Süper Loto Çekilişi Bu Akşam Süper Loto Sonuçları Milli Piyango

31 Ekim 2013 14:53

Süper Loto ne zaman çekilecek? Süper Loto büyük ikramiyesi ne kadar oldu? Süper Loto sonuçları ne zaman belli olacak? Süper Loto çekilişi, sonuçları ve diğer bilmek istedikleriniz haberimizde.

Süper Loto Çekilişi Bu Akşam Süper Loto Sonuçları Milli Piyango SÜPER LOTO oynayanları büyük heyecan sardı. Milli Piyango İdaresi şans oyunlarından SÜPER LOTO üç haftadır üst üste devrediyor. SÜPER LOTO bu yüzden bu hafta büyük ilgi görüyor. SÜPER LOTO çekilişi bu akşam yapılacak. SÜPER LOTOda büyük ikramiyenin 5 Milyon TL'yi geçecek olması SÜPER LOTO oynayanların iştahlarını kabarttı. SÜPER LOTO 31 Ekim çekilişi bu akşam yapılacak. SÜPER LOTO sonuçları en kısa zamanda haberimizde. SÜPER LOTOda büyük ikramiye 5 Milyon TL. SÜPER LOTO 31 Ekim çekilişi bu akşam. SÜPER LOTO 31 EKİM SONUÇLARI burada. SÜPER LOTO 31 EKİM SONUÇLARI İÇİN TIKLA Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen Süper Loto çekilişi yapıldı. Süper Loto 24 ekim çekilişinde bu haftada altı bilen çıkmadı ve 3 milyon 600 bin 259 lira (3.600.259,00 TL) gelecek haftaya devretti. İşte Süper Loto'nun bu haftaki kazandıran numaraları; 05 21 29 39 47 48  Milli Piyango İdaresinden alınan bilgiye göre Süper Lotonun 24 Ekim çekilişinde 5 bilen 74 kişi 5 bin 940 lira otuzbeşer kuruş, 4 bilen 4 bin 659 kişi 101 lira kırkbeşer kuruş, 3 bilen 101 bin 740 lira 8 lira ikramiye kazandı. 
MİLLİ PİYANGO İDARESİnce yapılan SÜPER LOTO çekilişi yapıldı. SÜPER LOTO 24 Ekim çekilişini sonuçlarına göre altı bilen çıkmayınca SÜPER LOTO'nun büyük ikramiyesi bir kere daha devretti. SÜPER LOTOda devir sayısı 3'e çıktı ve yaklaşık 3,6 milyon TL haftaya devretti. 


MİLLİ PİYANGO, SÜPER LOTO, SAYISAL LOTO, ON NUMARA, ŞANS TOPU SONUÇLARI BURADA
SÜPER LOTO 17 EKİM 2013 ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI MİLLİ PİYANGO İdaresince düzenlenen SÜPER LOTO 17 Ekim çekilişi yapıldı. SÜPER LOTO 17 EKİM ÇEKİLİŞİnde talihli altı rakam 05 - 09 - 12 - 14 - 16 - 18 olarak belirlendi. 

MİLLİ PİYANGO İdaresince düzenlenen SÜPER LOTO oyununun bu haftaki çekilişinde altı bilen yine çıkmadı. SÜPER LOTO 17 Ekim çekilişinde altı bilen çıkmayınca 2. devir ile devreden miktar 2 milyon 187 bin 941 lira doksanbeş kuruş ( 2.187.941,95 TL ) oldu. Süper Loto bugün yapılacak çekilişinde büyük heyecan var.

MİLLİ PİYANGO İdaresi SÜPER LOTO çekilişinde 5 bilen 120 kişi 2 bin 664 lira otuzar kuruş, 4 bilen 4 bin 956 kişi 69 lira yirmişer kuruş, 3 bilen 87 bin 192 kişi 6 lira seksener kuruş ikramiye kazandı. 

MİLLİ PİYANGO İdaresinin açıklamasına göre SÜPER LOTO 17 EKİM 2013 çekilişinde altı bilen çıkmadı. Ve Süper Lotoda  büyük ikramiye haftaya devretti.

SÜPER LOTO Sonuçları 24 Ekim çekilişi - (SÜPER LOTO Sonuçları güncel) - SÜPER LOTO Sonuçları burda. MPİ idaresinin en çok para dağıtan şans oyunlarının başında gelen SÜPER LOTO Sonuçları belirlendi. 24 Ekim 2013 tarihli SÜPER LOTO Sonuçları öğrenmek için doğru yerdesiniz. Bu haftaki SÜPER LOTO Sonuçları ve dağıtılan ikramiye miktarları haberimizin detaylarında. İşte 24 Ekim 2013 tarihli SÜPER LOTO Sonuçları ve dağıtılan ikramiye miktarları burada. SÜPER LOTO oyununun bu haftaki çekilişi gerçekleştirildi.
SÜPER LOTO, SAYISAL LOTO, ŞANS TOPU VE ON NUMARANIN GETİRİSİ NE KADAR? Türkiye'de şans oyunları düzenleme ve oynatma yetkisini elinde bulunduran MİLLİ PİYANGO İDARESİ'nden doğrudan ve dolaylı olarak kamuya aktarılan pay 10 yılda 7.3 milyar TL'yi aştı.
NET KAZANÇ 7 MİLYAR 310 MİLYON TL
ANKA'nın MİLLİ PİYANGO İDARESİ verilerinden derlediği bilgilere göre; Özel İşlem Vergisi, Şans Oyunları Vergisi ve Katma Değer Vergisi olmak üzere üç farklı verginin alındığı şans oyunlarından devletin 2003-2013 yılları arasındaki net kazancı 7 milyar 310 milyon TL oldu. Şans oyunlarından sağlanan gelirin büyük bir kısmı Savunma Sanayii Destekleme Fonu, Tanıtma Fonu, Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) aktarıldı.
ŞANS OYUNLARININ ÇEŞİDİ KAZANCI ARTTIRDI
2003 yılında şans oyunlarından kamuya sağlanan toplam kaynak 580 milyon TL ile sınırlı kalırken, geçen sürede şans oyunlarının çeşitlenmesi ile bu rakam 2012'de 880 milyon TL kadar yükseldi. Kamuya doğrudan veya dolaylı olarak aktarılan kazanç ise yıllara göre şöyle: 2003'te 580 milyon TL, 2004'te 615 milyon TL, 2005'te 631 milyon TL, 2006'da 656 milyon TL, 2007'de 687 milyon TL, 2008'de 687 milyon TL, 2009'da 814 milyon TL, 2010'da 954 milyon TL, 2011'de 814 milyon TL ve 2012'de ise 872 milyon TL.
TALİH KUŞU SATILIYOR
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), MİLLİ PİYANGO İDARESİ'ni yakın bir zamanda özelleştirmeyi hedefliyor. Yıl sonuna kadar ihale ilanının yayınlanması beklenilirken, daha sonra özelleştirme için teklifler alınacak. ÖİB, MİLLİ PİYANGO İDARESİ'ne ait şans oyunlarının özelleştirilmesi çalışmalarında yardımcı olmak üzere Pglobal Küresel Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri ile bu yıl Nisan ayında danışmanlık sözleşmesi imzalamıştı.
İLK İHALE 2009'DA YAPILMIŞTI
MİLLİ PİYANGO için Mayıs 2009'da yapılan ilk özelleştirme ihalesi, tekliflerin ÖİB'nin belirlediği 1 milyar 622 milyon dolarlık başlangıç tutarının üstüne çıkmaması sebebiyle iptal edilmişti. Açık artırmanın ilk turunda, "DAF Araştırma Geliştirme A.Ş (Doğuş Holding/Alarko Holding/Fina Holding) - OPAP S.A Ortak Girişim Grubu" ile diğer katılımcı "Şans Oyunları Yatırım Holding A.Ş" teklif vermeyerek, açık artırmaya katılmamıştı. BU ŞANS OYUNU HEP KAZANDIRIYOR! Bin bir umutla oynanan, "ya çıkarsa" diyerek tekrar tekrar denenen şans oyunları vatandaştan çok devleti sevindirdi. MİLLİ PİYANGO İDARESİ'nden doğrudan ve dolaylı olarak kamuya aktarılan pay 10 yılda 7.3 milyar TL'yi aştı. MİLLİ PİYANGO İDARESİ verilerinden derlediği bilgilere göre; Özel İşlem Vergisi, Şans Oyunları Vergisi ve Katma Değer Vergisi olmak üzere üç farklı verginin alındığı şans oyunlarından devletin 2003-2013 yılları arasındaki net Kazancı 7 milyar 310 milyon TL oldu.

SÜPER LOTO NEDİR? SÜPER LOTO NASIL OYNANIR? DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KURALLAR

SÜPER LOTO tüm dünyada oynanan ve çok tutulan bir talih oyunudur. SÜPER LOTO 6/54 ülkemizde 2007 yılından itibaren oynatılmaya başlanmıştır. Türkiye'de MİLLİ PİYANGO İdaresi tarafından düzenlenir ve yetkilendirilmiş SÜPER LOTO bayileri tarafından satışı gerçekleştirilir. Çok beğenilen bir oyun olduğundan, her işlek caddede bir SÜPER LOTO bayisi bulmanız mümkündür. SÜPER LOTO nasıl oynanır sorusunun cevabı basittir. Eğer otomatik olarak makineye doldurtmak yerine kendiniz seçerek oynamak istiyorsanız; bir kolonda mevcut olan 1'den 54'e kadar olan sayılardan altı adedini seçip işaretlemeniz yeterlidir. Seçtiğiniz sayıların üzerini kalemle işaretlemeniz suretiyle toplamda en az 3 adet doğru sayıyı tutturmanız gerekecektir. İkramiyeler toplamda 3, 4, 5 ve 6 adet sayıyı doğru tahmin edebilen katılımcılar arasında paylaştırılır. Elbette 6 adet sayıyı tek seferde doğru tahmin edebilen katılımcı büyük ikramiyeye hak kazanır. Büyük ikramiye milyon liranın üzerindedir. SÜPER LOTO çekilişleri her hafta Perşembe günü saat 21:30'da yapılır. SÜPER LOTO çekiliş sonuçları, en hızlı şekilde HABERLER.COM adresinden eş zamanlı olarak öğrenilebilir. Her hafta 6 bilen çıkmadığı için büyük ikramiye bazen devredecektir. Bu da ikramiyenin katlanarak artmasına ve bir sonraki hafta oynayan toplam katılımcı sayısının da yükselmesine yol açacaktır. Katılımcı sayısının yükselmesi ikramiyenin büyümesine yol açacağından, her devirle birlikte büyüyen ikramiye, oyunun cazibesini daha da arttıracaktır. SÜPER LOTO KUPONU İLE İLGİLİ. Çıkan ikramiyeler için zaman aşımı bir yıldır. Bu süre zarfında tahsil edilmeyen ikramiyeler zaman aşımına uğrayacağından tahsil edilemeyecektir. Kabul edilmeyecek olan sahte, üzerinde oynama yapılmış, zarar görmüş, zaman aşımına uğramış veya iptal edilmiş biletler için ödeme yapılmaz. Bir bilete ödeme yapılabilmesi için, mutlaka çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve ayrıca arka yüzündeki bilet no'sunun net okunacak kadar iyi durumda olması gerekir. Süper Loto İkramiyelerin Ödenmesi. Üç ve dört sayı kombinasyonu tutturan talihlilere ödemeler bayi kanalıyla yapılır. Beş bilen talihlilere ödeme bayi yada MİLLİ PİYANGO İdaresince yapılır. Altı bilen talihlilerse ödemeyi direkt MİLLİ PİYANGO Genel Müdürlüğünden alırlar. 18 yaşından küçükler SÜPER LOTO 6/54 oynayamazlar. İkramiye çıkan biletlerine ödeme yapılmasını isteyemezler. 18 yaşından küçüklere SÜPER LOTO 6/54 oynatmak suçtur.
SÜPER LOTODA EN ÇOK ÇIKAN RAKAMLAR EN ÇOK ÇIKAN RAKAMLARIN başında 310 haftada 55 defa gelen 35 rakamı bulunuyor. Bu sayıyı 45 defa gelen 13 sayısı izliyor. 17 sayısı 44 defa, 1 sayısı 43 defa ve 37 sayısı 43 defa ile bu sayıları takip ediyor.  EN AZ ÇIKAN RAKAMLARIN başında ise 22 defa gelen 52 sayısı yer alıyor. Bu sayıyı 24 defa gelen 3 sayısı takip ediyor. 38,27 ve 8 sayıları da bu sayıların ardında en az gelenler arasında yer alıyor. 


Haberle İlgili Yorumlar


Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.