Şoförler Odası'na Taksi Şoförü Başkan Adayı

Ankara Şoförler Odası Başkan Adayı Murat Karaçalı, Başkan Seçilmesi Halinde, Oda Bünyesindeki Hukuk Danışmanlarının, Esnafın Davalarını Ücretsiz Takip Etmelerini Sağlayacağını Söyledi.

Şoförler Odası'na Taksi Şoförü Başkan Adayı

Ankara Şoförler Odası Başkan Adayı Murat Karaçalı, başkan seçilmesi halinde, oda bünyesindeki hukuk danışmanlarının, esnafın davalarını ücretsiz takip etmelerini sağlayacağını söyledi.

Taksi şoförü olması nedeniyle, esnafın sorunlarını çok iyi bildiğini kaydeden Murat Karaçalı, artan trafik cezalarının esnafa büyük bir sıkıntı verdiğini belirtti. Karaçalı, bu sıkıntının giderilmesi için Emniyet Genel Müdürlüğü ile işbirliği yaparak, konu ile ilgili bir orta yol bulunmasına gayret edeceğini vurguladı. Karaçalı şöyle devam etti:

Bozulan imaj düzeltilecek

“İlk olarak arkadan yazılmış cezaların uygulanmaması noktasında gerekli girişimlerde bulunacağım. Esnafımızın vatandaş ve kurumlar nezdinde bozulan imajını düzelteceğim. Esnafımızın kaderi, plaka bedellerini belirleyen bir kaç galericinin elindedir. Bu duruma bir son vermeye ve taksi plakalarının gerçek değerlerine ulaşmasını sağlamaya çalışacağım.

Memleket ayrımına son

Esnafımız arasında ırk, mezhep, ideoloji memleket ayrımı yapmayacağım. Odamın kaynaklarını doğru dürüst kullanacağım, asla çarçur etmeyeceğim. Araç sigortalarının makul seviyelerde yapılması için gerekli girişimlerde bulunacağım. Esnafımızın ‘çiftçi Bağ-Kur’unda olduğu gibi makul bir prim ödeyerek sosyal güvence kapsamına alınması için hukuki girişimlerde bulunacağım. Süpermarketlerin, alışveriş merkezlerinin, otellerin, bankaların araç kiralama yerlerinin ve VIP hizmeti sunduğu iddia edenlerin, servisçilik yapmalarını engellemeye çalışacağım.

Oda başkanı seçilirsem yanlızca bu işi yapacağım. Tüm mesaimi esnafımızın sıkıntılarını gidermek için harcayacağım. Ankara’daki taksilerden bir kısmının taksi-dolmuşa çevrilmesini, böylece esnafımızın nefes almasını sağlayacağım.”