rusya)

NEC Nijmegen (Hollanda) - Udinese (İtalya)

Dinamo Zagreb (Hırvatistan) (Bay)

E GRUBU

1. MAÇLAR

Heerenveen (Hollanda) - Milan (İtalya): 1 - 3

Braga (Portekiz) - Portsmouth (İngiltere): 3 - 0

Wolfsburg (Almanya) (Bay)

2. MAÇLAR

Milan (İtalya) - Braga (Portekiz): 1 - 0

Wolfsburg (Almanya) - Heerenveen (Hollanda): 5 - 1

Portsmouth (İngiltere) (Bay)

3. MAÇLAR

Portsmouth (İngiltere) - Milan (İtalya): 2 - 2

Braga (Portekiz) - Wolfsburg (Almanya): 2 - 3

Heerenveen (Hollanda) (Bay)

PUAN DURUMU

TAKIMLAR O G B M A Y P AV

Milan 3 2 1 0 6 3 7 3

Wolfsburg 2 2 0 0 8 3 6 5

Braga 3 1 0 2 5 4 3 1

Portsmouth 2 0 1 1 2 5 1 -3

Heerenveen 2 0 0 2 2 8 0 -6

KALAN MAÇLAR

4 Aralık 2008

Wolfsburg (Almanya) - Portsmouth (İngiltere)

Heerenveen (Hollanda) - Braga (Portekiz)

Milan (İtalya) (Bay)

17 Aralık 2008

Portsmouth (İngiltere) - Heerenveen (Hollanda)

Milan (İtalya) - Wolfsburg (Almanya)

Braga (Portekiz) (Bay)

F GRUBU

1. MAÇLAR

Aston Villa (İngiltere) - Ajax Amsterdam (Hollanda): 2 - 1

MSK Zilina (Slovakya) - Hamburg (Almanya): 1 - 2

Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti) (Bay)

2. MAÇLAR

Ajax Amsterdam (Hollanda) - MSK Zilina (Slovakya): 1 - 0

Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti) - Aston Villa (İngiltere): 0 - 1

Hamburg (Almanya) (Bay)

3. MAÇLAR

Hamburg (Almanya) - Ajax Amsterdam (Hollanda): 0 - 1

MSK Zilina (Slovakya) - Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti): 0 - 0

Aston Villa (İngiltere) (Bay)

PUAN DURUMU

TAKIMLAR O G B M A Y P AV

Aston Villa 2 2 0 0 3 1 6 2

Ajax Amsterdam 3 2 0 1 3 2 6 1

Hamburg 2 1 0 1 2 2 3 0

Slavia Prag 2 0 1 1 0 1 1 -1

MSK Zilina 3 0 1 2 1 3 1 -2

KALAN MAÇLAR

4 Aralık 2008

Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti) - Hamburg (Almanya)

Aston Villa (İngiltere) - MSK Zilina (Slovakya)

Ajax Amsterdam (Hollanda) (Bay)

17 Aralık 2008

Hamburg (Almanya) - Aston Villa (İngiltere)

Ajax Amsterdam (Hollanda) - Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti)

MSK Zilina (Slovakya) (Bay)

G GRUBU

1. MAÇLAR

Kopenhag (Danimarka) - Saint-Etienne (Fransa): 1 - 3

Rosenborg Trondheim (Norveç) - Club Brugge (Belçika): 0 - 0

Valencia (İspanya) (Bay)

2. MAÇLAR

Saint-Etienne (Fransa) - Rosenborg Trondheim (Norveç): 3 - 0

Valencia (İspanya) - Kopenhag (Danimarka): 1 - 1

Club Brugge (Belçika) (Bay)

3. MAÇLAR

Club Brugge (Belçika) - Saint-Etienne (Fransa): 1 - 1

Rosenborg Trondheim (Norveç) - Valencia (İspanya): 0 - 4

Kopenhag (Danimarka) (Bay)

PUAN DURUMU

TAKIMLAR O G B M A Y P AV

Saint Etienne 3 2 1 0 7 2 7 5

Valencia 2 1 1 0 5 1 4 4

Club Brugge 2 0 2 0 1 1 2 0

Kopenhag 2 0 1 0 3 4 1 -1

Rosenborg Trondheim 3 0 1 2 0 7 1 -7

KALAN MAÇLAR

4 Aralık 2008

Valencia (İspanya) - Club Brugge (Belçika)

Kopenhag (Danimarka) - Rosenborg Trondheim (Norveç)

Saint-Etienne (Fransa) (Bay)

17 Aralık 2008

Club Brugge (Belçika) - Kopenhag (Danimarka)

Saint-Etienne (Fransa) - Valencia (İspanya)

Rosenborg Trondheim (Norveç) (Bay)

H GRUBU

1. MAÇLAR

Nancy (Fransa) - Feyenoord (Hollanda): 3 - 0

Cska Moskova (Rusya) - Deportivo La Coruna (İspanya): 3 - 0

Lech Poznan (Polonya) (Bay)

2. MAÇLAR

Feyenoord (Hollanda) - Cska Moskova (Rusya): 1 - 3

Lech Poznan (Polonya) - Nancy (Fransa): 2 - 2

Deportivo La Coruna (İspanya) (Bay)

3. MAÇLAR

Deportivo La Coruna (İspanya) - Feyenoord (Hollanda): 3 - 0

Cska Moskova (Rusya) - Lech Poznan (Polonya): 2 - 1

Nancy (Fransa) (Bay)

PUAN DURUMU

TAKIMLAR O G B M A Y P AV

Cska Moskova 3 3 0 0 8 2 9 6

Nancy 2 1 1 0 5 2 4 3

Deportivo La Coruna 2 1 0 1 3 3 3 0

Lech Poznan 2 0 1 1 3 4 1 -1

Feyenoord 3 0 0 3 1 9 0 -8

KALAN MAÇLAR

4 Aralık 2008

Lech Poznan (Polonya) - Deportivo La Coruna (İspanya)

Nancy (Fransa) - Cska Moskova (Rusya)

Feyenoord (Hollanda) (Bay)

17 Aralık 2008

Deportivo La Coruna (İspanya) - Nancy (Fransa)

Feyenoord (Hollanda) - Lech Poznan (Polonya)

Cska Moskova (Rusya) (Bay)

(CİHAN)





Reklam