Şura Kimdir? - Kurt Seyit ve Şura Dizisindeki Şura Kimdir? - İşte Gerçek Şura (Shura)

04 Mart 2014 20:35

Kurt Seyit ve Şura dizisinin karakterleri olan Kurt Seyit ve Şura'da en az dizi kadar merak ediliyor. Şura gerçekte kimdir? Şura'nın hikayesi nasıl gelişecek? Şura kimdir sorusunun cevabı haberimizdedir.

Şura Kimdir? - Kurt Seyit ve Şura Dizisindeki Şura Kimdir? - İşte Gerçek Şura (Shura)

Kurt Seyit ve ŞURA dizisi 4 Mart'ta izleyicilerle buluşacak. Star Tv ekranlarında yayınlanacak olan Kurt Seyit ve ŞURA dizisinin başrollerindeki Kurt Seyit karakterini Kıvanç Tatlıtuğ, ŞURA karakterini ise Farah Zeynep Abdullah canlandıracak. Kurt Seyit ve Şura dizisi kadar bu dizinin karakterleri olan Kurt Seyit ve ŞURA karakterleri de merak ediliyor. ŞURA kimdir? İşte Kurt Seyit'in gerçekte kim olduğu aşağıdadır. ŞURA karakterini canlandıran Farah Zeynep Abdullah'da oyunculuğu ile izleyenleri büyüleyecek. Kurt Seyit ve ŞURA dizisinin izleyenleri Kurt Seyit ve Şura'nın aşkına tanıklık edecekler.

ŞURA KİMDİR?

ŞURA aslında Nermin Bezmen tarafından yaratılan bir roman karakteridir. Nermin Bezmen'in 1999 yılında yayınladığı Kurt Seyit ve SHURA (Kurt Seyit ve ŞURA) romanının baş karakteri olan ŞURA, Kurt Seyit Eminof ile ŞURA'nın yani Alexandra Verjenskaya'nın hayatını anlatır.
Kırım'da yaşayan bir ailenin en büyük çocuğu olan Kurt Seyit, babası gibi Çar'ın en iyi subaylarından birisi olmuştur. Çocukluğundan beri babasının izinden giden ve babasına hayran olan Kurt Seyit Eminof'un en büyük dileği bir Türk kızıyla evlenmektir.
Roman boyunca bunu dile getiren Kurt Seyit'in hayatı asilzade bir Rus ailenin en küçük kızı olan SHURA (ŞURA)'yı görünce değişecektir. Fakat ŞURA talihsiz bir şekilde ölümcül bir hastalığa yakalanmıştır. Hastalık sebebiyle hem aile hem de ŞURA acı dolu günler geçirmektedir. ŞURA'nın ablası Valentina ise babasıyla beraber ŞURA'yı St. Petersburg'a götürmeye karar verir.
İstanbul'da yaşayıp Rusya'ya tedavi için giden ŞURA burada Kurt Seyit ile tanışacaktır. Bu ölümcül hastalık bir şekilde yeni bir aşkı doğurmuş olacak ve Kurt Seyit ile ŞURA'nın aşkına tanıklık edeceğizdir. Fakat Kurt Seyit'in eski silah arkadaşı Petro işleri karıştıracak ve Kurt Seyit'e olan düşmanlığı ile her şey değişecektir.
Kurt Seyit ve ŞURA birbirini ilk kez Rusya'daki bir davette görür ve ilk görüşte de aşık olurlar.

 

 


Haberle İlgili Yorumlar


Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.