Palandöken: "Esnafa Sıfır Faizli Can Suyu Kredisi Verilmeli"

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkârlara sıfır faizli can suyu kredisi verilmesi gerektiğini söyledi.

Palandöken:

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarlara sıfır faizli can suyu kredisi verilmesi gerektiğini söyledi.

Esnafa yeni can suyu kredi imkanlarının verilmesi gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Çünkü ekonomi küçük işletmelere verilecek mikro teşviklerle canlanır. Esnaf ekonomide otomatik bir istikrar modelidir. Esnafın ekonomik durumu ne kadar iyi olursa Türk ekonomisi de o kadar güçlü olur" dedi.

"Esnafımız Başbakanımızdan müjde bekliyor"

Başbakan Binali Yıldırım'ın KOBİ'lere yönelik yaptığı açıklamayı büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Palandöken, "Esnaf ve sanatkarımız önümüzdeki günlerde Başbakan Binali Yıldırım'dan müjdeli haberler beklemektedir. Yeni iş yeri açanlara can suyu, işini büyütmek ve geliştirmek isteyenlere de yenileme ve modernizasyon adı altında sıfır faizli kredi verilmelidir. Çünkü esnaf ve sanatkarın ışığı ne kadar yanarsa ülke o kadar huzur içinde olur" diye konuştu. - ANKARA