Twitter Açıldı İddiası - Twitter Açıldı mı?

21 Mart 2014 15:15

Dün gece erişime kapatılan Twitter'a kullanıcıların bir kısmı girebilmeye başladı, bir kısım ise hala giremiyor. Bu durum kafaları karıştırdı.

Twitter Açıldı İddiası - Twitter Açıldı mı?

Türkiye 'de 12 milyon kadar kullanıcısı olan TWİTTER'IN, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından kapatılması sonrası TWİTTER harekete geçti. Dün gece Türkiye'de avukat arayışına giren Amerika merkezli şirket ilk etapta avukat bulmaya çalıştı. Gece geç saatlerde Türkiye’den avukat arayışına giren TWİTTER, bilişim davalarının tecrübeli isimlerden Av. Gönenç Gürkaynak ile anlaştı. Av. Gürkaynak, sabah saatlerinde Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’yla (TİB) görüşmek için Ankara 'ya gitti. 

TİB: 'YOK ÖYLE BİR ŞEY'

TİB Başkanlığı Özel Kalem Müdürü yaptığı açıklamada 'Yok öyle bir şey. Açılma söz konusu değil." Ancak bu açıklamalara rağmen bazı kullanıcılar an itibariyle TWİTTER'A girebiliyor. 

KULLANICILARIN BİR KISMI GİREBİLİYOR 

Kadıköy, Merter ve Avcılar gibi İstanbul'un bazı semtlerinde kullanıcılar TWİTTER'A yer yer girebiliyor. Örneğin kullanıcılar telefonuyla TWİTTER'A giremezken, kendilerine gelen TWİTTER bildirimlerini (örneğin retweet veya özel mesaj) görebiliyor. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Gürkaynak, TWİTTER’IN Türkiye’deki avukatı olduğunu doğruladı. TWİTTER’IN çözüm için harekete geçtiğini belirten Gürkaynak, görüşmelerin şu anda sürdüğünü ifade etti. 

TWİTTER YENİDEN Mİ AÇILDI? 

Yaşanan gelişmeler sonrasında TWİTTER’IN yeniden kullanıma açıldığı iddia edildi. Yasak sonrasında TWİTTER’A Türkiye’den girişler kısa süreliğine düşü göstermiş, ardından Türkiye’den gönderilen mesajlarda ciddi bir artış gözlenmişti. Bunda kullanıcıların DNS ayarlarını değiştirmek ya da farklı uygulamalar yüklemek gibi çözümler bulması etkili olmuş, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de dahil hükümet ve devlet yetkilileri de yasağı delmişti. 

TWİTTER’IN Ankara’da yürüttüğü görüşmeler sonrasında ise siteye girişlerin açıldığı iddia edildi. Pek çok kullanıcı, herhangi bir ayar yapmadan siteye girebildiğine dair tweetler attı. Bazı bölgelerde İnternete 3G ile bağlana kullanıcılar da TWİTTER’A erişimde bir sorun yaşamadı.

Dün gece 23.30 sularında erişime kapatılan TWİTTER'A 14.30 itibariyle kullanıcıların bir kısmı girebilmeye başladı.

TWİTTER'IN KAPATILMASI SOSYAL MEDYADA ALAY KONUSU OLDU- GALERİ

 


Haberle İlgili Yorumlar


Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.