MEVZİ KOMUTANLIĞI

22 Aralık 2014 Pazartesi Saat: 04:48

Çanakkale'de Esrarengiz Patlama Sesi (2)

Patlamanın SIRRI ÇÖZÜLEMEDİ Çanakkale'de saat 11.10'da peş peşe duyulan ve paniğe yol açıp, polisi de harekete geçiren esrarengiz iki patlama sesinin sırrı, halen çözülemedi.

Anıtkabir Bayrağı Şimdi Datça Semalarını Süslüyor

Anıtkabir Bayrağı Şimdi Datça Semalarını Süslüyor

Datça Hava Radar Mevzi Komutanlığı tarafından Anıtkabir'den getirtilen dev Türk Bayrağı, Datça semalarını süsledi.

Anıtkabir'de Dalgalanan Türk Bayrağı Muğla'da

Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'de 18 Temmuz-3 Ağustos tarihlerinde dalgalanan Türk bayrağı, Muğla'nın Datça ilçesine götürüldü.

Anırkabir'de Hazırlanan Bayrak Datça Sokaklarında

Anırkabir'de Hazırlanan Bayrak Datça Sokaklarında

Muğla’nın Datça ilçesindeki Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine bu yıl Anıtkabir’den getirilen dev Türk Bayrağı damgasını vurdu.

Peşmerge Güçleri Işid Emiri ve 2 Askeri Yetkilisini Öldürdü

Peşmerge Güçleri Işid Emiri ve 2 Askeri Yetkilisini Öldürdü

Irak'da Musul Barajı yakınlarında çıkan çatışmada IŞİD'in Tel Hey bölgesi sorumlusu Abdulbari Hakawi ve iki üst düzey askeri yetkilisinin öldürüldüğü açıklandı.

Kobani'de IŞİD'e Karşı Hava Saldırıları Yoğunlaştı

Kobani'de IŞİD'e Karşı Hava Saldırıları Yoğunlaştı

CENTCOM, koalisyon güçleri ile birlikte, terör örgütü IŞİD'in, Türkiye ve Suriye sınırında bulunan Kobani'deki mevzi ve teçhizatlarına hava saldırısını yoğunlaştırdı.

Kore Gazisi, Kore'de Esir Düştüğü Günleri Anlattı

Kore Gazisi, Kore'de Esir Düştüğü Günleri Anlattı

Kore Gazisi Mutallip Ayber, Kore harbine giderken saz çalıp oyun oynadıklarını belirterek, esir düştüğü günleri anlattı.

Datça'da Askerler Akvaryum Koyunu Pırıl Pırıl Yaptı

Datça'da Askerler Akvaryum Koyunu Pırıl Pırıl Yaptı

Muğla Datça'da, Hava Radar Mevzi Komutanlığından 35 kişilik ekip, Akvaryum Koyunda yaptığı temizlik çalışmasında bir traktör dolusu çöp topladı.

Askerler Akvaryum Koyu'nu Pırıl Pırıl Yaptı

Askerler Akvaryum Koyu'nu Pırıl Pırıl Yaptı

Muğla'nın Datça İlçesi'nde, Hava Radar Mevzi Komutanlığı'nda görevli askerlerden oluşan 35 kişilik ekip, Akaryum Koyu'nda yaptığı temizlik çalışmasında bir traktör dolusu çöp topladı.

Siviller Çöplerini Bıraktı, Asker Temizledi

Siviller Çöplerini Bıraktı, Asker Temizledi

Datça Hava Radar Mevzi Komutanlığı personeli, piknik için gelenlerin bıraktığı çöpleri toplayarak koy temizliği yaptı.

Osman Pamukoğlu'nun Dağlıca Kehaneti Gerçekleşti

Osman Pamukoğlu'nun Dağlıca Kehaneti Gerçekleşti

HEPAR Genel Başkanı, emekli Tümgeneral Pamukoğlu'nun 3 ay önce "PKK'nın hazırlığı var, Dağlıca'ya yeni bir baskın olabilir" şeklindeki kehaneti gerçekleşti.

Datça'da Mehmetçikten Anlamlı Bağış

Datça'da Mehmetçikten Anlamlı Bağış

Datça Hava Radar Mevzi Komutanlığı ve 1. Nike Filo’da görev yapan er ve erbaşlar Kızılay’ya kan bağışında bulundu.

TSK'nın vurucu gücü "Fırtına obüsleri" -

1'inci Ana Bakım Merkezi Komutanlığı, yerli imkanlarla ürettiği Fırtına obüsleriyle düşmana korku salıyor.

TSK'nın Vurucu Gücü "Fırtına Obüsleri"

1'inci Ana Bakım Merkezi Komutanlığında yerli imkanlarla üretilen, 40 kilometre uzaklıktaki hedefleri nokta atışıyla imha edebilen Fırtına obüsleri, manevra kabiliyeti ve yüksek teknolojik özellikleriyle göz dolduruyor 1'inci Ana Bakım Merkezi Komutanı Bakım Albay Akkaya: "Komutanlığımız, palet tasarım.

Fırtına Obüsleri Üreten TSK'nın Gözbebeği Tesisler Kapılarını Medyaya Açtı

Fırtına Obüsleri Üreten TSK'nın Gözbebeği Tesisler Kapılarını Medyaya Açtı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Sakarya Arifiye'de 1. Ana Bakım Merkezi Komutanlığı’nda yerli Fırtına obüsünün yanı sıra Poyraz mühimmat ikmal aracını ürettiği tesisler görücüye çıktı.

Başkan Baran'dan Yarbay Yücel'e Ziyaret

Başkan Baran'dan Yarbay Yücel'e Ziyaret

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez Hava Radar Mevzi ve Garnizon Komutanı Yarbay Şener Yücel'e makamında iade-i ziyarette bulundu.

Muhafazakar, Laik ve Demokrat

Muhafazakar, Laik ve Demokrat"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili ‘çatı aday’ temaslarına ilişkin, “Türk milletinin üzerinde ittifak edeceği, mazisinde hiçbir şaibe bulunmayan; milliyetçi, muhafazakar, manevi değerlere haiz, laik ve demokrat özellikleriyle tanınmış değerli bir isim konusunda mutabakat sağlanacağına yürekten inanıyorum” dedi.

MHP Grup Toplantısı

MHP Grup Toplantısı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili ‘çatı aday’ temaslarına ilişkin, “Türk milletinin üzerinde ittifak edeceği, mazisinde hiçbir şaibe bulunmayan; milliyetçi, muhafazakar, manevi değerlere haiz, laik ve demokrat özellikleriyle tanınmış değerli bir isim konusunda mutabakat sağlanacağına yürekten inanıyorum” dedi.

Devlet Bahçeli : Başkanlık Çeyizi Karşılığında Özerkliği Vermeye Karar Vermiştir

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Teröristler At Gaspetti: Güneydoğu'da Terörist Faaliyetler Devam Ediyor

Teröristler baraj ve kalekol inşaatlarına karşı silahlı saldırı ve araç yakma eylemlerine devam ediyor.

Kütahya İl Genel Meclisi'nin Mayıs Ayı Toplantısı Yapıldı

Kütahya İl Genel Meclisi'nin Mayıs Ayı Toplantısı Yapıldı

Kütahya İl Genel Meclisi'nin mayıs ayı toplantısı gerçekleştirildi.

Datça'da Mehmetçik Yabani Zeytinleri Aşıladı

Datça'da Mehmetçik Yabani Zeytinleri Aşıladı

Datça Hava Radar Mevzi Komutanlığı’nda vatani görevini yerine getiren askerler, kırsal arazilerde yetişen yabani zeytinleri aşılayarak toplumun yararına sundu.

Jandarmadan Hırsız Operasyonu

Jandarmadan Hırsız Operasyonu

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Anamur ilçesinde hırsızlık olayına karışan 3 kişiyi yaptığı operasyonla yakaladı.

Şemdinli'de Askere Taciz Ateşi Açıldı

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde Irak sınırında bulunan Kale Tepe Mevkii'ndeki askeri birliğe PKK'lılar tarafından taciz ateşi açıldı.

Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

"Bölücü terör örgütü mensupları tarafından. Kara Kuvvetleri 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, Hakkar Şemdinli Ortaklar köyünün yaklaşık 10 kilometre güneydoğusunda yer alan Kale Tepe üs bölgesinde konuşlu olan 2’inci Komando Tugay Komutanlığı unsurlarına, Koç Tepe bölgesinden ve Irak'ın kuzeyinden taciz ateşi açıldı" "TSK unsurları tarafından, açılan ateşe derhal karşılık verildi.

Genelkurmay: Bir Uzman Çavuş Yaralandı 2 Askeri Personel Kaçırıldı

Genelkurmay Başkanlığı, sözde gençlik yapılanmasına mensup bir grubun Lice/Abalı Jandarma Karakol Komutanlığının iki km güneybatısı bölgesinde, yolu trafiğe kapattığını belirterek, "Gruba, müdahalede bulunan unsurlara taş, havai fişek, molotof kokteyli ve ses bombaları ile saldırıda bulunuldu.

Mayına Basana Vatandaşın Bacağı Koptu

Hakkâri Şemdinli-Derecik beldesi Balkaya Dağı bölgesinde, ot toplamaya giden bir vatandaşın mayına basması sonucu sağ bacağı diz altından koptu.

Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde iki askeri personelin kaçırıldığını açıkladı.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun Ölümü

Muhsin Yazıcıoğlu'nun Ölümü

BBP MYK Üyesi Yavuz: "Soruşturma dosyasına eklenecek askeri ve sivil radar kayıtları davanın seyrini değiştirecek" "Farklı radar noktalarından alınan kayıtların mukayeseli incelenmesinin bizi daha müspet ve gerçekçi bir sonuca götüreceğine inanıyoruz"

Datça'da Mehmetçiğe Evlilik Eğitimi

Datça'da Mehmetçiğe Evlilik Eğitimi

Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Datça Hava Radar Mevzi Komutanlığı'nda vatani görevini yapanlara evlilik eğitim verildi.

Genelkurmay Başkanlığı Muhsin Yazıcıoğlu Açıklaması Yaptı

Genelkurmay Başkanlığı, Kahramanmaraş'ın Göksun bölgesinde 25 Mart 2009 tarihinde, meydana gelen helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 5 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili bir gazetede yayınlanan ve gerçekleri yansıtmadığı savunulan haberdeki 4 dakika 37 saniyelik radar kayıtlarıyla ilgili bilgilendirme yaptı.

Genelkurmay'dan 'Muhsin Yazıcıoğlu' Açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı, ‘BBP Genel Başkanı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 5 kişinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan kazanın soruşturmasında Savcılığın, 4 dakika 37 saniyelik radar kaydının peşine düştüğü, Savcılığa gönderilmediği iddia edilen kayıtların yapılan keşifler sonucu Erzurum Dumlu Hava Üssünde olduğu tespit edildi' haberini yalanladı.

Genelkurmay'dan Yazıcıoğlu Kazasının Radar Kaydı Açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı, 25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş Göksun bölgesinde meydana gelen ve BBP Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 5 kişinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan kazanın radar kayıtlarına ilişkin açıklama yaptı.

Yazıcıoğlu'nun Vefatıyla İlgili İddialar

Genelkurmay Başkanlığınca, kazayla ilgili soruşturma kapsamında, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda mevcut tüm radar kayıtlarının, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığına ve Devlet Denetleme Kurumuna daha önce gönderildiği bildirildi Tüm kayıtların Ankara Cumhuriyet Savcısı, müdahil avukatlar, bilirkişilerden oluşan bir heyet tarafından incelendiği belirtilen açıklamada, Ahlatlıbel Hava Radar Mevzi Komutanlığında yapılan çalışmada, bilirkişiler tarafından kazayla ilgili gerekli incelemelerin yapıldığı, bilirkişilere, askeri yetkililerden talep edilen her türlü bilginin verildiği, sorulan tüm soruların cevaplandırıldığı ve konuyla ilgili tüm radar görüntülerinin gösterildiği belirtildi Açıklamada, bilirkişiler tarafından, "konuya ilişkin saklanıp gizlenen herhangi bir bilginin olmadığını gözlemledikleri, sorularına tatmin edici cevap aldıkları ve zihinlerini kurcalayan ve tatmin olmadıkları herhangi bir hususun kalmadığının" ifade edildiği, bu hususun, Ankara Cumhuriyet Savcısının da imzaladığı bir tutanakla tespit edildiği kaydedildi.

Datça Hava Radar Komutanlığı Sosyal Faaliyetlere Devam Ediyor

Datça Hava Radar Komutanlığı Sosyal Faaliyetlere Devam Ediyor

Datça Hava Radar Mevzi Komutanlığı, asli görevi olan vatan savunmasının yanında halkın yararlanması amacıyla sosyal faaliyetlere de devam ediyor.

Mehmetçik, Atike Öğretmenin Kitap Çağrısına Ses Verdi

Mehmetçik, Atike Öğretmenin Kitap Çağrısına Ses Verdi

Datça Hava Radar Mevzi Komutanlığı personeli, Batman merkez Atatürk İlkokulu öğretmeni Atike Karaaslan’ın kitap çağrısına duyarsız kalmadı.

Garnizon Hizmet Süreleri Değiştirildi

Garnizon Hizmet Süreleri Değiştirildi

Subay ve astsubayların derecelere göre garnizonlardaki garnizon hizmet süreleri, "1. derece için 6-8 yıl, 2. derece için 4-6 yıl, 3. derece için 3-5 yıl" olacak.

Askeri Personel Öğretmenler İçin TEMA'ya 191 Fidan Bağışladı

Askeri Personel Öğretmenler İçin TEMA'ya 191 Fidan Bağışladı

Datça Hava Radar Mevzi Komutanlığı personeli, Datça'da görev yapan tüm öğretmenler adına TEMA Vakfına 191 fidan bağışında bulundu.

Denizin 30 Metre Dibinde Cumhuriyet Coşkusu

Denizin 30 Metre Dibinde Cumhuriyet Coşkusu

Cumhuriyetin 90.yaşı Datça'da muhteşem gösterilerle kutlandı.

Artabel Gölleri Tabiat Parkı'nda "Şehitlik" Bulunduğu İddiası

Orman ve Su İşleri Gümüşhane Şube Müdürlüğü: "Artabel Gölleri Tabiat Parkı'nda 'şehitlik' bulunduğu iddiası üzerine yapılan kayıt araştırmalarında, bahsedilen bölgede şehitlik bulunmadığı bilgis...

(Özel Haber) Kore Gazisi, Kore'de Esir Düştüğü Günleri Anlattı

(Özel Haber) Kore Gazisi, Kore'de Esir Düştüğü Günleri Anlattı

Kore Gazisi Mutallip Ayber, Kore harbine giderken saz çalıp oyun oynadıklarını kaydetti.19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Hanönü İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından ziyaret edilen Kore Gazisi Mutallip Ayber, kendisini ziyarete gelenlere Kore'de...

Suriye'ye Askeri Müdahale Tartışmaları

Suriye'ye muhtemel askeri operasyonun, Esed rejimi saflarında korku ve endişeye yol açtığı ifade ediliyor Esed'i destekleyen bazı ailelerin Şam'dan ayrılıp Lübnan'a gittikleri öne sürüldü

Türkiye-Suriye Sınırında Kaçakçı Grupla Çatışma

Türkiye-Suriye sınırında, dün akşam yurda kaçak mazot sokmaya çalışan bir grupla güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

Suriye Sınırında, Askerle Kaçakçılar Çatıştı

Suriye Sınırında, Askerle Kaçakçılar Çatıştı

Altınözü'ndeki Suriye sınırından Türkiye'ye kaçak mazot geçirmeye çalışan kişiler, askere ateş açtı.

Güvenlik Birimleri Suriye Sınırında 220 Ton Kaçak Mazotu İmha Etti

Suriye sınırında kaçakçılardan elde edilen 220 ton kaçak mazot imha edildi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli Antalya'da

MHP Genel Başkanı Bahçeli Antalya'da

Bahçeli: "Sınır dışına çıktığı sanılan, günlerce gazete ve televizyonlarda sözde çekilme görüntüleri yayınlanan caniler, gerçekte şehirlere ve ovalara inerek yeni siperlerini kazmışlardır" "Terör örgütü süreç ihaneti kapsamında, çözüm ve barış gürültüsü adı altında güç ve mevzi elde etmiştir" "63 sözde akil PKK'nın yedeği, taşeronu, izcisi, kapı kulu, kölesi haline gelmiştir. Başbakana sundukları raporu inanınız bana, Milli Mücadele yıllarında işgal komiserleri dahi bu kadarını yazmaz, yazamazdı" "Diyeceğim odur ki Türk milleti 63'lüklerin ihanetlerini asla unutmayacak ve affetmeyecektir"

MHP Lideri Bahçeli Antalya'da Türkmen Şenliğinde

MHP Lideri Bahçeli Antalya'da Türkmen Şenliğinde

Miliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yaşananları eleştirerek, "Türkiye Cumhuriyeti ne zamandan beridir yapacağı karakolları kanlı terör örgütüne sormaktadır? Türkiye Cumhuriyeti ne zamandan"...

Bahçeli Ateş Püskürdü.63'lüklerin İhaneti Unutulmayacak, Milliyetçilerin Müdahale Vakti...

Bahçeli Ateş Püskürdü.63'lüklerin İhaneti Unutulmayacak, Milliyetçilerin Müdahale Vakti...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın, "Türk bayrağını kaldıralım" diyen yabancı hayranı köksüzleri akil yaptığını, milliyetçiliği ayaklar altına aldığını ve milli kimliği aşındırmakla suçlayarak, "Bu vahim tablonun farkına"...

Askerden Çevre Duyarlılığı

Askerden Çevre Duyarlılığı

Datça Hava Radar Mevzi Komutanlığı personeli tarafından yapılan deniz dibi temizliğinde denizin içinden çuvallar dolusu çöp çıkarıldı."Denizler bizim; onu koruyup gelecek nesillere temiz bırakmalıyız" sloganıyla harekete geçen Datça Hava Radar...

Çözüm Süreci Barajlarda Güvenlik Maliyetini Azaltacak

Çözüm Süreci Barajlarda Güvenlik Maliyetini Azaltacak

Çözüm süreci, terör sorunuyla beraber yatırımlarda güvenlik endişesini de ortadan kaldıracak.