TCK DEĞİŞİKLİKLERİ

22 Aralık 2014 Pazartesi Saat: 11:13
Hdp'li Altan Tan'dan Yargı Paketine Tepki

Hdp'li Altan Tan'dan Yargı Paketine Tepki

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında AKP'nin TCK ve CMK'da çok köklü değişiklikleri öngören, özgürlükleri sınırlayan 35 maddelik yeni bir yargı paketini eleştirdi.

Hdp'li Buldan'dan Hükümet Programı Eleştirisi: 2015 Seçimlerine Hedefleyen İcraat Raporu Gibi

Hdp'li Buldan'dan Hükümet Programı Eleştirisi: 2015 Seçimlerine Hedefleyen İcraat Raporu Gibi

Tbmm Genel Kurulu'nda Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan 62'nci Hükümetin programı üzerinde görüşmeler sürüyor.

İzmir'de Yasadışı Dinleme Operasyonunda Gözaltılar Sürüyor

İzmir'de Yasadışı Dinleme Operasyonunda Gözaltılar Sürüyor

İzmir merkezli olarak 13 ilde yasadışı dinleme yaptıkları ileri sürülen polislere yönelik düzenlenen operasyonda, gözaltı sayısı 29'a çıktı.

İzmir KOM Şube Müdürü: PKK ile Mücadele Etmek Suçsa Bu Suçu İşledim

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın operasyonunda hakkında arama kararı çıkarılanlar arasında bulunan eski İzmir KOM Şube Müdürü Taner Aydın, emniyete gitti.

TCK Değişiklikleri Devreye Girdi

TCK Değişiklikleri Devreye Girdi

Kamuoyunda "5. Yargı Paketi" olarak bilinen Türk Ceza Kanunu ve çeşitli kanunlarda değişiklik öngören Yasa Resmi Gazetede yayımlandı.

Aes, Öğretmene Yönelen Şiddete Karşı Eylem Başlattı

Aes, Öğretmene Yönelen Şiddete Karşı Eylem Başlattı

Anadolu Eğitim Sendikası (AES) Genel Başkanı Cansel Güven, öğretmenlerin mesleklerine ilişkin çeşitli gerekçelerle okul içinde ve dışında maruz kaldığı şiddetin sıklığı ve boyutlarının giderek arttığını belirtti.

Muharrem Erbey: Mücadeleye Kaldığımız Yerden Devam Edeceğiz

Muharrem Erbey: Mücadeleye Kaldığımız Yerden Devam Edeceğiz

KCK ana davasından tahliye olan 48 kişi içerisinde yer alan İHD eski Genel Başkan Yardımcısı Av. Muharrem Erbey, bir basın toplantısı düzenledi.

Öym'lerin Kaldırılması

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayladığı TMK 10. Maddesi Uyarınca Kurulan Ağır Ceza Mahkemelerinin Kaldırılmasına ve Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile daha önce yapılan yasal düzenlemenin ardından Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesinde KCK davasında yargılamaları devam eden 3 sanık tahliye edildi.

Diyarbakır Barosu'ndan Özel Yetkili Mahkemelerin Kaldırılması Değerlendirmesi

Diyarbakır Barosu'ndan Özel Yetkili Mahkemelerin Kaldırılması Değerlendirmesi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündeminde bulunan 'Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10. Maddesi Uyarınca Kurulan Mahkemelerin Kaldırılması ve Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' ile ilgili Diyarbakır Barosu, 4 maddelik taleplerini komisyona sundu.

İş Adamlarının Mal Varlıklarına Tedbir Konulması Kararının Kaldırılması

İş Adamlarının Mal Varlıklarına Tedbir Konulması Kararının Kaldırılması

İstanbul merkezli operasyon kapsamında mal varlıklarına tedbir konulan iş adamlarından Mustafa Latif Topbaş'ın HSYK'ya yaptığı suç duyurusu dilekçesinde, söz konusu kararın kanuni yetki sınırları dışına çıkılarak alındığı savunuldu Dilekçeden: "Şikayet edilen savcı ve hakimin, hukukun açık kaideleri.

"SPY Değişiklikleri Öcalan'a Siyaset Yolunu Açmaz"

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, SPK'nın 11. maddesinin 2. fıkrasının b bendinin yürürlükten kaldırılmasının Öcalan'a siyaset yolunu açmayacağını söyledi.

Demokratikleşme Paketi

Demokratikleşme Paketi

Başbakan Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta açıkladığı demokratikleşme paketindeki reformlar, bugün toplanacak AK Parti MYK ve MKYK toplantılarında masaya yatırılacak

Suriye'de İç Savaş

Demokratikleşme paketi kapsamında, Başbakanlık'ta yürütülen çalışmaya göre, Siyasi Partiler Kanunu'nda 6, Türk Ceza Kanunu'nda 4, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Hakkındaki Kanun'da 3 madde, Seçim Kanunu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu, Yabancı Dil Eğitimi ve Öğretimi Kanunu ile İl İdaresi Kanunu'nda birer madde olmak üzere toplam 7 kanunda 16 maddelik değişiklik öngörülüyor Paktteki reformlar için 3 yeni kanun hazırlanıyor

Paket Açıklanırken Batman'da Hayat Durdu

Paket Açıklanırken Batman'da Hayat Durdu

Batman'da vatandaşlar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın demokratikleşme paketi açıklamasını ilgiyle takip etti.

BDP'den '4.yargı Paketi' Değerlendirmesi

Barış ve Demokrasi Partisi'nden (BDP) yapılan açıklamada, TBMM'ye sunulan 4.Yargı Paketi ile 'düşünce ve ifade özgürlüğü'nün önündeki engellerin kaldırılması, bu kapsamda birey ve grupların hukuk güvenliğinin sağlanması doğrultusunda toplumdaki...

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü

Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, insan haklarının en temel değerlerini hedef alan ırkçılık, ayrımcılık, nefret ve hoşgörüsüzlüğün günümüzde de çok önemli birer sorun olmaya devam ettiği bildirildi.

301'inci Madde AİHM'ye Takıldı

301'inci Madde AİHM'ye Takıldı

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, TCK'nın 301'inci maddesi ile ilgili ilk somut kararında, yapılan değişiklikleri yeterli bulmadı.

Bdp'li Kaplan, Özel Yetkili Mahkemeleri Sordu

BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e "CMK 250 BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e "CMK 250.Madde uyarınca, özel mahkemelerde bugüne kadar açılan soruşturma ve dava sayısı"nı sordu.

BDP'li Kaplan: Yeni Anayasa Görüşmelerini Kilitleyen Parti Olmayacağız

BDP'li Kaplan: Yeni Anayasa Görüşmelerini Kilitleyen Parti Olmayacağız

BDP Grup Başkan Vekili Hasip Kaplan, BDP'nin yeni anayasa görüşmelerini kilitleyen parti olarak gösterilemeyeceğini belirterek, "Engelleyici, ön yargılı hiçbir çaba içinde değiliz.

BDP'li Kaplan: Masaya Şartsız Oturacağız

"Engelleyici, ön yargılı hiç bir çaba içinde değiliz.

İnternet Medyasına Büyük Müjde

İnternet Medyasına Büyük Müjde

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, internet medyasına müjdeyi verdi. Güzel gelişmeler yolda...

"Gazeteciler Teröre Destek Olmamalı"

Bülent Arınç, Edremit'te kuralan Kuzey Ege Gazeteciler Cemiyeti Derneği'nin açılışına katıldı.

Bakan Arınç,

Bakan Arınç, "Gazeteciler, Terör Örgütlerine Destek Olmamalı"

Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, "Yasakların ve sansürlerin çağdaş demokrasilerde hayat hakkı olmadığını düşünüyoruz" dedi.

Bülent Arınç: Hukuk İçinde Mücadele Edin

Başbakan Yardımcısı ve AKP Bursa Milletvekili Bülent Arınç, bağımsız milletvekillerine "Hukuk içinde mücadele edin" diye seslenerek, "Gelsinler parlamento çalışmalarına katılsınlar." dedi.

Demirtaş'tan Öcalan Açıklaması

Demirtaş'tan Öcalan Açıklaması

"Kürt Sorunu Sayın Öcalan'ın Ev Hapsine Alınmasından İbaret Değildir"

İHD: Yargı Reformu Çöktü

İnsan Hakları Derneği Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, Yargıtay'ın Cmk 102. Madde ile İlgili Yorumunun Çağdaş Ceza Muhakemesi İlkelerine Açıkça Aykırı Olduğunu Savundu.

İHD'den 2010 Değerlendirmesi

İnsan Hakları Derneği Genel Başkanı Türkdoğan, 2010 Değerlendirmesinde Bulundu.

Bakan Ergin: HSYK'ya Üye Seçenler Bidon Kafalı Adamlar Değiller

Bakan Ergin: HSYK'ya Üye Seçenler Bidon Kafalı Adamlar Değiller

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, HSYK'ya Yapılan Üye Seçimiyle İlgili Eleştirilere Yanıt Verirken, "16 Üyenin 2 Tanesi Bakanlık Bürokratı.

Avrupa Gazeteciler Federasyonu Genel Kurulu

Türkiye Gazeteciler Sendikası (tgs) Genel Başkanı Ercan İpekçi, 'AİHM Kararları Çerçevesinde, İnsanlığın Evrensel Kabul Görmüş Değerleri, Temel İnsan Hakları, Demokratik Hukuk Devleti İlkeleri Dikkate Alındığında Türkiye'de Basın ve İfade Özgürlüğü Yoktur' Dedi

"AKP'ye Dünyayı Dar Ederim"

Evlenme Yaşını 14'e İndiren, Tecavüzcüyle Evlenme Durumunda Cezayı Kaldıran ve Tecavüzde Şikayet Yaşını 14'e İndiren Yasa Değişiklikleri İçin Hazırlık Yapıldığı İddialarına Sert Tepki.

TBMM Adalet Komisyonu Üyesi 301. Maddeyi Değerlendirdi

TBMM Adalet Komisyonu Üyesi 301. Maddeyi Değerlendirdi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Adalet Komisyonu Üyesi AK Parti Bartın Milletvekili Avukat Yılmaz Tunç, Cumhuriyete Hakaretin Serbest Bırakıldığına Yönelik Eleştirilerin Son Derece Haksız Olduğunu Söyledi.

Memur-sen: 301 Değişikliğinde Allah ve Peygamber'e Hakaret Neden Yok?

Memur-sen'den Yapılan Açıklamada, Tcy'nin 301'inci Maddesinde Yapılan Değişiklikte, Allah ve Peygamber'e Yönelik Sözlü Hakaretlere Karşı Yaptırımın Neden Konulmadığı Soruldu.

Başbakan Erdoğan:

Başbakan Erdoğan: "Siyaset kurumu sorumluluk almaktan kaçamaz"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, siyaset kurumunun sorumluluk üstlenmekten kaçamayacağını belirterek, "Kaldı ki ülkemiz ve milletimiz için ağır kayıplara yol açabilecek, siyasi ve ekonomik istikrarın bozulması, birlik ve bütünlüğümüzün zaafa uğramasıyla sonuçlanabilecek böyle bir sürece siyaset kurumunun kayıtsız kalması düşünülemez" dedi.

AKP Grup Toplantısı (2) Başbakan Erdoğan: "301'i Başka Adımlar İzleyecek"

Başbakan Erdoğan, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 301. Maddesinde Gerekli Değişiklikleri Yapma Yönünde Adım Attıklarını Söyleyerek "Türk Demokrasisini Daha da İleriye Taşıyacak Başka Adımlar Seri Bir Şekilde İzleyecektir. Öyle Zannediyorum Ki Komisyondaki Konuyla İlgili Çalışmalar Bu Hafta İçerisinde Başlar ve Önümüzdeki Hafta İçerisinde de 301. Maddeyi Genel Kurulu'ndan Geçiririz" Dedi.

Erdoğan: Türkiye Demokrasi Mecrasından Geri Döndürülemez

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bugüne Kadar Millete Bedel Ödetecek Hiçbir Uygulamaları Olmadığını, Bundan Sonra da Olmayacağını Vurgulayarak, 'Şunu Herkes Bilsin Ki Sular Yokuş Yukarıya Akmaz, Türkiye, Demokrasi Mecrasından Geri Döndürülemez' Dedi.

Kanun Değişiklikleri Hukuk Kitabı Satcılarını da Vurdu

Kanun Değişiklikleri Hukuk Kitabı Satcılarını da Vurdu

Kocaeli Adliyesi'nde Düzenli Olarak Hakim, Savcılar ve Avukatlara Yönelik Açılan ve Çoğu Kanun ve Yasa Kitaplarından Oluşan Kutap Sergisi Bugünlerde İlgi Görmüyor.

AKP, 301'de Gaza Basacak

AKP, 301'de Gaza Basacak

AKP, Gündemden Düşmeyen 301. Madde Değişikliğini Gelecek Hafta Ele Alabileceğinin Sinyallerini Verdi. MHP, Değişikliğe Karşı Çıkıyor.

CHP Lideri Baykal: "Başbakan Dikta Özlemi İçinde"

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan'ın "Türkiye Bundan Böyle Referandum Kültürüne Alışmalı" Sözlerine Tepki Gösterdi.

Eskişehir: Yeni Adliye Sarayı İnşaatının Yüzde 40'ı Tamamlandı

Eskişehir: Yeni Adliye Sarayı İnşaatının Yüzde 40'ı Tamamlandı

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Karaburun, Yeni Adliye Sarayı İnşaatının Yüzde 40'ının Tamamlandığını Belirterek, "21. Yüzyıla, Yeni Adliye Sarayına Geçtiğimiz Zaman Girmiş Olacağız" Dedi.

Niğde: Tgf 23. Başkanlar Konseyi Toplantısı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (Tgf) 23. Başkanlar Konseyi Toplantısı, Niğde Gazeteciler Cemiyeti'nin Ev Sahipliğinde 15-17 Aralık 2006 Tarihlerinde Niğde'de Yapıldı.

Ankara: CHP Grup Toplantısı (1)

Ankara: CHP Grup Toplantısı (1)

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Bir İnsana Katil Demek, Eğer Katil Değilse Ağır Bir Suçlamadır. Bir İnsana Irkçı Demek Hakaret Etmek Demektir. Bir Topluma 'Soykırım Yaptı' Demek Çok Ağır Bir Suçtur. Kimsenin Türkiye'ye 'Sen Soykırım Yaptın' Diye İftira Atmaya Hakkı Yoktur. Bu Ayıp Değil mi, Aşağılamak Değil Mi. 17 Ülkede Meclis Kararı Olarak Bu Söylendi" Dedi.