ORAK HÜCRE

20 Aralık 2014 Cumartesi Saat: 10:42
Talasemi Derneği Üyeleri ATO'yu Ziyaret Etti

Talasemi Derneği Üyeleri ATO'yu Ziyaret Etti

Türkiye ve Adana Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastaları Koruma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Ali Kılıç, Adana Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe'yi ziyaret etti.

HATODER'den, SGK İl Müdürü Bal'a Ziyaret

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Genel Başkanı Kerimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Bal'ı makamında ziyaret etti.

Engelli Memur Alımları Başlıyor

Engelli Memur Alımları Başlıyor

4 bin 151 engelli, 27 Ağustos-5 Eylül tarihlerinde yapılacak engelli memur alımları için başvuruda bulunacak.

Uz. Dr. Külahçıoğlu'ndan Kan Hastalıkları ile İlgili Açıklama

Uz. Dr. Külahçıoğlu'ndan Kan Hastalıkları ile İlgili Açıklama

Memorial Diyarbakır Hastanesi Biyokimya Bölümü’nden Uz. Dr. Servet Külahçıoğlu, kan hastalıkları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Hatoder'den Kan Bağışı Çağrısı

Hatoder'den Kan Bağışı Çağrısı

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, yaz ayları ve özellikle de ramazanda artan kan ihtiyacının karşılanması için vatandaşları kan vermeye davet etti.

Orak Hücre Anemisi Hastalara Umut Işığı

Orak Hücre Anemisi Hastalara Umut Işığı

İleri yaşlardaki orak hücre anemisi hastalarına yan etkileri azaltan protokoller geliştirildi.

Hatay'dan Kısa Kısa

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Başkanı Burhan Kerimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.

Hatoder'in Eğitim Çalışmaları

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER), Samandağ ilçesinde halka yönelik eğitim çalışması başlattı.

Hatay'dan Kısa Kısa

– Dörtyol'da talasemi bilgilendirme toplantısı.

Kemik İliği Nakli ve Hücresel Tedavi Merkezi'nde 10. Yıl Etkinliği

Başkent Üniversitesi Adana Erişkin Kemik İliği Nakli ve Hücresel Tedavi Merkezi'nin kemik iliği naklindeki 10. yılı dolayısıyla tören düzenlendi.

10 Yılda 400'ün Üzerinde Kemik İliği Nakli

10 Yılda 400'ün Üzerinde Kemik İliği Nakli

Başkent Üniversitesi Adana Erişkin Kemik İliği Nakli ve Hücresel Tedavi Merkezi‘nin kemik iliği naklindeki 10. yılı nedeniyle tören düzenlendi.

'Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Araştırma Raporu" Projesi

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği'nin (HOTODER), Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen ''Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Araştırma Raporu'' projesinin kapanışı yapıldı.

Türkiye'de Her Yıl Yaklaşık 400 Talasemili Çocuk Doğuyor

Türkiye'de Her Yıl Yaklaşık 400 Talasemili Çocuk Doğuyor

Mersin Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aytekin Kemik, Türkiye’de yaklaşık 1 milyon 300 bin talasemi taşıyıcısı bulunduğunu ve her yıl 300-400 talasemili hasta çocuk doğduğunu bildirdi.

Hatoder Toplantısı

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) aylık olağan toplantısı yaptı.

Hatoder'den Defne Belediye Başkanı Yaman'a Ziyaret

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Defne Belediye Başkanlığı İbrahim Yaman’ı makamında ziyaret etti.

Posalı Beslenme Kolon Kanserini Önlüyor

Posalı Beslenme Kolon Kanserini Önlüyor"

Mardin Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Yavuz Orak, posalı beslenmenin kolesterolü düşürdüğü gibi kolon kanserini de kontrol altında tuttuğunu söyledi.

Kordon Kanı İlk Bebeğine Umut Olacak

Özel bir merkezde saklanan kordon kanı kök hücre tedavisi ile nörolojik engelli olan kardeşe umut olacak.

Hematopoetik Kök Hücre Nakli Endikasyonları ile İlgili Duyuru

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI DUYURU 1 01/04/2014 HEMATOPOETİK KÖK HÜCRE NAKLİ ENDİKASYONLARI İLE İLGİLİ DUYURU Bilindiği üzere; Hematopoetik kök hücre nakilleri SUT ve eklerinde yer alan esaslar doğrultusunda Kurumumuzca karşılanmaktadır.

Hatoder'den İstişare Toplantısı

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği'nin (HATODER) ''Hatay İli Talasemi ve Orak Hücre Anemisi Araştırma Raporu'' projesi istişare toplantısı yapıldı.

Vali Lekesiz, Hatoder Yöneticilerini Kabul Etti

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve beraberindekileri, makamında kabul etti.

MHP'li Sözlü, Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor

MHP'li Sözlü, Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor

MHP Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, seçim çalışmalarını Yüreğir'de sürdürdü.

MHP'nin Köy Mitingi

MHP'nin Köy Mitingi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, seçim çalışmalarını Yüreğir’de sürdürdü.

Dr. Asker,

Dr. Asker, "Devlet, Biran Önce Alojenik Kordon Kanı Bankacılık Sistemini Kurmalı"

İzmir merkezli olarak 12 yıldır faaliyet gösteren Babylife Kordon Kanı Bankacılığı A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasan Asker, birçok tedavide kullanılan 'kök hücre'nin devlet tarafından oluşturulan bir merkezde bağış yoluyla toplanması gerektiğini savundu.

Türkiye'nin Kök Hücre İhtiyacı Karşılanabilir

Türkiye'nin Kök Hücre İhtiyacı Karşılanabilir

İzmir merkezli olarak 12 yıldır faaliyet gösteren Babylife Kordon Kanı Bankacılığı A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasan Asker, birçok tedavide kullanılan 'kök hücre'nin devlet tarafından oluşturulan bir merkezde bağış yoluyla toplanması gerektiğini söyledi.

Hatoder'den Hükümlü ve Tutuklulara Eğitim Semineri

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, Hatay E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda kalan hükümlü ve tutuklulara talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları hakkında eğitim semineri verdi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve bazı sivil toplum örgütleri mesaj yayımladı.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ergin -

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ergin -

Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, Hatay'ın ilk kez büyükşehir çatısı altında bir yönetim oluşturacağını ve bu nedenle hedeflerin doğru belirlenmesi, stratejinin doğru kurgulanması ve güçlü bir şekilde geleceğe yürünmesi gerektiğini belirtti.

Yerel Seçimlere Doğru

Yerel Seçimlere Doğru

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ergin: ''Hatay ilk kez büyükşehir çatısı altında bir yönetim oluşturacak.

Hatoder'den Hgc'ye Kutlama Mesajı

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER), HGC Başkanı Yetişen'i kutladı.

Talasemi Hastalarından Ebru ve Fotoğraf Sergisi

Adana Akdeniz Anemisi (Talasemi) ve Orak Hücre Anemi Hastaları Koruma ve Dayanışma Derneği (ATODER) tarafından yürütülen  ''Talasemi Çiçekleri Solmasın'' projesi kapsamında dernek üyeleri tarafından ebru ve fotoğraf sergisi açıldı.

Yeni Sınav Sisteminin Oturumları Tamamlandı

Yeni Sınav Sisteminin Oturumları Tamamlandı

2013-2014 öğretim yılında Temel Eğitimden Ortaöğretime geçiş kapsamındaki Merkezi Ortak Sınavların Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden oluşan 1.oturumları, 28 Kasım Perşembe günü yapıldı.29 Kasım Cuma günü de Fen ve...

Rap Sanatçılarından Hatoder'e Destek

Rap sanatçıları, "Talasemiyle Mücadelede Halka El Ele" projesine destek verdi

Yayladağı'nda Din Adamlarına "Talasemi" Eğitimi Verildi

Yayladağı ilçesinde Hatay Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından din adamlarına Talasemi ve orak hücre anemi hastalığıyla ilgili eğitimi verildi.

"Talasemiyle Mücadelede Halk El Ele" Projesi

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri "Talasemiyle Mücadelede Halk El Elele" projesi kapsamında Erzin Kaymakamı İskender Yönden ve Belediye Başkanı Kasım Şimşek'i ziyaret etti.

Hatoder'den Ziyaret

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı Kerimoğlu, İskenderun ve Dörtyol kaymakamlarını ziyaret etti

Talasemi Derneği, Halkı Bilgilendirmek İçin İlçeleri Geziyor

Talasemi Derneği, Halkı Bilgilendirmek İçin İlçeleri Geziyor

HATODER Başkanı Burhan Kerimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk'ü ziyaret etti.

Hatoder'den Antakya ve Defne Kaymakamlarına Ziyaret

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HA?TODER) Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri  Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve Defne Kaymakamı Hakkı Uzun'u ziyaret etti.

Hataylılar Akdeniz Anemisiyle İlgili Broşürlerle Bilgilendiriliyor

Hataylılar Akdeniz Anemisiyle İlgili Broşürlerle Bilgilendiriliyor

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER ) halkı bilinçlendirmek için tanıtım filmi ve broşür dağıtıyor.Medicalpark Özel Göztepe Hastanesi sponsorluğunda talasemiyle (Akdeniz anemisi) mücadele için tanıtım...

Kahramanmaraş Biyokimya Günleri

Kahramanmaraş Biyokimya Günleri

Kahramanmaraş'ta "Biyokimya Günleri" düzenlendi.
Düzenleme Kurulu Başkanlığını Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Temel Tıp Bilimleri Bölümü Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Ergül Belge Kurutaş'ın yaptığı "I.Kahramanmaraş"...

"Talasemiyle Mücadelede Halk El Ele" Projesi

HATODER Başkanı Kerimoğlu: "Evlenecek kişilerin eş seçme konusunda daha titiz davranmalarını ön plana çıkarmak ve evlenmeden önce mutlaka talasemi kan testi olan 'hemoglobinelektoforezi'yi herha...

"Talasemiyle Mücadelede Halkla El Ele" Projesi

HATODER Genel Başkanı Kerimoğlu ve beraberindeki heyet ''Talasemiyle Mücadelede Halka El Ele’'' projesi kapsamında Antakya Belediye Başkanı Savaş'ı ziyaret etti

Prof.dr Altuntaş, Kök Hücre Nakli ile İlgili Akıllardaki Soruları Cevapladı

Prof.dr Altuntaş, Kök Hücre Nakli ile İlgili Akıllardaki Soruları Cevapladı

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kök Hücre Nakli Merkezi Direktörü ve Türk Aferez Derneği Başkanı Prof.Dr.Fevzi Altuntaş Organ Bağışı Haftası (3-9 Kasım) kapsamında...

"Talasemiyle Mücadelede Halkla El Ele" Projesi

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve beraberindeki heyet ''Talasemiyle mücadelede halka el ele’'' projesi kapsamında Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler’i ziyaret etti.

Reyhanlı'da Akdeniz Anemisi Bilgilendirmesi

Reyhanlı'da Akdeniz Anemisi Bilgilendirmesi

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER), "Talasemi için El Ele" projesi kapsamında Reyhanlı halkını bilgilendiriyor.

"Talasemi ile Mücadelede Halk El Ele" Projesi

HATAY (AA) Reyhanlı'da Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER), "Talasemi ile Mücadelede Halk EL Ele" projesi kapsamında halkı bilgilendirdi.

Talasemi ile Mücadelede Halka El Ele Projesi

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve beraberindeki heyet "Talasemi ile mücadelede halka el ele" projesi kapsamında Hassa Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu'nu ziyaret etti.

"Talasemiyle Mücadelede Halka El Ele" Projesi

HATODER ekibi, proje kapsamındaki ilk ziyaretini Kırıkhan'a yaptı

"Talasemiyle Mücadelede Halk Elele" Projesi

HATODER Genel Başkanı Kerimoğlu: " Uygulanan projeyle ilimiz genelinde hemoglobinopatili hasta bebek doğumunu önlemek ve kontrol altına almaktır"

Hatoder'den Hastalara Bayram Ziyareti

HATODER Başkanı Kerimoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla Antakya Devlet Hastanesi Hematoloji Servisi ve Çocuk Servisi'nde yatan talasemi ve orak hücre anemili hastalarını ziyaret etti

Hatoder'den

Hatoder'den "Talasemiyle Mücadelede Halk Elele' Projesi

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Başkanı Burhan Kerimoğlu, "Talasemiyle Mücadelede Halk Elele" projesinin tanıtımını gerçekleştirdi.