ÖZELLEŞTİRME MAĞDURLARI

18 Aralık 2014 Perşembe Saat: 18:26
Balçova Arsa Mağdurları, İlginç Bir Eyleme İmza Attı

Balçova Arsa Mağdurları, İlginç Bir Eyleme İmza Attı

İzmir'deki Balçova arsa mağdurları,kefen giyerek İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na tepki gösterdi.

Almanya'da Özelleştirilen Hastanelerde Şikayet Artıyor

Almanya'da özelleştirme yoluna gidilerek kurtarılan hastanelerde, hastaların tedavi ve tedavi sonrası hizmet kalitesi ile ilgili şikayetler artıyor.

Bazı Kanunlarda Değişiklik Öngören

Bazı Kanunlarda Değişiklik Öngören "Torba Tasarı", TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Kabul Edildi

Tasarıya göre, otoyolların işletmesi, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı altında kurulacak bir şirkete devredilecek ve halka arz edilecek Türkiye Diyanet Vakfı'na ait hastaneler Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'na devredilecek Terörle mücadelede hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve terör malüllerine istihdam hakkı genişletilecek Yükümlü olmadığı halde kontenjan fazlası engelli çalıştıran işveren teşvik edilecek Taşınmaz için malik olmayan eş, mahkeme kararı olmaksızın tapu sicil müdürlüğünden aile konutu şerhi verilmesini isteyebilecek.

''PKK'lılar belediye kadrosunda mı?''

''PKK'lılar belediye kadrosunda mı?''

TBMM'de, CHP ve MHP'nin gündeme ilişkin öneriler görüşüldü.

4/c'liler Basın Açıklaması Yaptı

4/c'liler Basın Açıklaması Yaptı

Çeşitli kuruluşlarda 4/C'li personel olarak görev yapan çalışanlar basın açıklaması yaparak, özelleştirme mağduru olduklarını dile getirdi.

Eğitim Sendikası Başkanı Akil Adamlar'la İlgili Konuştu

Eğitim Sendikası Başkanı Akil Adamlar'la İlgili Konuştu

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, ülkede ihanet ikliminin oluşturulmaya çalışıldığını iddia etti.

Chp'li Gök, 4/c'lileri Sordu

Chp'li Gök, 4/c'lileri Sordu

Ankara CHP Milletvekili Levent Gök, devletin sürekli işlerinin kadrolu personel eliyle yürütülmesinin temel esas olduğunu, buna karşın 4/C'li sözleşmeli geçici personelin birçok devlet kurumunda daimi işleri yürütür pozisyonda bulunduğunu...

Başbakan Erdoğan'dan CHP'ye 28 Şubat Eleştirisi (1)

Başbakan Erdoğan'dan CHP'ye 28 Şubat Eleştirisi (1)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 28 Şubat sürecinin aynı zamanda Anadolu'nun başarılı iş adamlarına karşı yapılmış bir müdahale olduğunu belirterek, "Cadı avı görmek isteyenler 28 Şubat'a baksınlar" dedi.

Türk Telekom Özelleştirme Mağdurları Danıştay'a Dava Açabilecek

Türk Telekom Özelleştirme Mağdurları Danıştay'a Dava Açabilecek

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Türk Telekom A Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Türk Telekom A.Ş.'nin özelleştirilmesi sonucunda, 180 gün boyunca kamu görevinden aylıksız izinli sayılanların, bu sürede kamu personeli statülerinin devam ettiğine dikkat çekerek, açılacak davalarda görevli mahkemelerin idare mahkemeleri olduğuna hükmetti.

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Uğur Açıklaması

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, 4-C personelinin intihar, psikolojik tedavi, boşanma, sağlık sorunları başta olmak üzere her tür cenderenin içinde yaşam mücadelesi vermekte olduğunu öne sürdü.

4-C'liler Başbakan'dan Kadro Bekliyor

4-C'liler Başbakan'dan Kadro Bekliyor

Nevşehir'de 4-C kapsamında çalışan kamu personeli içerisinde bulundukları durumu anlatan dilekçelerini posta yoluyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdi.

Söz-Der: 4/c'li de Helalleşme Bekliyor

Söz-Der Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Börekçi, kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli pozisyonda çalışan tüm personelin kadroya geçirileceği yönünde hükümet kanadından açıklamalar yapıldığını ifade etti.

Emek Örgütlerinden Ortak Açıklama: "4/c'lilere Ayrımcılık Yapmayın"

Hükümetin seçim öncesinde yayımladığı Kanun Hükmünde Kararname ile 4/B'li sözleşmeli çalışanları kadroya geçirmesi, ancak bu haktan 4/C'li sözleşmelileri muaf tutmasına emek örgütleri tepki gösterdi

4c'liler 30 Temmuz'da Ankara'da Yürüyüş Yapacak

Sözleşmeli 4/C Çalışanlar Derneği Başkanı Erkan Börekçi, Ankara Abdi İpekçi Parkı'nda 30 Temmuz 2011 Cumartesi günü büyük yürüyüş düzenleyeceklerini bildirdi.

Özelleştirme Mağdurlarından Başbakan Erdoğan'a Mektup

Özelleştirme Mağdurları Derneği Başkanı Erkan Börekçi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bir mektup göndererek sayıları 44 bine ulaşan 4/C'lilerin feryatlarını duymasını istedi.

Genel Seçime Doğru

MHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Çakır'ın Çarşamba ilçesini ziyaret ettiği bildirildi.

"Fetret Devri Yaşıyoruz"

Muharrem İnce: Bu İktidar Yüzünden Ülkemiz 8 Yıldır Fetret Devrini Yaşamaktadır.

"Anayasa Mahkemesi'ne Gideceğiz"

CHP Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, AKP'li Vekillerin Hafta Başında Verdiği, Bazı Kanunlarda Değişiklik Teklifin Yasalaşması Halinde, Anayasa Mahkemesi'ne Gideceğiz."

CHP Anayasa Mahkemesi Yolunda

CHP Anayasa Mahkemesi Yolunda

CHP, Yargıçları Tazminattan Kurtaracak Düzenlemeyi Mahkemeye Götürecek

Şpo: "12 Eylül Anayasasına da, AKP Anayasasına da Hayır"

Şehir Plancıları Odası(şpo), Başta Üyeleri Olmak Üzere Toplumun Tüm Kesimlerini 12 Eylül'de Yapılacak Anayasa Değişikliği Referandumunda "Hayır" Oyu Vermeye Çağırdı.

Enerji Bir -Sen Başkanı Tonbul: "Osmangazi Edaş'ın Bin 200 Personeli Maaş Alamıyor"

Memur -Sen'e Bağlı Enerji Bir -Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Osmangazi Elektrik Dağıtım A.ş. Şirketine Bağlı Eskişehir, Bilecik, Afyon, Kütahya ve Uşak İllerinde Çalışan Bin 200 Personelin Hala Maaşlarını Alamadığını Belirterek, Personelin Mağduriyetlerinin Giderilmesini Talep Etti.

İşte Jet Fadıl Frankfurt'Taki Bürosu

İşte Jet Fadıl Frankfurt'Taki Bürosu

İstanbul Bayrampaşa?da Caprice Gold Adında Bir Devre Mülk Otel Kuracağını Söyleyerek Para Toplamaya Çalışan Jet Fadıl Lakaplı Fadıl Akgündüz, Almanya?nın Franfurt Kentine Büro Açtı. Jet-fadıl Kurduğu Bu Büro ile Avrupa?da Yeni Mağdur Avına Çıktı.

İşte Jet Fadıl Frankfurt'taki Bürosu

İstanbul Bayrampaşa'da Caprice Gold Adında Bir Devre Mülk Otel Kuracağını Söyleyerek Para Toplamaya Çalışan Jet Fadıl Lakaplı Fadıl Akgündüz, Almanya'nın Franfurt Kentine Büro Açtı.

Geçici Kamu Personeline Sendika Hakkı Geliyor

Ankara 9. İdare Mahkemesi Devlet Memurları Kanunu'nun 4/c Maddesine Göre İstihdam Edilen ve Ne Memur Ne İşçi Sayılan, Daha Çok Özelleştirme Mağdurlarının İstihdam Edildiği Geçici Personelin Sendika Üyesi Olabileceğine Karar Verdi.

Hazırlık Ödeneği Tüm Çalışanlara Ödensin

Hazırlık Ödeneği Tüm Çalışanlara Ödensin

Eğitim Hak -Sen Genel Başkanı Hanifi Gökçek, Her Öğretim Yılı Başında Öğretmenlere Verilen Hazırlık Ödeneğinin, Tüm Eğitim Çalışanlarına Ödenmesini İstedi.

Kamuda Geçici Personele Sendika Hakkı Geliyor

Ankara 9. İdare Mahkemesi Devlet Memurları Kanunu'nun 4/c Maddesine Göre İstihdam Edilen ve Ne Memur Ne İşçi Sayılan, Daha Çok Özelleştirme Mağdurlarının İstihdam Edildiği Geçici Personelin Sendika Üyesi Olabileceğine Karar Verdi.

Haksen Özelleştirme Mağdurları İçin İmza Kampanyası Başlattı

Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 Sayılı Yasanın 4/c Maddesine Göre Geçici Memur Olarak Çalışan 24 Bin Civarındaki Personele Kadro ve Sendika Hakkı Verilmesi İçin Bugün İmza Kampanyası Başlattı.

İşte Yeni İstihdam Paketi

İşte Yeni İstihdam Paketi

Çalışma Hayatında Yeni Düzenlemeler Getiren İstihdam Paketi Yürürlüğe Girdi.

İstihdam Paketi Yasalaştı

TBMM Genel Kurul'da Temel Yasa Olarak ve İki Bölümde Görüşülen İş Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı Yasalaştı.

"İstihdam Paketi" Yasalaştı

"İstihdam Paketi" Olarak Adlandırılan İş Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı TBMM Genel Kurulunda Kabul Edildi.

Özelleştirme Mağdurları

Özelleştirme Mağdurları

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Özelleştirme Uygulamaları Sonucu Başka Kurumlara Kaydırılarak Geçici Personel Statüsünde İstihdam Edilen Personel Sayısının 14 Bin 591 Olduğunu Bildirdi.

İstihdam Paketi Meclis'te

İstihdam Paketi Meclis'te

Hükümet, İstihdam Paketi Olarak Bilinen İş Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı'nı Meclis Başkanlığı'na Sundu. İşverene 5 Puanlık SSK Prim İndirimi Getiriliyor.

Gurbetçi Oyu Artacak, Parmak Mürekkebi Tarih Olacak

Yurtdışında Bulunan Vatandaşların Oy Kullanımı Artırmak Amacıyla, Yurtdışı Seçim Bürosu Kurulması ile İlgili Yasa Tasarısı Bakanlar Kurulu'nda İmzalanarak Meclis'e Gönderildi.

4/C mağdurları zorunlu izne çıkartıldı

Özelleştirme sonucu işsiz kalan ve 5620 sayılı yasa ile 657 Devlet Memurları Kanunu'nun değişik 4/C maddesine göre yılda 10 ay çalıştırılmak kaydıyla kamuda işe yerleştirilen işçiler 2 aylık zorunlu izne çıkartıldı.

Toplu İş Sözleşmeleri Görüşmelerinin 2. Turu

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Toplu İş Sözleşmeleri Görüşmelerini Kısa Bir Sürede Sonuçlandırmayı ve Bir Mutabakata Varmayı Düşündüklerini Belirterek, "Tabii Seçimden Önce Böyle Bir Mutabakata Varmayı da Doğrusu Tercih Ediyoruz" Dedi. Şahin Ayrıca, Özelleştirme Mağduru 4c'lilerden de Eylem Yapmamalarını İsteyerek, "Ama Konuyu Lütfen Ajite Etmesinler, Kendilerinden Rica ...

Özelleştirme Mağdurlarının Kadro Heyecanı

Özelleştirme Mağdurlarının Kadro Heyecanı

Geçici İşçilerin Kadroya Alınmasına İlişkin Yasanın Çıkmasıyla, Özelleştirme İşsizlerinin Başvuruları Başladı. Özelleştirme Mağdurları, 2 Ay İçinde Müracaat Ederek 4 C Kapsamında İşe Alınabilecek.

Seçimden Önce "Orta Direk" Yasaları Geliyor

Sayın Yazı İşlerine Not: "Seçimden Önce Orta Direk Yasaları Geliyor" Başlıklı Haberimizi Yeniden Servise Koyuyoruzâ…

Seçimden Önce "Orta Direk" Yasaları Geliyor

Hükümet, Seçim Öncesi 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal Gibi "Orta Direği" Hedef Aldı. Başbakan Erdoğan, "Yoksul Tabakadan Orta Tabakaya Kayış Var. Daha Önce Orta Tabaka Yoksullaşıyordu" Derken, Hükümet Kredili Konut Edindirme Sisteminden İstihdama Kadar Bir Çok Düzenlemeyle Orta Direğin Gönlünü Almayı Hedefliyor.

Ankara: Tes-iş 8. Olağan Genel Kurulu...(2)

Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (Tes-iş) 8. Olağan Genel Kurulu Toplandı.

Memur-sen: "Memurların Kazanımlarını Arttırmak Önceliğimiz Olacak"

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu, toplu görüşmelerin mali haklarla ilgili bölümünde önceliklerinin, evli, 2 çocuklu, eşi çalışmayan memurların kazanımlarını arttırmak olacağını söyledi.

Elazığ: Elazığ'da Özelleştirme Mağdurları Ankara Yolunda

Elazığ: Elazığ'da Özelleştirme Mağdurları Ankara Yolunda

Elazığ Özelleştirme Mağdurları Komisyonu üyeleri, başlattıkları "Hak Arama Yürüyüşü" doğrultusunda Ankara'ya gitmek için yola koyuldu.

Özelleştirme Mağdurlarından Başbakan'a "12 Ay Çalışmak İstiyoruz"

Değişik İşyerlerinde Çalışırken, Çalıştıkları Kuruluşların Özelleştirilmesi, Kapatılması, El Değiştirmesi Veya Faaliyet Alanının Değişmesi Nedeniyle İşsiz Kalan Ve Çeşitli Kamu Kuruluşlarında 10 Ay İstihdam Edilen Özelleştirme Mağdurları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a 12 Ay Çalışma Talebiyle Bir Mektup Gönderdi.