Pınar Aydınlar Kimdir? - HDP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Pınar Aydınlar - HDP Pınar Aydınlar Dedi

18 Şubat 2014 17:15

Pınar Aydınlar: HDP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Adayı Sırrı Süreyya Önder ve Pınar Aydınlar oldu. Pınar Aydınlar kimdir?

Pınar Aydınlar Kimdir? - HDP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Pınar Aydınlar - HDP Pınar Aydınlar Dedi

HDP'de aday PINAR AYDINLAR... Halkların Demokratik Partisi (HDP), İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı olarak PINAR AYDINLAR'ı seçti. HDP, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak daha önce Sırrı Süreyya Önder'i belirlemişti. Tıpkı parti içerisinde olduğu gibi yerel yönetimlerde de eşbaşkanlık uygulamasını devam ettirmek isteyen HDP, buradan yola çıkarak İstanbul için de bir eşbaşkan adayı belirledi. HDP'nin bu adayı PINAR AYDINLAR oldu. Eşbaşkanlık sistemi HDP ve BDP'de kullanılar bir sistem ve bu sisteme göre biri erkek biri kadın olmak olmak üzere iki kontenjan bulunuyor. Bu durumda yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı HDP kazanırsa Sırrı Süreyya Önder koltuğunu PINAR AYDINLAR ile paylaşacak. 

PINAR AYDINLAR KİMDİR?

PINAR AYDINLAR 12 Şubat 1979 yılında İstanbul'da doğdu. Erzurum kökenli Alevi bir ailenin çocuğu olan PINAR AYDINLAR, 13 yaşına geldiğinde bağlama kursuna başladı. PINAR AYDINLAR 17 yaşına geldiğinde çeşitli kurumlarda kendisi kurs vermeye başladı. Ardından 1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı'nı kazandı. PINAR AYDINLAR eğitimini tamamlamasının ardından İstanbul'da profesyonel müzisyen çalışmaya başladı. 2003 yılında Türkü Söylemek Lazım, 2007 yılında Kırmızı Gül ve 2011 yılında Mavi Düş isimli albümlerini çıkaran PINAR AYDINLAR ardından, 1 Ekim 2012 yılında yayın hayatına başlayan soL adlı gazetede yazar olarak çalışmaya başlamıştır. PINAR AYDINLAR ayrıca 2011 yılında Devrimden Sonra adlı sinema filminde rol almıştır. 2002 yılında sanatçı Arif Sağ'ın oğlu Tolga Sağ ile evlenen PINAR AYDINLAR'ın bu evlilikten Tuna ve Toprak adında ikizleri dünyaya gelmiştir. PINAR AYDINLAR CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Sarıgül için "Oy Sarıgül" şarkısını seslendirmiştir.

PINAR AYDINLAR - "OY SARIGÜL" ŞARKISI:


Haberle İlgili Yorumlar


DURMUŞ ÜLÜZĞER: sana her şey yaraşıyor yakışıyor yüzünün nuru sesinin güzelliğini almış seni kutluyorum yolun açık olsun hızır yoldaşın olsun iyiki varsın yiğit insan saygı ve selamlar olsun bacıma...

Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.