TOPLUMSAL SORUNLARLA

20 Aralık 2014 Cumartesi Saat: 02:55

TMMOB Üyelerinden Eylem

Zonguldak'ta yeni bir torba yasa tasarısı ile TMMOB Yasası'nda değişiklik yapılacağı gerekçesiyle eylem yapıldı.

Gezginci:

Gezginci: "Tmmob Demokratik Mevzilerini Koruyacaktır"

TMMOB Erzincan İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Fehmi Gezginci, 3194 sayılı İmar Kanunu’nda yapılması düşünülen değişiklilere tepki gösterdi.

MMO: İktidar Yeni Torba Yasa ile Kamusal Alana El Koyacak

Makina Mühendisleri Odası, AK Parti iktidarının, yeni bir torba yasa tasarısı ile kamusal alanlara el koyma hazırlığında olduğunu savundu.

Mali Müşavirler Derneğinden Vali Aydın Nezih Doğan'a Ziyaret

Mali Müşavirler Derneğinden Vali Aydın Nezih Doğan'a Ziyaret

Van Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Eğitim ve Dayanışma Derneği, Van’daki ziyaretlerine aralıksız devam ediyor.

Romanlar'dan 'Roman Havası' Dizisine Tepki

Romanlar'dan 'Roman Havası' Dizisine Tepki

Tire Romanları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TİROMDER), özel bir televizyon kanalında (Show TV) yayınlanan Roman Havası isimli dizinin, Romanlar'ı ve kültürlerini çok yanlış ve yanıltıcı şekilde işlediğini, kötü algı oluşturulduğunu ileri sürerek yayından kaldırılmasını istedi.

10 Aralık İnsan Hakları Günü

Başbakan Davutoğlu: "Türkiye, uluslararası barış, güvenlik ve refah için tehdit oluşturan sorunlar ve dünyanın farklı coğrafyalarında vuku bulan insan hakları ihlalleriyle mücadeledeki kararlı duruşunu bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sürdürecektir"

Başbakan Davutoğlu, İnsan Hakları Günü Mesajı Yayımladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında “Hükümet olarak, vatandaşlarımızın insan haklarını en ileri düzeyde teminat altına almak amacıyla yaptığımız bu düzenlemelerde, temel hak ve özgürlüklerden vatandaşlarımızca tam olarak yararlanılabilmesi için evrensel değerleri esas alan bir güvenlik ortamı sağlamaya da ayrıca önem veriyoruz.

V. Din Şurası Ankara'da Başladı

V. Din Şurası Ankara Bilkent Otel'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in de katıldığı açılış programıyla başladı.

5. Din Şurası

5. Din Şurası

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, “Bugün, ateş çemberinin ortasında yer alan ülkemiz, hala bir esenlik ülkesi olarak umut vaat etmeye devam ediyorsa, bunda pek çok sebebin yanında din eğitimini, din öğretimini ve din hizmetlerini başından beri ciddiye alarak bugünün dünyasında onu ikame etmeye çalışmasının payı asla göz ardı edilemez” dedi.

Görmez: İslam Siyasi Parti Programına İndirgenemeyecek Kadar Büyük ve Yüce

Görmez: İslam Siyasi Parti Programına İndirgenemeyecek Kadar Büyük ve Yüce

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, İslam'ın siyasi bir parti programına indirgenemeyecek kadar büyük ve yüce olduğunu söyledi.

Fransa'da Antisemitizm Tartışması

Fransa'da Antisemitizm Tartışması

Fransa'da bir Yahudi çiftin evine düzenlenen baskının ardından antisemitizm tartışmaları alevlendi.

AK Parti Giresun Merkez İlçe Kongresi

AK Parti Giresun Merkez İlçe Kongresi

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, eski devlet anlayışının, eski Türkiye anlayışının bütün alışkanlıklarını tasfiye edip yeni Türkiye’nin kapılarını sonuna kadar açtıklarını ve 2015 seçimlerinde,sivil ve özgürlükçü Anayasa ile bunu taçlandıracaklarını söyledi.

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver Açıklaması

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, yaşadığımız toplumun vazgeçilmezi olan engellilerin, hayatın her alanında karşılaştıkları meselelerin kalıcı şekilde çözüme kavuşturup toplumsal üretime katılımlarının sağlanmasının en temel görevleri arasında yer aldığını ifade etti.

Adana, Sosyal Patlamaya Hazır Bir Kent Haline Geldi'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Adana’nın sosyal patlamaya hazır bir kent haline geldiğini söyleyerek, yetkilileri tedbir almaya çağırdı.

1. Uyuşturucu ile Mücadele Şurası

1. Uyuşturucu ile Mücadele Şurası

Başbakan Davutoğlu: (1) "Bütün toplumumuza seslenmek istiyorum; Sanmayın ki uyuşturucu meselesi sizden çok uzakta, sizin ailenize, çevrenize yaklaşamayacak bir sorundur.

Samed'den, Baro Başkanlığı'na Seçilen Kerami Gürbüz'e Ziyaret

Samsun Memurlar Derneği (SAMED) yönetim kurulu üyeleri, Samsun Barosu Başkanlığı'na seçilen avukat Kerami Gürbüz’e 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu.

Polis Koleji ve Akademisi'nin Kapatılacağı İddiası Meclis'te

Bağımsız Ordu Milletvekili Şahin, İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından yazılı olarak cevaplandırması için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına soru önergesi verdi.

Tedavi Olurken Sosyal Medyayı Takip Ediyorlar

OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi hemodiyaliz ünitesinde diyaliz tedavisi gören hastalara internetten haberleri ve sosyal medyayı takip etmeleri için tablet bilgisayar ve her yatak için özel televizyon kurulan ortamda sağlık hizmeti veriliyor Başhekim Prof. Dr. Selçuk: "Hastalarımız hem tedavi görüyor hem.

Eğitim ve Ahlak Şurası

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez: ''Çalışma hayatımızın güncel problemlerinin ardında aslında insan yetiştirme modellerimizden uzaklaşmamız ve bu eksiklikten doğan ahlaki sorunlar yatmaktadır'' Memur Sen Genel Başkanı Gündoğdu: ''Hak ettiği için astsubayına 3 bin 600'ü veren.

Demirtaş: Öcalan Seçim Öncesi Bu İşin Bitirilmesini İstiyor

Demirtaş: Öcalan Seçim Öncesi Bu İşin Bitirilmesini İstiyor

Sürece dair önemli açıklamalarda bulunan HDP Eş Başkanı Demirtaş, Öcalan'ın süreçle ilgili son tarihi verdiğini belirtip, müzakere masasında Kandil'in olmayacağını söyledi.

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen 13. Çocuk Şurası'nda öğrenciler, beş dalda hazırladıkları çalışmalarını ilçe yöneticileriyle paylaştı.

7 Milyon Diyabet Hastası Var'

7 Milyon Diyabet Hastası Var'

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, Türkiye’de yaklaşık 7 milyon diyabet hastası olduğunu, söyledi.

Diyabet Parlamentosu

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, “Uluslar arası Diyabet Federasyonu tarafından diyabet prevalansı hakkında yayımlanan güncel veriler Türkiye’de 20-79 yaş aralığında yaklaşık 7 milyon diyabet hastası olduğunu, bu rakamında yetişkin nüfusun yaklaşık yüzde 15’ine denk geldiğini göstermekte” dedi.

Bağcılar'da Çocuklar Taleplerini Dile Getirdi

Bağcılar Belediyesi 13. Çocuk Şurasında, öğrenciler 5 dalda hazırladıkları çalışmalarını ilçe yöneticileriyle paylaştı.

Dünya Çocuk Hakları Gününde Çocuklar Taleplerini Dile Getirdi

Dünya Çocuk Hakları Gününde Çocuklar Taleplerini Dile Getirdi

Bağcılar Belediyesi 13. Çocuk Şurası'nda öğrenciler beş dalda hazırladıkları çalışmalarını ilçe yöneticileriyle paylaştılar.

Yem Kitabevi'nin Söyleşiler Dizisi Başladı

Tabulaşma tartışmayı engeller" dedi. YEM Kitabevi'nin düzenlediği söyleşide Kuban, Türkiye'de "her şeyin hem serbest hem de tabu" olduğunu belirtti.

Davutoğlu: Suriye'deki Problem Sadece Askeri Bir Problem Değil

Davutoğlu: Suriye'deki Problem Sadece Askeri Bir Problem Değil

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriye'deki problemin sadece askeri bir problem olmadığını söyledi.

Davutoğlu, Avustralya'da Türk Gazetecilerle Basın Toplantısı Düzenledi

Davutoğlu, Avustralya'da Türk Gazetecilerle Basın Toplantısı Düzenledi

20 Zirvesi’ne katılmak üzere Avustralya’ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türk basın mensuplarıyla düzenlediği basın toplantısında, “Suriye’de kapsamlı bir çözüm bulunmazsa bugün IŞİD gider, yarın başka bir örgüt gelir” dedi.

100. Yılında Birinci Dünya Savaşı

100. Yılında Birinci Dünya Savaşı" Sempozyumu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "Ne yazık ki dünya devletleri, yaşanan büyük acılardan ders çıkarmayı becerememiştir" " Bugün özellikle Ortadoğu'ya göz dikerek, kişisel ihtirasları uğruna içinde bulunduğumuz coğrafyayı, ülkemizi de içine alabilecek bir savaşın eşiğine getirenler, anlaşılan tarih bilgisinden.

200 Bin Kobanili'den Sadece 17 Bini Kamplarda Barınıyor

Kobani Kriz Koordinasyon Merkezi'nin raporuna göre Türkiye'ye göç eden yaklaşık 200 bin Kobanili’den sadece 17 bini devlet ve HDP’li belediyelerin kurduğu çadır kentlerde barınıyor.

Dünyada Engelli Kadına Şiddet İlk Sırada

Engelli kadınlar tanıdıklarının istismarına maruz kalıyor

İsrail'in Gazze'ye Saldırıları

İsrail'in Gazze'ye Saldırıları

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sırasında yaralanan onlarca Filistinli, kapalı kapılar ardında ailevi ilişkilerinde meydana gelen sorunlarla mücadele ediyor.

Ruhsal Bozukluğu Görmezden Gelmeyin

Ruhsal Bozukluğu Görmezden Gelmeyin" Uyarısı

Doç. Dr. Selvi: "Yaşanan olumsuzluklar sonrası vücudun sürekli salgıladığı stres hormonları yalnızca bedeni değil, insan beynini ve psikolojisini de etkiliyor" "Genellikle ruhsal bozuklukları görmezden gelip, yok sayıyoruz.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Akdoğan Açıklaması

"Ev hapsi mi olacak, dışarı mı çıkarılacak, statü mü verilcek, başka bir takım şeyler.

Temsa, Kariyerin Önündeki Engelleri Kaldırıyor

Temsa, Kariyerin Önündeki Engelleri Kaldırıyor

TEMSA öncülüğünde Çukurova Üniversitesi ve İŞ-Kur işbirliğiyle düzenlenen ‘Kariyerde Engelleri Kaldırdık’ projesi başladı.

MHP TBMM Grup Toplantısı

MHP TBMM Grup Toplantısı

Genel Başkan Bahçeli: (2) "Çözüm süreci Ferhat'ın Şirin'i katletme, Kerem'in Aslı'yı yok etme, Mecnun'un Leyla'dan nefret etme sürecidir" "Erdoğan'ın terör örgütü olarak yaftaladığı PYD'ye yardım etmek, yataklık yapmak millete ve vatana karşı işlenmiş suç değil midir?

Figen Yüksekdağ : Kobani Düşmedi, Hükümetin Karanlık Hesapları Düştü

Figen Yüksekdağ : Kobani Düşmedi, Hükümetin Karanlık Hesapları Düştü

Partisinin grup toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ "Kobani düşmedi, Hükümetin karanlık hesapları düştü. Türkiye itibar kaybetti" dedi.

Bahçeli:

Bahçeli: "Çözüm Süreci Ferhat'ın Şirin'i Katletme, Kerem'in Aslı'yı Yok Etme, Mecnu'nun Leyla'dan...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çözüm sürecinin Ferhat’ın Şirin’i katletme, Kerem’in Aslı’yı yok etme, Mecnu’nun Leyla’dan nefret etme süreci olduğunu söyledi.

Adalet ve Özgürlükler Eylemi 475'inci Haftasında

Adalet ve Özgürlükler Eylemi 475'inci Haftasında

Sakarya Adalet ve Özgürlükler Platformunun 475’inci basın açıklamasını yapan Eğitim İlke-Sen, eğitimde her anlamıyla çöküntü yaşandığını ve toplumsal taleplere göre şekillenecek yeni bir eğitime ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekti.

Baro Başkanı Göğebakan ve Yönetimi Vali Altıparmak ile Başkan Sekmen'i Makamında Ziyaret Etti

Baro Başkanı Göğebakan ve Yönetimi Vali Altıparmak ile Başkan Sekmen'i Makamında Ziyaret Etti

Erzurum Baro Başkanı Talat Göğebakan ile Yönetim Kurulu üyeleri, Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i, makamında ziyaret etti.

TBMM Genel Kurulu Toplandı

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkan Vekili Güldal Mumcu başkanlığında toplandı.

Aşırıcılık İslamiyete Has Bir Sorun Değil'

Aşırıcılık İslamiyete Has Bir Sorun Değil'

"Avrupa'daki göçmen toplumunda İslami düşünce ve yaşayış" adlı toplantıya katılan uzmanlar, aşırıcılığın İslamiyete has bir sorun olmadığını vurguladılar.

Dr. Canatar: Evlilik Şakaya Gelmez

Dr. Canatar: Evlilik Şakaya Gelmez

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Adana Şube Başkanı Aile ve Evlilik Terapisti Dr. Taner Canatar, evliliğin bireysel mutluluk ve toplumsal gelişim açısından çok önemli bir kurum olduğunu belirtti.

Dr. Koç'tan Ruh Sağlığı Günü Açıklaması

Dr. Koç'tan Ruh Sağlığı Günü Açıklaması

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü nedeniyle, Bartın İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç ruh sağlığı konusunda bilgilendirmede bulundu.

Türkiye, Çocuk Felci Hastalığı Riskiyle Karşı Karşıya'

Pratisyen Hekim Dr. Naciye Demirel, Türkiye’nin çocuk felci hastalığı riskiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

Dünya Ekonomik Forumu

İçişleri Bakanı Ala: (2) "Kobani ile bizim Suruç sadece bir sınır var, bir köprü var. Çok yakın birbirine. Kobani'ye böyle savaşçı geçmesine bir imkan da yok, böyle bir şey de yok" "BM'nin 2. Dünya Savaşı'ndaki konjonktüre göre dizayn edilmiş yapısı, bugünkü ihtiyaçlara cevap vermiyor.

Bonzai Kullanımı 11 Yaşın Altına Düştü

Bonzai Kullanımı 11 Yaşın Altına Düştü

Mersin Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aytekin Kemik, TÜİK verilerine göre, 2013 yılında suça sürüklenerek birimlerine getirilen 115 bin 439 çocuğun 48 bin 374’ünün bağımlılık yapan madde kullanımı nedeniyle getirildiğini belirterek, “Verilere göre, bonzai kullandığı tespit edilen 213 çocuktan 6’sının 11 yaşından küçük olduğu belirlenmiştir” dedi.

Deloitte'un Global Cirosu Yıllık 34,2 Milyar Dolar

Deloitte, üst üste beş yıldır yakaladığı büyüme seyrini bu sene de devam ettirdi.