TÜRKİYE PETROL

20 Aralık 2014 Cumartesi Saat: 07:09
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ortadoğu ve dünyada barışın sağlanması için, başta BM olmak üzere küresel kuruluşların yeniden yapılanması gerektiğini söyledi.

Prof. Uzunoğlu:

Prof. Uzunoğlu: "Türkiye, Bilinçli Olarak Büyümemeyi Tercih Etti"

Trakya Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve MTSO Ekonomi Danışmanı Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu, çok ciddi bir likidite verilmesine rağmen dünya ekonomileri artık eski büyümelerini yakalayamadığını belirterek, Türkiye’nin de bilinçli olarak ‘büyümemeyi’ tercih ettiğini söyledi ve “Nedeni, dünyada yaşanan gerilim” dedi.

Enflasyon Beklentileri İyileşiyor

Garanti Yatırım Başekonomisti Altınsaç: "TL'deki değer kaybı şu aşamada rahatlıkla telafi edilebilir durumda" Halk Yatırım Başekonomisti Tokalı: "Enerji dışı enflasyonda iyileşme gözlendiğinde enflasyon beklentilerinin orta vadeli yüzde 5 hedefine doğru yakınsamaya başladığının gözlenebileceğini düşünüyoruz"

Btc Ham Petrol Boru Hattında Yangın Tatbikatı Yapıldı

Adana’nın Ceyhan ilçesindeki Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı Ceyhan Deniz Terminali'nde yangın tatbikatı yapıldı.

Kurtulmuş: Dünya 5 Ülkenin İnsafına Bırakılamaz

Kurtulmuş: Dünya 5 Ülkenin İnsafına Bırakılamaz

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ortadoğu ve dünyada barışın sağlanması için, başta BM olmak üzere küresel kuruluşların yeniden yapılanması gerektiğini söyledi.

Rusya'daki Kriz, Türkiye Açısından Çok Kaygı Verici Değil"

SAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilen: "Rusya'daki ekonomik manzaranın Türkiye'yi bir parça olumsuz etkileyeceği kaygıları olduğunu ifade etmemiz lazım ancak bu, Türkiye açısından çok fazla hayati konum oluşturmuyor.

Ortadoğu'da Barış, Aktörler, Sorunlar ve Çözüm Arayışları Sempozyumu

Ortadoğu'da Barış, Aktörler, Sorunlar ve Çözüm Arayışları Sempozyumu" - Rasmussen

"Ortadoğu'da Barış, Aktörler, Sorunlar ve Çözüm Arayışları Sempozyumu" (1)- Eski NATO Genel Sekreteri Rasmussen: "Uluslararası camia Suriye'de de Bosna benzeri bir çözüm bulmak zorundadır.

Ortadoğu'da Barış, Aktörler, Sorunlar ve Çözüm Arayışları Sempozyumu"

Eski NATO Genel Sekreteri Rasmussen: "Uluslararası camia Suriye'de de Bosna benzeri bir çözüm bulmak zorundadır.

Başbakan Yardımcısı Babacan Açıklaması

"(Rusya kaynaklı gelişmeler) Kurda bir etkisi oluyor ama temeller sağlamsa bundan da korkmamak lazım" "(Enerji KİT'lerinin döviz ihtiyacını artık Merkez Bankası karşılasın) dedik.

Müsiad'dan Küresel Ekonomi Değerlendirmesi

Müsiad'dan Küresel Ekonomi Değerlendirmesi

MÜSİAD Gaziantep Şube Başkanı Kurt Ali KIlçık, ülkemizde hedefin oldukça üzerinde seyreden enflasyonun önümüzdeki aylarda petrol fiyatlarındaki düşüş ve baz etkisine bağlı olarak gerileyeceği tahmin edildiğini söyledi.

Tzd Başkanı Yetkin Açıklaması

"Rusya'da krizin devam etmesi, Türk Lirasının dolar karşısındaki değer kaybını hızlandırırken Rusya'ya yapılması planlanan gıda ve tarım ürünleri ihracatını da olumsuz yönde etkileyebilir"

Turizmci, 'Rusya'da Kriz Var' Diyerek Fiyat Düşürmesin"

Türkiye'ye en fazla turist gönderen Rusya'da yaşanan ekonomik kriz, turizm sektörünü endişelendirdi Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı İşler: "Gelen bilgilere göre Rusya'daki bu durum bizi etkileyeceği gibi görünüyor.

++ Ekonominin 2014 Panoraması +++

Türkiye ekonomisi 2014 yılını, ABD Merkez Bankası'nın, 2008 yılından sonra ilk kez başlayacağı faiz artırımlarının zamanlaması üzerine süren tartışmaların ve siyasi gerginliklerin etkisinde yaşanan gelişmeler ile geride bırakıyor.

Btc Depolama Alanında Yangın Tatbikatı

Btc Depolama Alanında Yangın Tatbikatı

BTC depolama alanında yangın tatbikatı- BOTAŞ International Limited Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Çay: - "Bu çalışmalar, bizi geliştiren, kapasitemizi test etme imkanı sunan önemli tecrübeler.

Ham Petrol Boru Hattında Yangın Tatbikatı Yapıldı

Ham Petrol Boru Hattında Yangın Tatbikatı Yapıldı

Adana'nın Ceyhan İlçesi'ndeki Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı Ceyhan Deniz Terminali'nde yangın tatbikatı yapıldı.

"Türkiye ile Bölgesel Konularda Çok Sayıda Ortak Çıkarımız Var"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Türkiye ile bölgesel konularda çok sayıda ortak çıkarımız var." dedi.

Putin 2014'ü Değerlendirdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin: "Türkiye ile bölgesel konularda çok sayıda ortak çıkarımız var. Bu nedenle Türkiye ile ilişkilerimizi geliştirmekte kararlıyız" "Türkiye'de bulunduğum zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, 'Bazı konuları basın önünde konuşmayalım, yarın AB'den buraya gelirler' dedim. Erdoğan bana hiçbir çekincelerinin olmadığını söyledi.

Btc Depolama Alanında Yangın Tatbikatı

BOTAŞ International Limited Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Çay: ''Bu çalışmalar, bizi geliştiren, kapasitemizi test etme imkanı sunan önemli tecrübeler.

Btc'de Yangın Tatbikatı

Btc'de Yangın Tatbikatı

Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı Ceyhan Deniz Terminali’nde, 3 adet su-köpük topundan dakikada 90 ton su-köpük karışımının püskürtüldüğü yangın tatbikatı yapıldı.

Putin: Kendilerini İmparatorluk Sanıyorlar

Putin: Kendilerini İmparatorluk Sanıyorlar

Ekonomik krizle mücadele eden Rusya lideri Putin Batı'yı suçladı; "Sanıyorlar ki kendileri imparatorluk, diğerleri de onların tebaası" dedi.

Neçirvan Barzani ve Katar Emiri El Tani Türkiye'de

Neçirvan Barzani ve Katar Emiri El Tani Türkiye'de

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani ve Katar Emiri El Tani, temaslarda bulunmak için Türkiye'ye geldi.

Deik Başkanı Vardan:

Deik Başkanı Vardan: "Çad ile İş Konseyi Kurmak İstiyoruz"

DEİK Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan: “Gelecek günlerde Çad ile bir iş konseyi kurmak istiyoruz" dedi.

Ikby Başbakanı Barzani, Türkiye'ye Gidiyor

Barzani ve beraberindeki heyet, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve diğer yetkililerle bir araya gelecek.

Erkekler Basketbol 3. Ligi

Türkiye Erkekler Basketbol 3. Ligi’nde mücadele eden Kepez Belediyespor, bu hafta Maliye Milli Piyango’yu evinde konuk ediyor.

Başbakan: Petrol Fiyatlarının Düşüşü Karşısında Ek Tedbire İhtiyaç Yok

Başbakan Ahmet Davutoğlu, petrol fiyatlarındaki düşüşün ardından son günlerde yaşanan ekonomik gelişmelere karşın ek tedbire gerek olmadığını söyledi.

Dumanlı ve Karaca' İçin Adliye Önünde Bekleyiş Sürüyor

14 Aralık’ta özgür medyaya yönelik yapılan operasyonlara tepkiler devam ediyor.

Başbakan Davutoğlu: Son Büyüme Rakamları Beklentilerimizin Altında Geldi

Başbakan Ahmet Davutoğlu '10. Kalkınma Planı Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları'nı açıkladı.

Albayrak'tan Sneıjder ve Telles Açıklaması

Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdürrahim Albayrak, Sneijder’e gelen bir teklif olmadığını, Telles’e ise İtalya’dan bir teklif geldiğini ancak yıldız oyuncularını satma gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyledi.

Galatasaray, Lukoıl ile İşbirliği Yaptı

Galatasaray, dünyanın önemli enerji şirketlerinden Lukoil ile 5 yıllık bir sponsorluk anlaşması imzaladı.

Kamuda Plaket Hediyelere Son!

Kamuda Plaket Hediyelere Son!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ziyaretlerde plaket ve hediye sunumunun maddi bir külfet ve israfa sebep olduğunu belirterek, "Bunun yerine fidan dikimi özendirilecektir" dedi.

Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları

Başbakan Davutoğlu ve bakanlar soruları yanıtladı (1) Davutoğlu: "(Rusya kaynaklı gelişmeler) Hiçbir konuda ekonomi yönetimimiz, hükümetimiz bir panik halinde ya da var olan dengeleri etkileyecek bir yola girmemiştir, girmeyecektir" "Hiçbir kesimin, herhangi bir şekilde, bir tereddüt yaşamasını gerektirecek bir durum yok. Uluslararası piyasaların Türkiye ekonomisine güveni tam" "Genel dengeleri ilgilendiren ek tedbir almaya ihtiyaç hissetmiyoruz.

Öncelikli Dönüşüm Programları Toplantısı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, plaket ve hediyelerle ciddi bir israf alanının oluştuğunu söyledi.

Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları

Başbakan Davutoğlu: (2) "Petrol fiyatlarındaki 60 dolara geri dönüş ülke ekonomimize olumlu etki yapacaktır.

Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları - Davutoğlu (1)

Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları- Başbakan Davutoğlu: (1)- "Birkaç gün önce özellikle Rusya'daki dalgalanma sebebiyle gelişmekte olan ekonomilerin finansal yapıları ve genel dengeleri itibarıyla ortaya çıkan konjonktürde de görüldüğü gibi rasyonel, soğukkanlı kriz yönetimi mantığıyla bu krizi piyasalara hissettirmeden yönetebilme kabiliyeti açısından büyük bir sınavdan sürekli geçiyoruz"- "Muhtemelen bu çalışmalar (yapısal dönüşüm programları) tamamlandığı zaman mart, nisan gibi uygulama sonuçlarını da sizlerle paylaşma imkanı bulabileceğiz"- "Türkiye ekonomisi bir taraftan krizi yönetiyor, krizden etkilenmeden ekonomik performansını sergiliyor, bir taraftan da uzun vadeli perspektiflerle yapısal dönüşümlerini sürdürüyor" Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Birkaç gün önce özellikle Rusya'daki dalgalanma sebebiyle gelişmekte olan ekonomilerin finansal yapıları ve genel dengeleri itibarıyla ortaya çıkan konjonktürde de görüldüğü gibi rasyonel, soğukkanlı kriz yönetimi mantığıyla bu krizi piyasalara hissettirmeden yönetebilme kabiliyeti açısından büyük bir sınavdan sürekli geçiyoruz" dedi.

BUSİAD Başkanı Baylan: Sanayici Yeni Yatırım Planlamıyor

Bursa Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Günal Baylan, global ekonomide yaşanan olumsuz gelişmeler ışığında sanayicilerin yeni yatırım yapmayı düşünmediğini söyledi.

Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları

Başbakan Davutoğlu: (1) "Birkaç gün önce özellikle Rusya'daki dalgalanma sebebiyle gelişmekte olan ekonomilerin finansal yapıları ve genel dengeleri itibarıyla ortaya çıkan konjonktürde de görüldüğü gibi rasyonel, soğukkanlı kriz yönetimi mantığıyla bu krizi piyasalara hissettirmeden yönetebilme kabiliyeti.

Türkiye - Çad İş Forumu

Çad Başbakanı Kalzeube Deubet: "Çad'da gıda, maden endüstrileri, petrol dönüşüm ürünleri, ulaşım ve yenilenebilir enerji gibi birçok alanda yatırım fırsatları mevcut. Çad halen çok bakir bir ülke. Ülkeme daha da fazla dikkatinizi yönlendirmenizi istiyorum" DEİK Başkanı Vardan: "Gelecek günlerde Çad ile.

GEFCO, Cezayir Pazarı'na Giriyor

GEFCO Fas ve Kuzey Afrika Bölge Müdürü Jean-Paul Ornano konuyla ilgili olarak, "GEFCO, Cezayir'de Grubun uluslararası standartlarına uygun şekilde yüksek katma değerli lojistik hizmetler sunuyor.

Gezici Ev' Enerji Tasarrufunu Anlatacak

Gezici Ev' Enerji Tasarrufunu Anlatacak

Enerji verimliliğinin sağlanması acıyla hazırlanan Verimli ve Temiz Enerji Destek Programı’nın ilki Başakşehir’de gerçekleştirildi.

Bakan Işık: Rekabet Gücümüzü Artırmak Mecburiyetindeyiz

Bakan Işık: Rekabet Gücümüzü Artırmak Mecburiyetindeyiz

Fikri Işık "Türkiye'nin bölgesel olarak ekonomide ve uluslararası politikada önemli roller üstlendiği bir dönemde rekabet gücümüzü artırmak mecburiyetindeyiz" dedi.

Bakan Fikri Işık: Almamız Gereken Daha Çok Mesafe Var

KSO'nun düzenlediği Sanayi Kuruluşları Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu Ödül Töreni'nde konuşan Fikri Işık,"Almamız gereken daha çok mesafe var." dedi.

Bakan Işık: Türkiye'nin Cari Açığı 17 Milyar Dolar Azalacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Kocaeli'de: "Petrolün varil fiyatı 149 dolardan 59 dolara geldi" dedi.