Orhan Erdemli: "Spekülatif Fethullah Gülen Ses Kaydı" Haberinin Bizzat Kendi "Spekülatif

Fethullah Gülen'in Avukatı Orhan Erdemli, bazı site ve gazetelerde yer alan ve Gülen'in Türkiye'den gelen bazı konuklarına Kürt sorunu konusunda yaptığı iddia edilen bir konuşmayla ilgili haberlerin doğru olmadığını bildirdi.Orhan Erdemli...

Orhan Erdemli: 'Spekülatif Fethullah Gülen Ses Kaydı' Haberinin Bizzat Kendi 'Spekülatif


Fethullah Gülen'in Avukatı Orhan Erdemli, bazı site ve gazetelerde yer alan ve Gülen'in Türkiye'den gelen bazı konuklarına Kürt sorunu konusunda yaptığı iddia edilen bir konuşmayla ilgili haberlerin doğru olmadığını bildirdi.

Orhan Erdemli konuya ilişkin gönderdiği "Düzeltme ve Cevap Metni"nde bazı gazetelerde yayınlanan "Spekülatif Ses Kaydı", "Roj Hack'ten 'Spekülatif' Fethullah Gülen Videosu" başlıklı haberin bizatihi kendisinin "spekülatif" olduğunu belirtti.

Erdemli, "Yazıda müvekkilimle ilgili olarak ortaya atılan iddialar; bütünüyle gerçek dışıdır, asılsız ve mesnetsizdir. Müvekkilimin iddia edildiği gibi bir toplantısı da, konuşması da olmamıştır. Haberin hiçbir doğru yanı bulunmamaktadır. Objektif, sorumlu ve özenli gazetecilik ilkeleri ile bağdaşmayan dezenformasyon amaçlı bu tür yayınları, basın özgürlüğü içinde kabul etmek mümkün değildir" dedi.

Gülen'e ait olduğu iddia edilen tutanaklarda Kürt politikasına ilişkin değerlendirmeler bulunuyor.


sponsored ads
sponsored ads
sponsored ads