Tahsin Babaş Kimdir? Tahsin Babaş Kastamonu Ak Parti Belediye Başkan Adayı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında açıkladığı 10 belediye başkan adayının ardından bugün de bazı büyükşehirler başta olmak üzere 21 şehrin belediye başkan adayını açıklıyor.

Tahsin Babaş Kimdir? Tahsin Babaş Kastamonu Ak Parti Belediye Başkan Adayı

Kastamonu Belediyesi’nde Fen İşleri ve KASKİ Müdürü olarak görev yaparken 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri dolayısıyla görevinden istifa ederek Kastamonu Belediye Başkanlığı’na AK Parti’den aday adayı olan Tahsin Babaş’ın adaylığının kesinleştiği öğrenildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yarın saat 14.00’de Ankara Ticaret Odası Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Ak Parti İl Başkanları toplantısında 20 İl ile birlikte Kastamonu Belediye Başkan adayını da açıklayacak. Başbakan Erdoğan’ın söz konusu toplantıda yapacağı aday takdimi sırasında Kastamonu Belediye Başkan adayı olarak Tahsin Babaş’ı göstereceği belirtildi.

Ak Parti Kastamonu İl ve Merkez İlçe Teşkilatının Kastamonu Belediye Başkanlığı için uzun süredir yürüttüğü aday belirleme çalışmaları sonucunda Tahsin Babaş’ın ismi öne çıktı. Başbakan Erdoğan’ın da belediyecilikten gelmesinden dolayı 25 yıldır Kastamonu Belediyesi bünyesinde çalışan ve en son Fen İşleri ve KASKİ Müdürü olarak görev yapan Tahsin Babaş’ın ismine sıcak baktığı öğrenildi.

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan temayül yoklamasında Kastamonu Belediye Başkan adaylığı için Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürüten Av. Feridun Öztürk ile Tahsin Babaş’ın isimlerinin öne çıkması ise dikkatlerden kaçmadı. Tahsin Babaş’ın adaylığının kesinleşmesi ile birlikte Başbakan Erdoğan’ın Av. Feridun Öztürk’ü 2015 seçimlerinde değerlendireceği iddia edildi.

Kastamonu Belediye Başkanı Turhan Topçuoğlu’nun, 3 dönemdir yürüttüğü başkanlık görevine rahatsızlığı nedeniyle tekrar aday olmayacağını açıklaması üzerine Fen İşleri ve KASKİ Müdürü Tahsin Babaş, görevinden istifa ederek Kastamonu için planladığı projeleri hayata geçirebilmek için AK Parti’den aday adayı olduğunu açıklamıştı.

Ak Parti Kastamonu Belediye Başkan aday adayı Tahsin Babaş’ın, Başbakan Erdoğan tarafından yarın Ankara’da gerçekleştirilecek olan aday tanıtım toplantısına davet edildiği öğrenildi. Babaş ile birlikte sabah saat 07.30’da Ankara’ya gitmek üzere çok sayıda otobüsün kaldırılacağı ve Ak Parti Teşkilatı tarafından Ankara’ya adeta çıkarma yapılacağı belirtildi.

Başbakan Erdoğan, partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında 21 ilin belediye başkan adaylarını tanıtıyor. Başbakan Recep Tayyip ErdoğanAK Parti grup toplantısında açıkladığı 10 belediye başkan adayının ardından bugün de bazı büyükşehirler başta olmak üzere 21 şehrin belediye başkan adayını açıklıyor.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bizim enerjimiz var, onlar ise var olanla yetiniyor. Proje siyasetinin karşısına istismar siyasetiyle çıkıyor. Muhalefetle aramızda fark var. Tek bir eser ortaya koymadan oyları aldı. Daha çok oy almak gibi bir derdi var. 

CHP'de bir genel başkan yardımcısı Suriyeli sığınmacılar seçmen yapıldı diyor. 18 yıldır Türkiye'de oturan biri... İşte bunlar böyle. Genel müdürleri neyse, genel müdür yardımcıları o, milletvekilleri o...

Edep haya tanımadan saldırıyorlar. Onlara hakaret ederseniz, onların gıdası hakaret, onları büyütürsünüz. Küfredildiğinde memnuniyet duyarlar.

Hiçbir iftiralarını karşılıksız bırakmayacağız ama edep ve hayamızdan taviz vermeyeceğiz. Onlara ihtiyaçları olan öamuru vermeyeceğiz.

Bizi tahrik etmek için yaptıkları edepsilikler karşısında çok dikkatli olacağız. O seviyelere düşmeyeceğiz. 

Tuzaklar kurdular ve kuruyorlar. Hep mazlumların yanında oldum ve olmaya da devam edeceğim. Mısır'daki darbe yönetiminin karşısındayım ve karşısında olmaya devam edeceğim. 

Gençler, unutmayın meyve veren ağaç taşlanır. Onların tuzağı varsa Allah'ın da bir hesabı var. Milletin de bir hesabı var. 

Biz kaybedeceğimizi de bilsek edep dairesinden çıkamayız. Bze hayasızca saldıranları, onların seviye ve üslubunu milletin takdir ve değerlendirmesine bırakacağız. 

Eğer imkanım olsa 780 bin kilometredeki her haneye misafir olmak, çay içip hasbihal etmek için koşarım. 

Biz dava taşını gediğine koymanın peşindeyiz. Ganimet peşinde başkaları koşsun, biz dava taşın gediğine koyma gayretinde olacağız. Ganimet, makam peşinde koşan baştan kaybetmiştir. 

Zafer mücadele ister, yürek ister, cesaret ister. Bu hassas süreçte teşkilatımzın kademeleri arasında hiçbir münakaşayı hoş görmeyiz. Meselesi olan, rica ediyorum, meselesini 30 Mart akşamına kadar ertelesin.