PASAPORT KANUNU

22 Aralık 2014 Pazartesi Saat: 14:05

Tüm İstatistikler Tek Çatı Altında Toplanacak

Resmi İstatistik Programı (RİP) kapsamında TÜİK ve diğer kurum ve kuruluşlarca yayımlanan tüm istatistikleri tek bir çatı altında toplayan bir internet portalı (RİP Portalı) kurularak işlerliği sağlanacak Uluslararası veri gönderim sistemi kurulacak, kurum ve kuruluşlarca yapılacak veri gönderiminin bu sistem üzerinden yapılması sağlanacak Emniyet Genel Müdürlüğünün pasaport kayıtlarının, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının MERSİS, ESBİS, HKS, Üretici Birlikleri ve Kooperatif Bilgi Sistemine ilişkin veri tabanlarının, Bankalararası Kredi Kartları Merkezinin kayıtlarının ve başka kurum ve kuruluşların verilerinin istatistik üretim süreçlerinde kullanımı sağlanacak.

2014 Yılında Gümrüklerden 7 Milyon Araç 104 Milyon İnsan Geçti

2014 Yılında Gümrüklerden 7 Milyon Araç 104 Milyon İnsan Geçti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, 2014 yılında Türkiye gümrüklerinden 7 milyonun üzerinde araç, 104 milyon civarında da insan giriş çıkışı olduğunu, bakanlık tarafından tahsil edilen vergilerin toplamının ise 68 milyar lira olduğunu söyledi.

Vekillere Ömür Boyu Kırmızı Pasaport; Süresiz ve Harçsız Silah Ruhsatı

Türk Parlamenterler Birliği’nin (TPB) girişimiyle harekete geçen TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Meclis raflarında bekleyen TBMM Üyeliği Kanun Teklifi’nin seçimden önce yasalaştırılması amacıyla partilerin temsilcileriyle görüştü.

Arınç'tan Milletvekillerine Ders Gibi Konuşma

Arınç'tan Milletvekillerine Ders Gibi Konuşma

TBMM’de 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmelerinde hükümet adına söz alan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, milletvekillerine ders niteliğinde bir konuşma yaptı.

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin Avukatlarından Yeni Şafak'a Yalanlama

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin Avukatlarından Yeni Şafak'a Yalanlama

Fethullah Gülen Hocaefendi’nin avukatları, Yeni Şafak gazetesinin bugünkü manşetinde yer alan ‘Yeşil pasaporta yalan beyan’ başlıklı haberi yalanladı.

İçişleri Bakanı Ala, Güvenlik Paketi Hakkında İçişleri Komisyonu'nda Bilgi Verdi

İçişleri Bakanı Ala, Güvenlik Paketi Hakkında İçişleri Komisyonu'nda Bilgi Verdi

İçişleri Bakanı Efkan Ala, şiddet içeren gösterilerde yüzünü gizleyerek milletin can ve mal güvenliğine yönelik tehlikeli faaliyetlerde bulunanların yakalandıklarında tutuklanmalarını sağlayabilecek düzenlemeler yaptıklarını kaydetti.

İçişleri Komisyonu'nda 'Anayasaya Aykırılık' Tartışması

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyonu'nda AK Parti iktidarı tarafından hazırlanan 'Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı' görüşülmeye başlandı.

Avukatlardan

Avukatlardan "Yeşil Pasaport" Talebi

İzmir Barosu Başkanı Özcan: "Kamu görevi yaptıkları son derece açık olan avukatların hususi damgalı pasaport sahibi olmalarını engelleyecek ve farklı bir muameleye tabi tutulacak hiçbir geçerli sebep bulunmamaktadır"

İç Güvenlik Paketi Meclis'te

Soyadı Kanunu'na aykırı soyadları ile yazım ve imla hatası bulunan ad ve soyadları mahkeme kararı aranmaksızın il veya ilçe idare kurulu kararıyla bir defaya mahsus olmak üzere değiştirilebilecek Boşandığı eşinin soyadını kullanmasıan izin verilen kadının evlenmeden önceki soyadını; eşinin soyadı ile birlikte önceki soyadını taşıyan kadının sadece eşinin soyadını kullanmak istemesi halinde, nüfus müdürlüğünce gerekli işlem yapılacak Nüfus müdürlükleri tarafından "mirasçılık belgesi" verilebilecek Pasaport hizmetlerini Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yürütecek.

Işık Üniversitesi'nde Ortadoğu Konferansı Gerçekleşti

Işık Üniversitesi'nde Ortadoğu Konferansı Gerçekleşti

'Ortadoğu'da İstikrarsızlık, Göç Hareketleri ve Türkiye'ye Yansımaları' başlıklı konferans Işık Üniversitesi'nde gerçekleşti.

Güvenlik Paketi Meclis'e Gönderildi

Güvenlik Paketi Meclis'e Gönderildi

AK Parti iktidarı tarafından hazırlanan Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına gönderildi.

İç Güvenlik Reformu Paketi ile Kolluk Kuvvetlerinin Yetkileri Yeniden Düzenleniyor

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun imzasını taşıyan 43 maddelik “Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazın Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Pasaport İşlemleri Hakkında Duyuru

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Birim Adı : İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı İzin İşlemleri Şube Müdürlüğü İrtibat : Erdoğan ÇAKMAK Şb.Md. Tel: 0 (312) 207 83 13 – 84 36 Adres : Ziyabey Cad. No:6 06510 Balgat / ANKARA 12.11.2014 DUYURU Kurumumuz personelinin pasaport işlemlerini kolaylaştırmak ve pasaport belgelerine kolay ulaşabilmeleri için söz konusu belge örnekleri ekte yer almaktadır.

2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli: "Akaryakıta vergilendirmeyi gemiden çıktığı anda yapacağız. Bunun için özel sayaçlar geliştiriyoruz, sayaç imalatı devam ediyor.

Davutoğlu:

Davutoğlu: "Bu Toplumda Panik Havası Yaratmanıza İzin Vermeyeceğiz"

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (5)-"Eski Türkiye buydu.

Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, iç güvenlik paketine ilişkin, "Bu, güvenlik paketi değildir; özgürlüklerin korunması ve iç güvenlik reformu paketidir, özgürlüklerin korunmasıdır" dedi.

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (5) "Eski Türkiye buydu.

Avrupa'da IŞİD'e Karşı Önlemler

Avrupa'da IŞİD'e Karşı Önlemler

Avrupa ülkeleri, uluslararası alanda ciddi güvenlik tehdidi oluşturan IŞİD'e karşı önlemleri artırmaya başladı.

Torba Kanun Meclis'ten Geçti (2/son)

Meclis Genel Kurul'da kabul edilen torba kanunu ile yer altı çalışanları için yeni ve koruyu önlemler getirilirken, taşeron sistemi de değişiyor.

Torba Tasarı

Torba Tasarı" TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi

Kanunla, araç muayenesini zamanında yaptırmayanların cezaları ve gümrük vergisi borçları da yeniden yapılandırma kapsamına alınıyor Linyit ve taşkömürünün çıkarıldığı maden iş yerlerinde çalışan işçilere ödenecek ücret, asgari ücretin iki katından az olmayacak Ev hizmetinde 10 günden fazla çalışanlar sigortalı yapılacak.

Kimliğini Kaybedenlere Para Cezası Yok

Kimliğini Kaybedenlere Para Cezası Yok

Nüfus cüzdanını kaybedenlerden alınan idari para cezası kaldırılıyor, pasaport işlemleri polisten alınıyor.

Pasaport Kanunu Yürürlükte

İçişleri Bakanlığı Pasaport Kanunun Uygulanmasına Dair Kanun Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Torba Kanun Tasarısı" TBMM Genel Kurulu'nda

Tasarının 17 maddesi daha kabul edildi 2014 Nisan ayı ve önceki aylara ilişkin ödenmemiş sigorta primi, emeklilik keseneği, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi için hesaplanacak tutarın ödenmesi halinde, bu alacaklara uygulanan gecikme cezası ve gecikme zammı gibi alacakların tamamının tahsilinden vazgeçilecek Spor kulüpleri, SGK ile Maliye'ye olan borçlarını ikişer aylık dönemler halinde azami 42 eşit taksitte ödeyebilecek Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca takip ve tahsil edilen alacaklar da yeniden yapılandırılıyor Genel Kurul'da, ilk defa başörtülü bir stenograf görev yaptı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Trabzon'da İş Adamları ile Buluştu

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Trabzon'da İş Adamları ile Buluştu

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda iş adamları ile istişare toplantısında buluştu.

Haftanın Tarihine Bakış

Haftanın Tarihine Bakış

Dünyanın sesten hızlı ilk yolcu uçakları olan “Concorde”un efsanesi çeyrek asırda sona erdi İstanbul’a 28 Ekim 1998’de tanıtım için inen Concorde, mehteranla karşılanmıştı.

'Torba Tasarı' Plan ve Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi

'Torba Tasarı' Plan ve Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi

Torba Tasarı'yla, araç muayenesini zamanında yaptırmayanların cezaları ve gümrük vergisi borçları da yeniden yapılandırma kapsamına alınıyor.

Prof. Dr. Kızılot: Af Kanunu, Bazıları İçin Alışkanlık Haline Geldi

Prof. Dr. Kızılot: Af Kanunu, Bazıları İçin Alışkanlık Haline Geldi

Bursa'da İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) tarafından 'İnşaat İşlerinin Vergilendirilmesi Paneli' yapıldı.

Düzenli Vergi Ödeyen İş Adamlarına Yeşil Pasaport Müjdesi

Düzenli Vergi Ödeyen İş Adamlarına Yeşil Pasaport Müjdesi

Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Şükrü Kızılot, vergisini düzenli ödeyen iş adamlarına yeşil pasaport verilmesinin gündemde olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Kızılot: Af Kanunu, Bazıları İçin Alışkanlık Haline Geldi

Hürriyet Gazetesi yazarı Prof. Dr. Şükrü Kızılot, Af Kanunu ile ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Bazıları için alışkanlık haline geldi.

Selcuk Gıda Endustrı Ihracat Ithalat A.s. Genel Kurul Toplantısı Sonucu 10.06.2014 17:35:31

KAP:SELCUK GIDA ENDUSTRI IHRACAT ITHALAT A.S. / SELGD [] GENEL KURUL TOPLANTISI SONUCU 10.06.2014 17:35:31

Haftanın Tarihine Bakış

Haftanın Tarihine Bakış

Hukuk sisteminin temeli, İngiltere'de yaklaşık 800 yıl önce imzalanan Magna Carta sözleşmesiyle atıldı.

Mavi Kartlılara Borçlanma ile Emeklilik Hakkı

TBMM sevk edilen İş Kanunu ile Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nda, yurt dışında yaşayan ve izinli olarak vatandaşlıktan çıkarılan Mavi Kartlılar için borçlanma ile emeklilik hakkı tanınıyor.

Bazı BM Seyahat Belgesi Hamillerine Vize Muafiyeti

Üst düzey görevlilere verilen kırmızı renkli Birleşmiş Milletler (BM) seyahat belgesi hamillerine, Türkiye'ye yapacakları seyahatlerinde toplam kalış süreleri son 180 gün içinde 90 günü geçmemek kaydıyla vize muafiyeti sağlanacak.

Selcuk Gıda Endustrı Ihracat Ithalat A.s. Genel Kurul Toplantısı Cagrısı 14.05.2014 11:55:56

KAP:SELCUK GIDA ENDUSTRI IHRACAT ITHALAT A.S. / SELGD [] GENEL KURUL TOPLANTISI CAGRISI 14.05.2014 11:55:56

Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu İdam Çözüm Değil

Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu İdam Çözüm Değil

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, çocuk cinayetleri sonrası gündeme gelen idam cezaları ile ilgili, Bizim de içinde bulunduğumuz sistem Avrupa Değerler Sistemi, imzaladığımız uluslarası anlaşmalar idamı kaldırmıştır.

Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu: İdam Çözüm Değil

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, çocuk cinayetleri sonrası gündeme gelen idam cezaları ile ilgili, "Bizim de içinde bulunduğumuz sistem Avrupa Değerler Sistemi, imzaladığımız uluslarası anlaşmalar idamı kaldırmıştır.

Kırım'da Son Durum ve Kırım Tatarlarının Geleceği

Kırım'da Son Durum ve Kırım Tatarlarının Geleceği" Toplantısı

Kırım Tatar Milli Meclisi Türkiye Temsilcisi Karatay: "Güçlünün ve zorbanın fiili hukuku devam ederse biz herhalde Kırım Tatarları olarak bu ezilmişliği, bu yıpranmışlığı devam ettireceğiz" "Kırım Tatar halkı, SSCB döneminde bütün dünyanın çekindiği Sovyetler Birliği'ne karşı mücadelesini sürdürdü.

Atilla Kart : Hükümet, Yasa Dışı Dinlemelerle İç İçe

Atilla Kart : Hükümet, Yasa Dışı Dinlemelerle İç İçe

Chp Konya Milletvekili Atilla Kart, "Kart, "Yasadışı dinlemelere neden hakim olunamıyor, neden nüfuz edilemiyor?" dedi.

CHP Konya Milletvekili Kart Açıklaması

CHP Konya Milletvekili Kart Açıklaması

"Yasin el Kadı, MİT, Başbakan ilişkileri, Susurluk benzeri ilişkilerden de öte vahim unsurlar içermektedir" "Yasa dışı dinlemelere neden hakim olunamıyor, neden nüfuz edilemiyor?

Geçici İş Göremezlik Ödeneği ve Sağlık Provizyonu ile İlgili Alo 170 Hattına Sıkça Sorulan Sorular

___________________________________________________________________________ Adres : Mithatpaşa cad. No:7 Sıhhiye/ANKARA Ayrıntılı bilgi için irtibat: Vezir İLHAN S. G. Uzm. Yrd. Telefon : ( 0 312) 458 70 54 Elektronik Ağ : http://www.sgk.gov.tr Faks : (0 312) 435 72 36 e-posta : vilhan@sgk.gov.tr KISA VADELİ SİGORTA KOLLARI HAKKINDA SORULAR.

Edirne'de Otomobilin Ses Sistemi Çalındı

Edirne'de park halindeki bir otomobilin ses sistemi çalındı.

Eskişehir'de Bir Yılda Kabahatlere 253 Bin Lira Ceza Uygulandı

Eskişehir'de, Kabahatler Kanunu çerçevesinde geçen yıl yaklaşık 253 bin lira ceza uygulandı.

252 Bin 858 Bin Lira Kabahat Cezası

Eskişehir’de geçen yıl içerisinde polis bölgesinde Kabahatler Kanunu uyarınca kumar oynamak, sarhoşluk, gürültü, rahatsız etme, tütün mamullerinin yasak yerlerde tüketilmesi, afiş asma, çevreyi kirletme gibi kabahatlerden toplam 252 bin 858 TL para cezası uygulandığı açıklandı.

Geçici İş Göremezlik Ödeneği ve Sağlık Provizyonu ile İlgili Alo 170 Hattına Sıkça Sorulan Sorular

Geçici İş Göremezlik Ödeneği ve Sağlık Provizyonu ile İlgili Alo 170 Hattına Sıkça Sorulan Sorular

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Birim Adı: Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü / Kısa Vadeli Sigortalar Daire Başkanlığı Adres: Mithatpaşa Cad. No: 7 Sıhhiye/Ankara Ayrıntılı bilgi için irtibat:S.G. Uzm. Yrd. Vezir İLHAN Telefon: 0 312 458 70 54 Faks: 0 312 435 72 36 e-posta: vilhan@sgk.gov.tr Elektronik Ağ: www.sgk.gov.tr 08.01.2014 DUYURU KISA VADELİ SİGORTA KOLLARI HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR 1-Geçici iş göremezlik ödeneği ne demektir nasıl ödenmektedir?

Geçici İş Göremezlik Ödeneği ve Sağlık Provizyonu ile İlgili Alo170 Hattına Sıkça Sorulan Sorular

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Birim Adı: Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü / Kısa Vadeli Sigortalar Daire Başkanlığı İrtibat : E-posta : kısvade@sgk.gov.tr Telefon:(312) 458 72 48 Adres : Mithatpaşa Cad. No:7 Sıhhiye / ANKARA 08.01.2014 DUYURU KISA VADELİ SİGORTA KOLLARI HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR 1-Geçici iş göremezlik ödeneği ne demektir nasıl ödenmektedir?

Geçici İş Göremezlik Ödeneği ve Sağlık Provizyonu ile İlgili Alo 170 Hattına Sıkça Sorulan Sorular

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Birim Adı: Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü / Kısa Vadeli Sigortalar Daire Başkanlığı İrtibat : E-posta : kısvade@sgk.gov.tr Telefon:(312) 458 72 48 Adres : Mithatpaşa Cad. No:7 Sıhhiye / ANKARA 08.01.2013 DUYURU KISA VADELİ SİGORTA KOLLARI HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR 1-Geçici iş göremezlik ödeneği ne demektir nasıl ödenmektedir?

Yeni Yılın Yeni Zamları

Yeni Yılın Yeni Zamları

Yeni yılda, çeşitli vergi, harç ve cezalar yüzde 3,93 oranında arttı. Motorine 9 kuruş zam yapıldı.