Numan Kurtulmuş
1.1.1959
Prof Dr Numan Kurtulmuş; Türk politikacı, yazar ve Saadet Partisi'nin 26 Ekim 2008 tarihinde yapılan kongresi sonucunda genel başkanı.

İsmini aldığı dedesi Numan Kurtulmuş, Kurtuluş Savaşı'nda binbaşı olarak görev yapmış ve latin harfleriyle yazılmış ilk türkçe ilmihal kitabı olarak bilinen Amentü Şerhi'nin yazarıdır. Lise eğitimini İstanbul İmam Hatip Lisesi'nde aldı. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini 1982 yılında ve yüksek lisans eğitiminide 1984 yılında tamamladı.1988 - 1989 yılları arasında ABD’de Temple University School of Business & Management’da lisansüstü çalışmalarına devam etti. 1990 - 1993 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nde Cornell University New York State School of Industrial & Labor Relations’nda misafir öğretim üyesi olarak görevde bulundu ve doktorasını verdi.

1994 tarihinde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde doçent oldu. 2004 yılında ise profesör ünvanını aldı.“Sanayi Ötesi Dönüşüm” ve “İnsan Kaynakları Yönetiminde Japonya Modeli” adlı kitaplarının yanında “Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi” ve “Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim” konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ve birçok yayımlanmış makalesi mevcuttur. Eğitimini tamamladığı İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde sosyal siyaset, çalışma ekonomisi ve insan kaynakları yönetimi öğretmenliği yaptı. Akademik yaşamına İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde devam etti. Ayrıca, çeşitli uluslararası ve Türk kuruluşların sempozyum ve seminerlerinde konuşmacı olarak yer aldı.Ayrıca şu anda İstanbul Ticaret Üniversitesinde Ekonomi Hocalığı yapmaktadır.

1998 yılında siyaset yaşamına Necmettin Erbakan'ın yanında girerek Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2001 yılında Fazilet Partisi'nin kapatılmasından sonra ise Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve genel başkan yardımcılığı görevlerini birlikte yürüttü. 25 Ekim 2008 tarihine kadar Saadet Partisi’nde siyasi işlerden sorumlu genel başkan yardımcısı olarak görev yaptı.17 Ekim 2008 tarihinde ise Saadet Partisi genel başkanı Recai Kutan yapmış olduğu basın toplantısında 26 Ekim 2008 günü Ankara'da yapılacak kongrede tek genel başkan adayı olarak Numan Kurtulmuş'un katılacağını açıklamıştı.Ankara'da Saadet Partisi 3. Büyük Kongresi adı ile Atatürk Kapalı Spor Salonu yapılan kongre sonucunda kullanılan 946 oyun geçerli olan 924 oyunun hepsini alarak Saadet Partisi genel başkanı olmuştur

Haftanın Tarihine Bakış

Türk Dil Kurumu, 12 Temmuz 1932'de kuruldu İlk Dünya Futbol Şampiyonası 13 Temmuz 1930'da Uruguay'da düzenlendi.

07.07.2014 16:05
Başbakan Erdoğan:

Başbakan Erdoğan: "Bunlara Sormak Lazım Siyaset Utanılacak Bir Şey Mi?"

İSTANBUL (İHA) – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ASKON tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

03.07.2014 23:50
Erdoğan'dan Muhalefetin Aday Seçimine Eleştiri

Erdoğan'dan Muhalefetin Aday Seçimine Eleştiri

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği'nin (ASKON) geleneksel iftar yemeğine katılan Başbakan Erdoğan, muhalefetin cumhurbaşkanı tercihini eleştirerek, "Cumhurbaşkanının siyaset üstü olması, ya da siyasetin dışından olması ne demek?

03.07.2014 23:15

Askon'un İftar Programı

ASKON Genel Başkanı Koca: "Ülkemiz önemli bir 10 yıllık dönemi geride bırakmış ve yığınla olumsuz konuyu tarihe gömmüştür.

03.07.2014 23:03
Başbakan Erdoğan: Tır Şoförlerimiz Sağ Salim Teslim Alındı

Başbakan Erdoğan: Tır Şoförlerimiz Sağ Salim Teslim Alındı

ASKON'un iftar yemeğine katılan Başbakan Erdoğan, "Şoförlerimiz için Erbil'e gönderilen THY uçağı, şoförlerimizi Şanlıurfa'ya getirdi." dedi.

03.07.2014 22:25
Daşdemir:

Daşdemir: "Başbakanlık için İbre Abdullah Gül'e Döndü"

Optimar Araştırma ve Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Daşdemir, Başbakanlık için ibrenin yeniden Abdullah Gül’e döndüğünü iddia etti.

03.07.2014 10:40
Numan Kurtulmuş : Erdoğan, 28 Ağustos Gününe Kadar AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan

Numan Kurtulmuş : Erdoğan, 28 Ağustos Gününe Kadar AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan

Görüntü Dökümü -------------------- -Kurtulmuş'un açıklamaları Haber-Kamera: ANKARA (DHA) ============== (Tür: Ankara)

02.07.2014 16:02

Bakan Yazıcı: "Cumhurbaşkanının Nasıl Seçileceği Yasalarımızda Belli" -

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, muhalefet partilerinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adaylığı kesinleşince görevinden istifa etmesi gerektiğine ilişkin iddialarını "Söylediklerinin hiçbir kıymeti harbiyesi söz konusu değil. Yani cumhurbaşkanının nasıl seçileceği adaylığın nasıl olacağı Anayasa'da, yasalarımızda belli. Dolayısıyla bu prosedürler devam edecek" şeklinde değerlendirdi.

02.07.2014 15:55
Hak Sahipleri: Sevincimiz Kursağımızda Kalmasın

Hak Sahipleri: Sevincimiz Kursağımızda Kalmasın

Kars'ta yapımı tamamlanan konutların teslim edilmesini isteyen hak sahipleri valilik yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne başvurdu.

02.07.2014 15:43
Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Açıklaması

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Açıklaması

"(Muhalefetin Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adaylığı kesinleşince görevinden istifa etmesi gerektiğine ilişkin iddiası) Söylediklerinin hiçbir kıymeti harbiyesi söz konusu değil. Yani cumhurbaşkanının nasıl seçileceği adaylığın nasıl olacağı Anayasa'da, yasalarımızda belli. Dolayısıyla bu prosedürler devam edecek.

02.07.2014 15:35
Numan Kurtulmuş: Erdoğan'ın İstifası için Ysk'nın Elinde Yasal Dayanak Yok

Numan Kurtulmuş: Erdoğan'ın İstifası için Ysk'nın Elinde Yasal Dayanak Yok

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, muhalefetin cumhurbaşkanlığına aday olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın istifa etmesi gerektiği yönündeki Yüksek Seçim Kurulu'na yaptığı girişimle ilgili, "YSK'nın elinde yasal dayanak yok" dedi.

02.07.2014 15:15
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş -

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş -

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Sayın Başbakanımızın bu yasal mevzuat çerçevesinde eğer milletimiz teveccüh eder kendisini seçerse, 28 Ağustos gününe kadar, yani cumhurbaşkanı görevini devralacağı güne kadar partimizin genel başkanı ve başbakan olarak devam etmesinde hiç bir yasal sakınca yoktur" dedi.

02.07.2014 15:14
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş Açıklaması

"Sayın Başbakanımızın bu yasal mevzuat çerçevesinde eğer milletimiz teveccüh eder kendisini seçerse, 28 Ağustos gününe kadar, yani cumhurbaşkanı görevini devralacağı güne kadar partimizin genel başkanı ve başbakan olarak devam etmesinde hiç bir yasal sakınca yoktur" "Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar,

02.07.2014 14:46
Kurtulmuş: Erdoğan Başbakanlığa Devam Edebilir

Kurtulmuş: Erdoğan Başbakanlığa Devam Edebilir

Numan Kurtulmuş, Başbakan Erdoğan'ın partinin başında kalmasının yasal sakıncasının olmadığını belirtti.

02.07.2014 14:37

AK Parti'li Kurtulmuş: Siyasi Hareketin Lideri Erdoğan

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti siyasi hareketinin liderinin Erdoğan olduğunu ifade ederek, "Nerede olursa olsun bu hareketin lideri olduğu gerçeği değişmeyecektir" açıklamasına bulundu.

02.07.2014 14:36
Başkan Ak'tan Başbakan Erdoğan'ın Misafirlerine İftar

Başkan Ak'tan Başbakan Erdoğan'ın Misafirlerine İftar

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adaylığını açıklama töreni için Türkiye’nin birçok ilinden Ankara’ya gelen vatandaşlara iftar verdi.

02.07.2014 13:43
AK Parti'nin Kaderi Belli Oluyor !  Haberler - Güncel Haberler - Flaş Haber

AK Parti'nin Kaderi Belli Oluyor ! Haberler - Güncel Haberler - Flaş Haber

Dün ATO'da yaptığı konuşmada, "Bu bir veda değil yeni bir başlangıç" diyen Başbakan Erdoğan'ın Köşke çıkması durumu ve "partinin geleceği" bugün yapılacak Ak Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısında masaya yatırılacak. Güncel Haberler . Flaş Haber. Son Dakika Haberler. Türkiye ve Dünya gündeminden sıcak gelişmeler.

02.07.2014 11:47
AK Parti'nin Geleceği Masaya Yatırılıyor

AK Parti'nin Geleceği Masaya Yatırılıyor

AK Parti, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığının resmileşmesinin ardından en kritik toplantıya hazırlanıyor.

02.07.2014 11:02

AK Parti'den Cumhurbaşkanı Adayı Erdoğan için İlk Tepkiler

AK Parti, Cumhurbaşkanı adayı olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı açıkladı.

01.07.2014 17:10

Kılıçdaroğlu'ndan "Sarkozy" Hatırlatması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'in, "nüfuzunu kötüye kullanma" suçlamasıyla gözaltına alınmasına değinerek, "Bir kişinin bir gerçeği unutmamasını istiyorum.

01.07.2014 16:27
Devamı için tıklayın.