Taşeron İşçiler Son Dakika Haberleri! İşten Çıkarılan taşeron İşçiler 3 Günlük Eylem Başlattı (29.03.2014)

27 Mart 2014 08:13

Karayolları 114. Hakkari Şube Şefliğinde 15 yıldır taşeron firmaya bağlı çalışan 40'a yakın taşeron işçi, işlerine son verilmesi üzerine eylem başlattı.

Taşeron İşçiler Son Dakika Haberleri! İşten Çıkarılan taşeron İşçiler 3 Günlük Eylem Başlattı (29.03.2014)

Karayolları 114. Hakkari Şube Şefliğinde yaklaşık 15 yıldır TAŞERON firmaya bağlı olarak çalışan 40'a yakın TAŞERON İŞÇİ, işlerine son verilmesi üzerine 3 günlük eylem başlattı. Sabah saatlerinde ellerindeki pankartlarla Karayolları 114. Şube Şefliği bahçesine toplanan TAŞERON İŞÇİLER, değişik sloganlar atarak yeniden işe alınmalarını istedi. 15 yıllık emeklerinin boşa gittiğini ve işsiz kaldıklarını söyleyen TAŞERON İŞÇİLER, ellerindeki yargı kararı ile kadro kazandıklarını ve bir muhatap bulana kadar 3 gün boyunca eylemlerini sürdüreceklerini söyledi.

Burada TAŞERON İŞÇİLER adına basın açıklaması yapan Murat Erdoğan, TAŞERON İŞÇİLER olarak aş, iş için eylem yaptıklarını belirterek, "Gönül isterdi ki burada toplanmasaydık, işimizin başında olsaydık ama maalesef bu işimiz elimizden alındı. Yetmediği gibi iş yerimiz de satıldı. Her birimiz yaklaşık 15 yıl Karayollarında çalışmaktayız. Emek verdik, bedel verdik, canlar verdik, gecemizi gündüzümüze kattık, yollarda çalıştık. Yollara mayın döşendiği en tehlikeli durumlarda bile çalışırken karşımızdaki dağların bombalandığı, hatta araçlarımıza açılan ateş sonucu sakat kalan ve şu anda aramızda bulunan arkadaşlarımız var. En kötü şartlar altında çalıştık. Kadrolu ağabeylerimizle aynı şartlarda ama maalesef en düşük ücret ile ücretlendirildik. 2010 yılında bizler Yargıtay kararı ile Karayolları TAŞERON İŞÇİSİ olduğumuzu ispatladık ama maalesef o günden beri bizleri işimizden kovmak için her türlü hileye başvurdular. Bu yıl da kadro için hevesle beklerken işten atıldık. Bizler buraya dilenmeye, yalvarmaya gelmedik. Bizim hakkımız olan kadrolarımızın bir an önce verilmesi için acilen talimat verilmesini bekliyoruz. Eğer bizlere haksızlık edip hakkımızı vermezseniz, bizler ekmeğimiz ve işimiz için canımızı bile ortaya koyarız. Asla bu işin peşini bırakmayacağız. Hakkımızı alıncaya kadar eylemimiz devam edecek" ifadelerini kullandı. 


Haberle İlgili Yorumlar


ERCAN: Akp denen adilere siz oy verdikce kadroyu alirsiniz he gorurum bende taseron iscisiyim ama farkindayim ki bu basbakan olsun ddigerleri olsun sadece zaman gecirip sizleri kandiriyor ve beni de siz gene devam edin akp ye oy vermeye essek camura bikez coker bizler daha dogrusu akp ye oy verenler coker arkadaslar anlayin artik anlayin umut baglmayin

TASOREN: Bu yalancı bakan faruk çelık yıllardır oyalıyor sız halen akp ye oy vermeye devam edın

HAYAL GUVEN: Eğer bu hükümet yerel seçimden sonrada kadro vermezlerse asla oy vermiyelim arkadaşlar iyileştirme vs bunlar kelime oyunları tek iyileştirme var oda kadro

Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.