TARIM DESTEK

18 Aralık 2014 Perşembe Saat: 23:42

"Vatandaşın Sağlığa Erişim Sorununu Ortadan Kaldırdık"

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, "AK Parti hükumetleri döneminde anne ve bebek ölümlerinin azaltılmasında kayda değer bir performans yakaladık." dedi.

2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: "Türkiye, OECD ülkeleri içerisinde tarıma en yüksek destek veren ülke" "1961 yılından 2002 yılına kadar 450 bin hektar alanda ancak toplulaştırma yapılmışken 2003'ten 2014'e kadar 12 yılda 4,5 milyon hektar arazinin toplulaştırılmasını tamamladık, 2 milyon hektar.

Yatırıma Uygun Araziler İnternetten Sorgulanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, yatırıma uygun arazilerin sorgulanabilmesi amacıyla, kurumların güncel verilerini kullanan internet tabanlı bir sorgulama yazılımı ve arayüzü hazırlanarak kullanıma açılacak Maliye ile Çevre ve Şehircilik bakanlıklarının sorumluluğunda, kamu hizmet binalarının standartları belirlenecek, hizmet binalarının yapımına ilişkin yer seçiminde Hazine arazileri öncelikle değerlendirilerek bina maliyetleri düşürülecek Katı atık, cam, kağıt, plastik, elektronik gibi atıkların geri kazanımı için atık toplama ile dönüştürme sistemlerinin kurulması ve geliştirilmesi sağlanacak.

Geka 65. Yönetim Kurulu Toplantısı Denizli'de Yapıldı

Geka 65. Yönetim Kurulu Toplantısı Denizli'de Yapıldı

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Yönetim Kurulu toplantısı Denizli’de yapıldı.

Gediz'in Kirlilik Sebeplerinin Araştırılması İçin Dördüncü Önergesini Verdi

Gediz Nehri’nin kirliliğinin sebeplerinin araştırılması ve sorumluların belirlenmesi amacıyla Meclis’te daha önce üç defa araştırma önergesi veren fakat reddedilen CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, dördüncü önergesini verdi.

2. Etap "Sizi Dinliyoruz" Toplantıları Başladı

Gölhisar Belediye Başkanı Dr. Ramazan Canural 2. Etap "Sizi Dinliyoruz" kahvehane toplantılarının ilkini Armutlu Mahallesinde ikincisini Çeşme Mahallesinde gerçekleştirdi.

2. Etap "SİZİ Dinliyoruz" Toplantıları Başladı

Gölhisar Belediye Başkanı Dr. Ramazan Canural 2. Etap "Sizi Dinliyoruz" kahvehane toplantılarının ilkini Armutlu Mahallesinde ikincisini Çeşme Mahallesinde gerçekleştirdi.

Deik Başkanı Vardan:

Deik Başkanı Vardan: "Çad ile İş Konseyi Kurmak İstiyoruz"

DEİK Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan: “Gelecek günlerde Çad ile bir iş konseyi kurmak istiyoruz" dedi.

BTSO-Büyükşehir Belediyesi El Ele

BTSO-Büyükşehir Belediyesi El Ele

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması konusunda el ele verdi.

Kütahya TKDK'dan Turizme Destek

Kütahya Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü, turizm yatırımcılarına yapacakları yatırımlarda yüzde 50 oranında hibe desteği sağlayacak.

İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Eylem Planı

Maden Kanunu ve Madencilik Faaliyetleri Uygulama Yönetmeliği’ndeki ruhsat iptalleri yerine mümkün olduğunca makul ölçülerde idari para cezası ve benzeri hükümler getirilecek Abonelik sözleşmelerinden doğan alacakların icra takibinden başka alternatif yollardan tahsili sağlanacak İş dünyasını ilgilendiren konularda adli ve idari yargıda ihtisas mahkemeleri oluşturulacak.

Işıldayan Arılar

Işıldayan Arılar" Projesi

Çukurova Kalkınma Ajansı’nın 2014 mali yılı destek programı kapsamında Adana İli Arı Yetiştiricileri Birliği ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün ortak hazırlayıp sunduğu “Işıldayan Arılar” projesi kapsamında 21 adet solar sistem güneş enerjisi paneli Pozantı ilçesindeki gezginci arıcılara teslim edildi.

Ziraat Odasından Çiftçilere Uyarı

Karabük Ziraat Odası Başkanı Hasan Benlioğlu çiftçileri çitçi kayıt sistemine kayıt olmaları konusunda uyardı.

Atb Başkanı Çandır: Bizde Konukoğlu Gibileri Yok

Atb Başkanı Çandır: Bizde Konukoğlu Gibileri Yok

Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Başkanı Ali Çandır, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ANSİAD) kahvaltısında yaptığı konuşmada, "Antep'te bir Konukoğlu 'Haydi' deyince arkasından gelenler var. Ama bizde Konukoğlu gibi birileri yok. Bu kentin elit ileri geleni yok" dedi.

Bosna Hersek'te Hükümet Kurma Çalışmaları

İki entiteden biri olan Bosna Sırp Cumhuriyeti'nde (RS) yeni hükümet kuruldu Yeni hükümette, Bağımsız Sosyal Demokratlar Birliği'nden (SNSD) 8, Sosyalist Parti'den (SP) 4, Demokratik Halk Birliği'nden (DNS) 3, Sırp İlerleme Partisi'nden (SNS) ve Hırvat Demokratik Birliği'nden (HDZ) birer isim yer aldı.

Türkiye - Çad İş Forumu

Çad Başbakanı Kalzeube Deubet: "Çad'da gıda, maden endüstrileri, petrol dönüşüm ürünleri, ulaşım ve yenilenebilir enerji gibi birçok alanda yatırım fırsatları mevcut. Çad halen çok bakir bir ülke. Ülkeme daha da fazla dikkatinizi yönlendirmenizi istiyorum" DEİK Başkanı Vardan: "Gelecek günlerde Çad ile.

Edirne'de Genetik Mühendisleri Yetişecek

Vali Şahin: "Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Genetik ve Biyomühendislik Bölümünün açılması, Edirne ve Türkiye açısından önemli bir adımdır"

Atb Başkanı Ali Çandır:

Atb Başkanı Ali Çandır: "Antalya'nın Elit İleri Geleni Yok"

Antalya Ticaret Borsası ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Başkanı Ali Çandır, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD) kahvaltılı toplantısına katıldı.

Müsiad, Sektör Kurulları Toplantısına Devam Etti

Müsiad, Sektör Kurulları Toplantısına Devam Etti

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Sektör Kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Köylülerden Organize Sanayi Bölgesi Eylemi

Köylülerden Organize Sanayi Bölgesi Eylemi

Bursa Karacabey ilçesinin İkizce köyü sakinleri, köylerine yapılması planlanan organize sanayi bölgesine karşı çıkarak eylem yaptı.

Pozantı'da Arıcılara Destek

Pozantı ilçesinde, 21 arıcıya solar enerji ve aydınlatma sistemi dağıtıldı.

Zirve Üniversitesi'nden 1. Ar-Ge Proje Pazarı

Üniversitenin Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen Proje Pazarına Gaziantep'teki lise, lisans ve lisansüstü öğrenciler katılabilecek.

Destek Gelmeyince" Gazze'de Çiçek Üretimi Durdu

Filistin Tarım Bakanlığı, daha önce Avrupa'ya çiçek ihraç eden Gazze'de, dışarıdan yeterli destek gelmemesi nedeniyle ekim yapılamadığını bildirdi.

Organize Hayvancılık İçin Çalışmalar Başladı

Organize Hayvancılık İçin Çalışmalar Başladı

Organize Hayvancılık Yer Tespiti Proje Kurulu Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ı makamında ziyaret ederek bilgi aldı.

Arıcılık Yeni Bir Geçim Kaynağı Olabilir

Arıcılık Yeni Bir Geçim Kaynağı Olabilir

Son yıllarda GAP illerinde yapılan desteklemelerle arıcılık sektörü topraksız aileler için önemli bir geçim kaynağı olmaya başladı.

Sertifikalı Tohum İhtiyacını Gap Teknoparkı Karşılayacak

Harran Üniversitesi bünyesinde kurulan teknoparkta, ilk etapta sertifikalı tohumculuk ve tohum ıslahı alanında Ar Ge çalışmaları gerçekleştirilecek.

Seydişehir'de Organize Hayvancılık İçin Çalışmalar Başladı

Seydişehir'de Organize Hayvancılık İçin Çalışmalar Başladı

Organize Hayvancılık Yer Tespiti Proje Kurulu Konya’nın Seydişehir İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ı makamında ziyaret ederek bilgi aldı.

CHP'li Baştuğ, Ak Saray Yerine Karaman'da Yapılabilecekleri Açıkladı

CHP Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Baştuğ, Atatürk Orman Çiftliğ içerisine yaptırılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın maliyetiyle Karaman’da neler yapılabileceğini anlattı.

Dünyaca Ünlü Bazilika Bu Hale Geldi

Dünyaca Ünlü Bazilika Bu Hale Geldi

Bursa’nın dağ ilçelerinden Büyükorhan’daki Roma dönemine ait bazilika, sponsor firma para olmayınca atıl durumda kaldı.

Sponsor Para Olmayınca Dünyaca Ünlü Bazilika Atıl Kaldı

Sponsor Para Olmayınca Dünyaca Ünlü Bazilika Atıl Kaldı

Bursa’nın dağ ilçelerinden Büyükorhan’daki Roma dönemine ait bazilika, sponsor firma para olmayınca atıl durumda kaldı.

Davutoğlu:

Davutoğlu: "Çad'ın Ortaya Koyacağı Diplomatik Girişimlere Türkiye Her Zaman Destek Verecektir"

Davutoğlu-Deubet ortak basın toplantısı- Başbakan Davutoğlu: (2)"(Pakistan'daki terör saldırısı) Yarından geçerli olmak üzere Pakistan ile dayanışmamız ifade etmek üzere bir günlük milli yas ilan etme kararı aldık"- "Bütün milletimiz adına, dost ve kardeş Pakistan halkına bir kez daha taziyelerimi sunuyorum.

Türkiye'de Pakistan İçin Bir Günlük Milli Yas

Başbakan Davutoğlu, "Yarından geçerli olmak üzere Pakistan ile dayanışmamız ifade etmek üzere bir günlük milli yas ilan etme kararı aldık." dedi.

Şekerbank'tan Çiftçilere "Hasat Kart" Desteği

Şekerbank Doğu Anadolu Bölge Müdürü Bülent Hamitoğlu: "Hasat Kart sayesinde çiftçilere her türlü finansman ihtiyaçlarını anında karşılama imkanı sunuyoruz"

Yunanistan'da Cumhurbaşkanı Seçimi

İlk tur yarın yapılacak.

Balda "Barkod Uygulaması" Talebi

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Yılmaz: ''Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın balda barkod uygulamasını mecburi hale getirmesini bekliyoruz'' GAP BKİ Başkanı Karahocagil: ''Baldaki sahtecilikten korunmak için belki bir üst şemsiye şeklinde GAP İdaresi olarak bunun içerisinde.

İka Yönetim Kurulu Adıyaman'da Toplandı

İka Yönetim Kurulu Adıyaman'da Toplandı

İpekyolu Kalkınma Ajansı Aralık ayı olağan Yönetim Kurulu toplantısı Adıyaman’da, Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında toplandı.

Gölyaka'da Arıcılık Konferansı Düzenlendi

Gölyaka'da Arıcılık Konferansı Düzenlendi

Düzce’de arıcılığı geliştirmek amacıyla, Gölyaka İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Gölyaka Bal Üreticileri Birliğinin ortaklaşa düzenlediği Arıcılık Kursu Belge Töreni ve Arı Hastalıkları Konferansı Gölyaka Belediyesi salonunda gerçekleştirildi.

GAP Bölgesi'nde Organik Tarım Desteklenecek

GAP Bölgesi'nde Organik Tarım Desteklenecek

Adıyaman Valisi Demirtaş "GAP Bölgesi'nde organik tarım değer zincirinin geliştirilmesi için 2 milyon 250 bin lira destek vereceğiz." dedi.

Erzincan'da Meyveciliğe Yatırımlar Sürecek

Erzincan'da Meyveciliğe Yatırımlar Sürecek

Bölge illeri arasında farklı iklimiyle mikroklima özelliği taşıyan Erzincan, son 10 yıllık süreçte meyvecilik alanında büyük atılımlar gerçekleştirdi.

Atama Bekleyen Mühendis ve Teknikerler Eylem Yaptı

Atama Bekleyen Mühendis ve Teknikerler Eylem Yaptı

Ankara'da atama bekleyen Gıda, Su Ürünleri, Ziraat, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisleri ve Veterinerler ile Teknikerler eylem yaptı.

2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

CHP'li Serindağ: "Hükümet, toplumu kendisine uygun şekilde kurgulamak ve kendisi gibi düşünmeyenleri cezalandırmak istiyor" CHP'li Türeli: "Bugün hemen her sektörde, Çin malları Türkiye piyasalarını işgal etmiştir ve bunun sonucunda da Türkiye'de sanayi sektörü birer birer kepenk kapatmaktadır" CHP'li.

Atama Bekleyen Mühendis, Veteriner ve Teknikerler Eylem Yaptı!

Atama Bekleyen Mühendis, Veteriner ve Teknikerler Eylem Yaptı!

Atama bekleyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı atama bekleyen branşları Ankara'da eylem yaptı.

Köktaş:

Köktaş: "Son 10 Yılda Samsun Hayvancılık ve Tarımda Büyüdü"

AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, AK Parti ile Samsun son 10 yıl içersinde hayvancılık ve tarımda büyük gelişmeler kaydettiğini söyledi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Köktaş Açıklaması

AK Parti Samsun İl Başkanı Köktaş Açıklaması

"İller arasında baktığımız zaman artış oranında Samsun en fazla tarımsal destek alan iller arasında olmuştur"

Balıkçılara Eş Zamanlı Denetim

Balıkçılara Eş Zamanlı Denetim

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, balıkçılara yönelik Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin illerinde eş zamanlı çapraz denetimler gerçekleştirdi.

Önen: GAP, Çok Sektörlü Bir Kalkınma Projesidir

Önen: GAP, Çok Sektörlü Bir Kalkınma Projesidir

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Emin Önen, GAP Projesinin uluslararası alanda dikkatle izlenen entegre bir bölgesel kalkınma projesi olduğunu söyledi.

Başbakan Davutoğlu'nun Belediye Ziyareti (2)

Başbakan Davutoğlu'nun Belediye Ziyareti (2)

Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile geldiği Adıyaman'da, ziyaret ettiği Adıyaman Belediyesi önünde vatandaşlarla sohbet etti.