TMSF EGS

18 Aralık 2014 Perşembe Saat: 16:28
TMSF'ye En Çok Gelen İhbar: Uzan'ın Mallarını Buldum

TMSF'ye En Çok Gelen İhbar: Uzan'ın Mallarını Buldum

Torba yasadaki '1 milyonluk ihbara 400 bin liralık ödül' maddesi nedeniyle gelen telefonlardan, TMSF'yi arayanların çoğunlukla Uzanlar'ın mallarını ihbar ettiği ortaya çıktı.

TMSF'nin Basmane Çukuru'na Teklif Gelmedi

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) 117 milyon dolarla satışa çıkardığı Basmane Çukuru’na teklif veren olmadı.

117 Milyon Dolarlık 'Basmane Çukuru' Elde Kaldı

117 Milyon Dolarlık 'Basmane Çukuru' Elde Kaldı

TMSF tarafından 117 milyon dolar muhammen bedelle satışa çıkarılan, 'Basmane çukuru' arsası için bugün yapılması gereken ihale, hiçbir teklif gelmediği için yapılamadı.

TMSF'nin Ege Dünya Ticaret Merkezi'ni Satışa Çıkarması

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kocaoğlu: "Satışına bugünkü koşullarda bir karşı çıkışımız söz konusu değil, umuyorum yüksek fiyattan satılır"

TMSF 'Basmane Çukuru'nu Satışa Çıkardı (2)

Kocaoğlu: HİSSEMİZİ SATMAYACAĞIZ İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, TMSF'nin Basmane'deki Dünya Ticaret Merkezi'yle ilgili satışına karşı çıkmayacaklarını, ancak belediyeye ait yüzde 30 hisseyi satmaya niyetleri olmadığını açıkladı.

TMSF 'Basmane Çukuru'nu Satışa Çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), İzmir'de yapımı 14 yıldır kangrene dönüşen, kamuoyunda Basmane Çukuru olarak bilinen Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü 117 milyon dolara satışa çıkardı.

TMSF'den Banka Borçlularına Yeni Fırsat

TMSF'den Banka Borçlularına Yeni Fırsat

El konulan bankalara borcu olan vatandaşların faizsiz ödeme yapabilmesi için başlatılan kampanya yıl sonuna kadar uzatıldı.

Tmsf, Bireysel Borçlular İçin Başlattığı Kampanyanın Tarihini Uzattı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), bireysel borçlular için başlattığı kampanyayı 31 Aralık 2014 tarihine kadar uzattı.

Tmsf, Bireysel Borçlular İçin Başlattığı Kampanyayı 2014 Sonuna Kadar Uzattı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), bireysel borçlular için başlattığı kampanyayı, 31 Aralık 2014 tarihine kadar uzattı.

Egs'nin Yıkımına Başlandı

Egs'nin Yıkımına Başlandı

Denizli’de uzun tartışmalara neden olan EGS Park’ın yıkımına başlandı.

Basmane Çukurunda TMSF Krizi

Basmane Çukurunda TMSF Krizi

Dünya Ticaret Merkezi'nin planlama sorunu nihayet çözülürken, bu kez de Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) krizi çıktı.

İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tarihi Kemeraltı Çarşısı'na alışveriş merkezi yapılmayacağını açıkladı.

Basmane Çukuru

Basmane Çukuru

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir'in 14 yıldır çözülemeyen ve Basmane Çukuru ilgili planın geçtiğimiz Büyükşehir belediyesi meclis toplantısında geçmesini değerlendirdi.

TMSF'nin İzmir'in Basmane Çukurundaki Hisselerinin Satışına Ret

TMSF'nin İzmir'in Basmane Çukurundaki Hisselerinin Satışına Ret

İzmir'in gündemini uzun süredir meşgul eden ve 15 yıldır temel çukuru boş duran, Konak ilçesi Basmane semtinde, yapılamayan Dünya Ticaret Merkezi'ndeki hisselerini satmak isteyen Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF)'na, İzmir Büyükşehir...

Tmsf, Batık Banka Sahiplerinden 6,7 Milyar Dolar Tahsil Etti

Tmsf, Batık Banka Sahiplerinden 6,7 Milyar Dolar Tahsil Etti

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), batık bankaların hakim ortaklarından toplamda 6 milyar 677 milyon 11 bin dolar tahsil etti.

Tmsf, Bireysel Borçlular İçin İndirim Kampanyasını Uzattı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), bireysel borçlular için uygulanan indirim kampanyasını 31 Mayıs 2012 tarihine kadar uzattı.

Denizli Egs Park 28 Milyon Dolara Satıldı

Denizli Egs Park 28 Milyon Dolara Satıldı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından son 7 yıl içinde 6 kez satışa çıkartılan EGS Holding şirketlerinden EGS Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na ait EGS Park, sonunda satıldı.

Denizli Egs Park Yeniden Satışta

Denizli Egs Park Yeniden Satışta

Denizli'nin ilk ve en büyük alışveriş merkezi olan ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun borcundan dolayı devraldığı EGS Park 19 milyon dolar daha az muhammen bedelle yeniden satışa çıkarıldı.

Egs Park'a Yine Alıcı Çıkmadı

Egs Park'a Yine Alıcı Çıkmadı

Denizli'nin ilk alışveriş merkezi konumundaki İzmir Karayolu üzerindeki EGS Park Denizli Alışveriş Merkezi'ne, Belediye Meclisi yapılaşma oranını 8 kat artırmasına rağmen yine alıcı çıkmadı.

TMSF Avm Satacak

TMSF Denizli Alışveriş Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü satışa çıkardı.

TMSF ile EGS Grubu Şirketleri Arasında Protokol İmzalandı

TMSF ile EGS Grubu Şirketleri Arasında Protokol İmzalandı

EGS Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın da aralarında bulunduğu EGS Grubu Şirketleri ile TMSF arasında borçların yapılandırılması çerçevesinde bir protokol imzalandı

Egs Grubu TMSF ile Protokol İmzaladı

EGS Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A. Ş, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile EGS Grubu Şirketleri arasında dün bir protokol imzalandığını bildirdi.

Tmsf, Denizli Alışveriş Merkezi'ni 3 Mayıs'ta Satışa Çıkaracak

Tmsf, Denizli Alışveriş Merkezi'ni 3 Mayıs'ta Satışa Çıkaracak

TMSF, Denizli Alışveriş Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü EGS Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. borçlarına karşılık 50 milyon dolar muhammen bedelle, satışa çıkaracak.

TMSF, Denizli Alışveriş Merkezi'ni 50 Milyon Dolara Satışa Çıkardı

TMSF, Denizli Alışveriş Merkezi'ni 50 Milyon Dolara Satışa Çıkardı

TMSF, Denizli Alışveriş Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü satışa çıkardı.

Egs Holding Mağdurları 'Çukur'da Oltalı, Mayalı Eylem Düzenledi

Egs Holding Mağdurları 'Çukur'da Oltalı, Mayalı Eylem Düzenledi

Egs Holding Mağdur Yatırımcıları Dayanışma ve Çözüm Geliştirme (Eghol) Platformu Sözcüsü Avukat Vedat Elçi ve Beraberindeki Küçük Yatırımcılar, Basmane Meydanında Yıllardır 'Çukur' Olarak Bulunan Arsada İlginç Bir Eyleme İmza Attı.

Ahlaksız İşe 'Ahlaksızlık' Dedim 'Şüpheli' Sıfatıyla İfade Verdim

Ahlaksız İşe 'Ahlaksızlık' Dedim 'Şüpheli' Sıfatıyla İfade Verdim

TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, 6 Yıllık Görevinden 29 Ocak'ta Ayrılmaya Hazırlanırken, 'Ahlaksızca Yapılan İşlemlere Ahlaksızlık Dediği İçin' Şüpheli Sıfatıyla İfade Vermesine İsyan Etti. "Kamu Görevi Yaparken Düşman Kazanmak Acı Bir Şey" Diyen Ertürk, Yeni Davalar Beklediğini Söyledi. Ertürk, Bazı Kişilerin Ortak Avukat Tutmak İçin İttifak Arayışında Olduklarını Açıkladı.

TMSF Başkanı Ertürk Ne Yapacağını Açıkladı

TMSF Başkanı Ertürk Ne Yapacağını Açıkladı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Görev Süresinin Dolmasının Ardından "Çok Büyük İhtimalle Özel Sektörde Çalışmaya Devam Edeceğini" Söyledi.

Ertürk: TMSF'ye Açılan 21 Bin Dava Var, 61 Bin İcra Takibini Yürütüyoruz

TMSF'nin Bugüne Kadar 18.6 Milyar Dolar Tahsilat Gerçekleştirdiğini Hatırlatan TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, Bu Süreçte Kendilerine 21 Bin Dava Açıldığını Söyledi. Ertürk, TMSF Olarak 61 Bin İcra Takibini Yürüttüklerini de Belirtti.

TMSF Başkanı Ahmet Ertürk'ün Görev Süresi 31 Ocak'ta Doluyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanlığı'nı 6 Yıldır Sürdüren Ahmet Ertürk'ün Görev Süresi 31 Ocak'ta Doluyor.

'Batık'tan 18.5 Milyar Dolar Topladı 435 Bin Liraya 'Raf Temizliği' Yaptı

'Batık'tan 18.5 Milyar Dolar Topladı 435 Bin Liraya 'Raf Temizliği' Yaptı

TMSF, 1994 -2003 Döneminde El Konulan, Kapatılan 25 Bankayla İlgili Gelişmeleri 19 Kitaptan Oluşan "Raf Temizliği" Serisinde Topladı. Batışlarıyla Halkın Sırtına 50 -65 Milyar Dolar Fatura Yükleyen Bankalarla İlgili Bugüne Kadar 18.5 Milyar Dolarlık Tahsilat Gerçekleştiren TMSF, "Raf Temizliği"ne 435 Bin Lira Harcadı. TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, "Bu Benim İçin 6 Yılın Hesabıdır" Dedi.

TMSF Başkanı Ertürk: "Altı Yılda İyi İş Yaptık, Başarılı Olduk"

TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, Batık Bankaların TMSF'ye Faturasının Bilanço Rakamı Üzerinden 30 Milyar Dolar Olduğunu, Geçen Sürede Ekonomiye Yarattığı Toplam Maliyetin de Yaklaşık 65 Milyar Dolar Olarak Hesaplandığını Söyledi.

TMSF 'Raf Temizliği' Projesini Tamamladı

TMSF 'Raf Temizliği' Projesini Tamamladı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) 1994 - 2003 Yılları Arasında Bankacılık Sektöründe Yaşanan Tasfiye Sürecine Işık Tutan 'Raf Temizliği' Projesini Tamamladı. Projede Kamuya Maliyeti 50 Milyar Doları Aşmış ve Fon'a Devredilen 25 Banka Ele Alındı. 20 Kitapta Bankaların Çözümleme Süreçleri Kronolojik Olarak Tüm Detaylarıyla İncelendi.

Yaşar Grubu'na Bağlı Batı Sigorta, Güvence Hesabı'na Devredildi

Yaşar Grubu'na Bağlı Batı Sigorta, Güvence Hesabı'na Devredildi

Hazine, Batı Sigorta'yı Güvence Hesabı'na Devretti. Böylece Trafik Sigortasından Dolayı 5 Milyon Tl'ye Yakın Hasar Alacağı Olup da Bugüne Kadar Hasarlarını Alamayan Sigortalılara Ödemeler Güvence Hesabı'ndan Yapılacak.

TMSF, Garipoğlu Grubu'nun Yatını Satıyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Garipoğlu Grubu'na Ait Fulia İsimli Yat ile Çeşitli Gruplara Ait 11 Adet Lüks Otomobili 21 Temmuz'da Satışa Çıkarıyor. Satışa Sunulacak Yatın Muhammen Bedeli 1 Milyon 200 Bin Tl, 11 Adet Aracın Toplam Muhammen Bedeli İse 725 Bin Tl Olarak Belirlendi.

TMSF, Garipoğlu'nun Yatını Satacak

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) , Garipoğlu Grubu'ndan Devraldığı Fulia İsimli Yat ile Çeşitli Gruplara Ait 11 Adet Lüks Otomobili, 21 Temmuz'da Satışa Çıkaracak.

Egs Leasing'e 460 Bin Liralık Teklif

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun (TMSF) Satışa Çıkardığı Egs Finansal Kiralama Ticari ve İktisadi Bütünlüğüne 460 Bin Liralık Teklif Verildi. Dün Yapılan İhalede, Mete Büyükşahin ile Lider Factoring Hizmetleri A.ş, Ticari ve İktisadi Bütünlük İçin Kapalı Zarf Teklifinde Bulundu.

TMSF Egs Finansal Kiralama'yı Satışa Çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Egs Finansal Kiralama Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü, Kapalı Zarf ve Açık Artırma Yöntemiyle Satışa Çıkardı. Kapalı Zarfla Verilen Mali Tekliflerin Açılmasıyla Başlayacak Olan İhale, Açık Artırmaya Katılmaya Hak Kazananların Listesi Oluşturulduktan Sonra, Açık Artırma Aşaması ile Devam Edecek.

TMSF, 90 Araçtan 199 Bin 650 YTL Tahsilat Yaptı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Bugün 90 Aracı Satışa Çıkardı. İhale Çıkış Bedelleri Toplamı 470 Bin 500 YTL Olan 32 Aracın Satıldığı Açık Artırmada, 199 Bin 650 YTL Tahsilat Gerçekleştirildi.

Borsazedeler İçin Daha Son Perde Oynanmadı

Borsazedeler İçin Daha Son Perde Oynanmadı

22 Yıllık İMKB Tarihinde, 52 Şirketin Tahtası Kapatıldı. Bu Hisselerde 310 Bin Bakiyeli Hesap ve Kapanış Tarihi İtibariyle Halka Açık Kısım İçin 600-700 Milyon Dolarlık Bir Değer Var.

Egs ile TMSF El Sıkıştı

Egs ile TMSF El Sıkıştı

Egs Ortaklarının Kurduğu Deniz A.ş.'nin Yetkilileri ile TMSF Yetkilileri, Ege İhracatçı Birlikleri'nde (Eib) Gerçekleştirilen Toplantının Ardından Egs Grubunun Borçlarını Ödemesine Yönelik 280 Milyon Dolarlık Protokolü İmzaladı. Protokolü Deniz A.ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Akgün ile TMSF Başkanı Ahmet Ertürk İmzaladı.

TMSF ile EGS anlaştı, 15 milyon dolar peşin ödenecek

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile EGS Grubu'nun borçlarının tahsil edilmesine yönelik protokol imzalandı. EGS adına Deniz AŞ'nin imzaladığı protokolde grup TMSF'ye 206 milyon doları anapara olmak üzere faiziyle birlikte 280 milyon dolar ödeyecek. 12 yılda taksitler halinde ödenecek borca libor artı 1 faiz uygulanacak. Grup, 15 milyon dolar olan peşinatı iki ay içinde ödeyecek.

TMSF, EGS Grubu ile protokol imzalayacak

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu(TMSF) el koyduğu Ege Giyim Sanayicileri (EGS) Holding'in ortakları ile yarın (25 Ocak 2008) protokol imzalayacak.

TMSF Başkanı Ertürk: "Egs Grubu ile Anlaştık"

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Egs Bank'dan Kaynaklanan Borçların Ödemesine İlişkin Olarak Egs Grubu ile Anlaşmaya Vardıklarını Açıkladı.

Atv-sabah İhalesinde Yeterli Fiyat Oluşursa, Küçük Yatırımcılar da Mağdur Olmayacak

TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, Atv-sabah Gazetesi Konusunda Küçük Yatırımcılarla İlgili Borsa Yatırımcıları Derneği'yle (Boryad) Yapılan Görüşmede Henüz Bir Karar Alınmadığını Belirterek, İhalede İyi Bir Fiyat Oluşması Halinde Küçük Yatırımcıların da Mağdur Olmayacaklarını Söyledi.

Uzanlar'dan Türkiye Aleyhine 40 Milyar Dolarlık Dava

TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, Uzanlar'ın Türkiye Aleyhine Dünya Bankası ve BM Nezdinde 40 Milyar Dolarlık Tahkim Davası Açtığını Söyledi. Ertürk, "Bu Sadece TMSF'nin Değil Bütün Ülkenin Konusu. Çünkü Orada Olacak Herhangi Bir Kayıp, Ödeme Hazine Hesaplarından Çıkacak. Ben Bütün Politikacıları, Diplomasiyi, Dışişleri Bakanlığı 'Nı Bu Konu Üzerinde Hassasiyetle Durmaya Davet Ediyorum" Dedi.

TMSF, 5 Finans Şirketinin Ticari ve İktisadi Bütünlüğünü Bugün Satışa Çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), 5 Finans Şirketinin Ticari ve İktisadi Bütünlüğünü Bugün Satışa Çıkardı. Yarın İse 3 Factoring Şirketinin Ticari ve İktisadi Bütünlüğü Açık Artırmaya Çıkaracak.

TMSF, 5 Finans Şirketini 4.2 Milyon YTL'ye Sattı

TMSF, Bugün Gerçekleştirdiği Açık Artırmada 5 Finans Şirketinin Satarak Toplam 4 Milyon 160 Bin YTL Gelir Sağladı. Fon, Yarın da 3 Faktoring Şirketini Açık Artırmaya Çıkaracak.

TMSF, 8 Finans Şirketini Satışa Çıkardı

TMSF, 5 Finansal Kiralama ve 3 Faktoring Şirketinin Ticari ve İktisadi Bütünlüğünü Satışa Çıkardı. K Finansal Kiralama A.ş, İmar Finansal Kiralama A.ş, Eti Finansal Kiralama A.ş, Era Finansal Kiralama A.ş, Egs Finansal Kiralama A.ş, Ulus Factoring A.ş, Era Finans Factoring Hizmetleri A.ş ve D Factoring A.ş'den Oluşan İktisadi Bütünlüklere Teklif Alındı.

TMSF ile Egs Arasında Mutabakat Sağlandı

TMSF ile Egs Arasında Mutabakat Sağlandı

Ege Giyim Sanayicileri'nin (Egs) Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) Olan Borcu Konusunda Anlaşmaya Varmak İçin Ege İhracatçı Birlikleri'nde (Eib) 21. Toplantıyı Gerçekleştiren Yetkililer, Toplantı Sonunda Yaptıkları Basın Açıklamasında Mutabakatın Sağlandığını Bildirdi.

EGS ile TMSF anlaştı

EGS ile TMSF anlaştı

EGS Holding, borçlarının yeniden yapılandırılması için Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile görüşmelerini mutlu sonla noktaladı. TMSF ile yapılan 21. toplantı sonunda EGS ortakları, borçlarının 205 milyon dolarlık anaparasının ödenmesi konusunda anlaşmaya vardı. Faiz miktarı konusunda ise görüşmeler sürerken protokolün ay sonunda imzalanacağı belirtildi.