Pınar Aydınlar Kimdir? - HDP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Pınar Aydınlar - HDP Pınar Aydınlar Dedi

18 Şubat 2014 17:15

Pınar Aydınlar: HDP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Adayı Sırrı Süreyya Önder ve Pınar Aydınlar oldu. Pınar Aydınlar kimdir?

Pınar Aydınlar Kimdir? - HDP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Pınar Aydınlar - HDP Pınar Aydınlar Dedi

HDP'de aday Pınar Aydınlar... Halkların Demokratik Partisi (HDP), İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı olarak Pınar Aydınlar'ı seçti. HDP, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak daha önce Sırrı Süreyya Önder'i belirlemişti. Tıpkı parti içerisinde olduğu gibi yerel yönetimlerde de eşbaşkanlık uygulamasını devam ettirmek isteyen HDP, buradan yola çıkarak İstanbul için de bir eşbaşkan adayı belirledi. HDP'nin bu adayı Pınar Aydınlar oldu. Eşbaşkanlık sistemi HDP ve BDP'de kullanılar bir sistem ve bu sisteme göre biri erkek biri kadın olmak olmak üzere iki kontenjan bulunuyor. Bu durumda yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı HDP kazanırsa Sırrı Süreyya Önder koltuğunu Pınar Aydınlar ile paylaşacak. 

Pınar Aydınlar Kimdir?

Pınar Aydınlar 12 Şubat 1979 yılında İstanbul'da doğdu. Erzurum kökenli Alevi bir ailenin çocuğu olan Pınar Aydınlar, 13 yaşına geldiğinde bağlama kursuna başladı. Pınar Aydınlar 17 yaşına geldiğinde çeşitli kurumlarda kendisi kurs vermeye başladı. Ardından 1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı'nı kazandı. Pınar Aydınlar eğitimini tamamlamasının ardından İstanbul'da profesyonel müzisyen çalışmaya başladı. 2003 yılında Türkü Söylemek Lazım, 2007 yılında Kırmızı Gül ve 2011 yılında Mavi Düş isimli albümlerini çıkaran Pınar Aydınlar ardından, 1 Ekim 2012 yılında yayın hayatına başlayan soL adlı gazetede yazar olarak çalışmaya başlamıştır. Pınar Aydınlar ayrıca 2011 yılında Devrimden Sonra adlı sinema filminde rol almıştır. 2002 yılında sanatçı Arif Sağ'ın oğlu Tolga Sağ ile evlenen Pınar Aydınlar'ın bu evlilikten Tuna ve Toprak adında ikizleri dünyaya gelmiştir. Pınar Aydınlar CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Sarıgül için "Oy Sarıgül" şarkısını seslendirmiştir.

Pınar Aydınlar - "Oy Sarıgül" Şarkısı: