MEMURLAR NET

23 Aralık 2014 Salı Saat: 00:03

Hanefi Bostan: "Memurun Aklıyla Alay Etmek Felaket Habercisidir"

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, memur ve memur emeklilerinin enflasyonun altında kaldığını iddia ederek, “Memurun aklıyla alay etmek felaket habercisidir” dedi.

Sağlıkta Şiddete Karşı Yeni Formül

Sağlıkta Şiddete Karşı Yeni Formül

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının artarak devam ettiğini belirten Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların 6 ay boyunca SGK imkanlarından yararlanmamasını ve sağlık harcamalarını cebinden karşılamasını Çalışma Bakanlığına önerdiklerini söyledi.

Memura Yüzde 17 Zam Yapıldığı Yalan'

Memura Yüzde 17 Zam Yapıldığı Yalan'

Türk Enerji Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Tümer, memura yüzde 17 zam yapıldığını söyleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yalan söylediğini belirtti.

2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (2) "Üstünüzdeki siyasi vesayetten kurtulacaksınız Sayın Başbakan. Sizin boynunuza davulu astılar, tokmak yukarıdaki birisinin elinde.

Bedelli Askerlik Düzenlemesi Kabul Edildi

Bedelli Askerlik Düzenlemesi Kabul Edildi

Bedelli askerlik düzenlemesi TBMM’de kabul edildi.

Samed'den, Baro Başkanlığı'na Seçilen Kerami Gürbüz'e Ziyaret

Samsun Memurlar Derneği (SAMED) yönetim kurulu üyeleri, Samsun Barosu Başkanlığı'na seçilen avukat Kerami Gürbüz’e 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu.

Hanefi Bostan Türkiye Kamu-Sen Sonuç Bildirgesini Açıkladı

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Hanefi Bostan Türkiye Kamu-Sen Genişletilmiş İstişare Toplantısında kamu görevlilerinin ekonomik ve sosyal durumları ve 2015 yılında yapılacak toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin konular ele alındığını açıkladı.

3 Batmanlının İsmi Adaylık İçin Geçiyor

Önümüzdeki yıl yapılacak seçimlerde M. Emin Ekmen, H. İbrahim Kırşan ve Murat Güneştekin'in aday olacağı bildirildi.

Bilecik'te Toplu Sözleşme Görüşmeleri Protesto Edildi

Bilecik'te Toplu Sözleşme Görüşmeleri Protesto Edildi

Türkiye Kamu-Sen Bilecik Temsilciliği üyeleri, 2014 ve 2015 yılı maaş zamlarının belirlendiği toplu sözleşme görüşmelerini protesto etti.

Bilecik'te Toplu Sözleşme Görüşmeleri Protesto Edildi

Türkiye Kamu Sen Bilecik Temsilciliği üyeleri, 2014 ve 2015 yılı maaş zamlarının belirlendiği toplu sözleşme görüşmelerini protesto etti.

Binlerce Memur Ek Zam İçin Yürüdü

Binlerce Memur Ek Zam İçin Yürüdü

Hakim ve savcıya bin 155 TL verildiğini hatırlatarak memur ve emekliye de ek zam istediklerini söyleyen Türkiye Kamu Sen İzmir İl Temsilcisi Ahmet Doğruyol, “Toplu sözleşme sonunda kamu görevlilerinin hakkı enflasyon farkı ödemesi dahi gasp edilmiş, memurlar kendi kaderlerine terkedilmiştir.

Bostan: 'Memura ve Emekliye Yüzde 12 Ek Zam Yapılmalı'

Bostan: 'Memura ve Emekliye Yüzde 12 Ek Zam Yapılmalı'

İstanbul Valiliği önünde sendika üyeleriyle birlikte ek zam taleplerini duyurmak için eylem yapan M. Hanefi Bostan memura ve emekliye yapılan zammın yeterli olmadığını belirterek, yüzde 12 ek zammın yapılması gerektiğini söyledi.

Memur Ek Zam İçin Alana İndi

Memur Ek Zam İçin Alana İndi

Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilciliği tarafından Valilikteki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen eylemle memurların hükümetten ek zam istekleri belirtildi.

Türk Eğitim-Sen'den Memur Sen'e Karikatürlü Gönderme

Türk Eğitim-Sen'den Memur Sen'e Karikatürlü Gönderme

Türk Eğitim-Sen Muğla Şube Başkanı Mürsel Özata, memur maaşlarının her geçen gün eridiğini söyledi.

Türk Eğitim Sen: Açılım Projesi Soysuzların Oyuncağı Haline Getirilmiştir

Türk Eğitim Sen: Açılım Projesi Soysuzların Oyuncağı Haline Getirilmiştir

Türk Eğitim Sen Yozgat Şube Başkanı Seyfi Bayrak, hükümetin açılım projesi ile terör örgütü PKK’ya tavizler verildiğini belirterek, “Açılım Projesi soysuzların oyuncağı haline geldi.

Zam İsteyen Memurlardan Cübbeli Protesto

Zam İsteyen Memurlardan Cübbeli Protesto

Memurların özlük haklarının düzeltilmesi için eylem yapan Türkiye Kamu-Sen İstanbul şubeleri, memur maaşlarının enflasyon karşısında eridiğini belirterek hükümeti eleştirdi.

CHP'den Bedelli Askerlik İçin Kanun Teklifi

CHP'den Bedelli Askerlik İçin Kanun Teklifi

Teklife göre, yıllık gelirleri toplamı, 12 bin liradan az olanlar veya hiç geliri olmayanlar herhangi bir bedel ödememeleri ancak aylık gelirleri net asgari ücretin üstüne çıktığı andan itibaren, bir yıllık asgari ücret bedeli kadar borçlu sayılmayı taahhüt etmeleri halinde askerlik hizmetlerini yerine getirmiş sayılacak.

CHP, Bedelli Askerlik İçin Kanun Teklifi Verdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına bedelli askerlik için kanun teklifi verdi.

CHP'li Atıcı, Memurların Enflasyon Farkı Beklentisini Meclis'e Taşıdı

CHP'li Atıcı, Memurların Enflasyon Farkı Beklentisini Meclis'e Taşıdı

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, memurlar ve memur emeklilerinin enflasyon farkı beklentilerini Meclis gündemine taşıdı.

Des: Hükümetin Enflasyon Faturası Yine Gariban Memura Çıktı

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Mutlu, "2014 yılı için memurlara topu topu 124 TL maaş zammı reva gören hükümetin enflasyon hesabı tutmadı, fatura yine gariban memura çıktı.

Hanefi Bostan:

Hanefi Bostan: "Akademik Zam Sevindirici Ancak Yeterli Değil"

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, akademik personelin maaşlarında artış yapılmasını öngören tasarının TBMM’ye sevk edildiğini hatırlatarak, “Akademik zam sevindirici ancak yeterli değil” dedi.

Bes'ten Bordro Yakma Eylemi

Bes'ten Bordro Yakma Eylemi

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Mersin Şubesi üyeleri, 2014 enflasyon farkının memurlara ek zam olarak ödenmesini talep ederek, bordro yakma eylemi yaptılar.

Kamuda

Kamuda "Asıl İşi Yapan" Taşeron İşçiye İyi Haber

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamuda "asıl işi yapan" taşeron işçilerle ilgili düzenlemeyi ekim ayında getireceklerini açıkladı.

Hanefi Bostan: "Meb'de Hız Kazanan Kadrolaşma Furyası Oldu"

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, “Bu eğitim-öğretim yılındaki en büyük sıkıntı Yeni MEB Yasası ve ardından çıkarılan Yönetici Atama Yönetmeliği ile birlikte MEB’de hız kazanan kadrolaşma furyası oldu” dedi.

Torba Kanun" Onaylandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onaylayarak yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdiği kanun, Somalı madenciler, taşeron sistemi, 35 bini öğretmen ataması ve birçok vergi cezasının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili düzenlemeleri içeriyor Kanuna göre, yer altı maden işlerinde çalışan işçilerin emeklilik yaşı 55'ten 50'ye düşürülecek.

Torba Tasarı

Torba Tasarı" TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi

Mahkemelerin üst düzey kamu görevlileri hakkında verdiği atama, görevden alma, göreve son verme yer değiştirme, görev ve unvan değişikliğiyle ilgili iptal ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararların gereği iki yıl içinde yerine getirilecek; iki yıl sonunda da başka bir kadroya atanacak Mahkeme kararlarının gereğini yerine getirmeyen kamu görevlisi hakkında ceza soruşturması ve kovuşturması yapılamayacak ancak disiplin hükümleri saklı olacak Kanun, kayıtlarda yer aldığı halde işletmede bulunmayan kasa mevcudu ve ortaklardan alacaklar hakkında yeni hükümler getiriyor Buna göre, kurumlar vergisi mükellefleri, bilançolarında görülen, ortaklarından alacaklı olduğu tutarlar ile ortaklara borçlu bulunduğu tutarlar arasındaki net alacak tutarlarını vergi dairelerine beyan ederek kayıtlarını düzeltebilecek.

CHP'li Umut Oran: Yeni Türkiye Vurgusu Sık Sık Tekrarlanırken Ekonomide Eski Modelde Israr Ediliyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Umut Oran, 62. Hükümet Programı'nı değerlendiren bir açıklama yaptı.

Turkcell, Teknolojiyi Kullanarak Müşteri Hizmetlerinde Zirveye Oturdu

Turkcell, Teknolojiyi Kullanarak Müşteri Hizmetlerinde Zirveye Oturdu

34,6 milyon ile Türkiye'nin en büyük müşteri sayısına sahip Turkcell, 'yeni nesil müşteri hizmetleri yönetimi' için, son 5 yılda 100 bin adam/saat geliştirme yaptı.

Hak-Sen Genel Başkanı Çivi, Kahramanmaraş'ta Açıklaması

Hak-Sen Genel Başkanı Çivi, Kahramanmaraş'ta Açıklaması

"Kamu çalışanlarına ve emeklilere yasal hakları olan enflasyon farkı uygulamasını torba yasaya koyarak geri verin"

Şanlıurfa Başka İllerin Torpillilerine Üs Mü Oldu?

Şanlıurfa Başka İllerin Torpillilerine Üs Mü Oldu?

Şanlıurfa Halk Sağlığı İl Müdürlüğü'ndeki yardımcılık görevinin, başka illerdeki torpilli memurlar için sıçrama yeri olarak kullanıldığı iddia edildi.

Gözaltıların Üzerinden 28 Saat Geçti, Hala Sorguya Başlanmadı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, gazete kupürlerini ihbar kabul ederek ön dinleme yapan İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli polislere yönelik yaptığı operasyonun üzerinden 28 saat geçmesine rağmen ifade alınmaya başlanmadı.

Torba Kanun Tasarısı", TBMM Genel Kurulu'nda

Tasarının 75 ve 101. maddelerini kapsayan 4. bölümü kabul edildi Kabul edilen düzenlemelere göre, bazı kamu alacaklarında faiz, cezai faiz, gecikme faizi, gecikme zammı Yİ ÜFE oranları esas alınarak yeniden hesaplanacak, vergi asıllarının tamamı, cezaların tamamı yeniden yapılandırma kapsamında tahsil edilecek Yasak yerlerde tütün mamulleri tüketenlere verilen idari para cezaları hariç olmak üzere, ilgilisine tebliğ edilmemiş 120 TL'nin altındaki idari para cezaları tahsil edilmeyecek Mahkemelerin üst düzey kamu görevlileri hakkında verdiği atama, görevden alma, göreve son verme yer değiştirme, görev ve unvan değişikliğiyle ilgili iptal ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararların gereği 2 yıl içinde yerine getirilecek; 2 yıl sonunda da başka bir kadroya atanacak Kurumlar vergisi mükellefleri, bilançolarında görülen, ortaklarından alacaklı olduğu tutarlar ile ortaklara borçlu bulunduğu tutarlar arasındaki net alacak tutarlarını vergi dairelerine beyan ederek kayıtlarını düzeltebilecek.

Haksen Genel Başkanı Çivi: Enflasyon Farkının Ödenmesi İçin Yargıya Başvuracağız

HAKSEN Genel Başkanı Ayhan Çivi, "Memuru enflasyona ezdirmeyeceğini ilan eden Hükümetin bir an evvel enflasyon farkı ödenmesine ilişkin Torba Yasa'da gerekli düzenleme yapması gerekmektedir.

Asgari Ücretin Kurufasulye Alım Gücü 39 Kilo Birden Düştü

Asgari Ücretin Kurufasulye Alım Gücü 39 Kilo Birden Düştü

Gıda enflasyonundaki hızlı tırmanış, maaş zamlarını büyük oranda aşınca, dargelirlilerin "gıda alım güçlerinde" büyük düşüşler yaşandı.

Yolsuzluk Dosyalarının İçeriği Dışarıya Yansıtılsa Başbakan'ın Sihri Bozulacak'

Yolsuzluk Dosyalarının İçeriği Dışarıya Yansıtılsa Başbakan'ın Sihri Bozulacak'

Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Bal, "Ceza Muhakemesi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi"yle net bir şekilde yolsuzluk dosyalarının içeriğinin dışarıya yansıtılmasının engellenmeye çalışıldığını söyledi.

Şimşek:

Şimşek: "Verginin aslını alıyoruz. Cezaları da alıyoruz. Bunun neresi af?" -

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, şu an itibarıyla zorunlu bireysel emekliliğin gündemde olmadığını bildirdi.

Bakan Şimşek(2/son): Fişleme İddiaları Kesinlikle Yalan, Bizde Sermayenin Rengi Olamaz

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Maliye bakanlığı tarafından 100 bin şirketin fişlendiğine ilişkin iddialara, "Biz bu iddiaları kesin bir şekilde yalanladık.

Maliye Bakanı Şimşek Soruları Yanıtladı Açıklaması

"Şu an itibarıyla zorunlu bir bireysel emeklilik gündemde değil" "Verginin aslını alıyoruz, enflasyon karşısında erimemesi için enflasyon farkını da alıyoruz.

CHP İl Teşkilatı, İhsanoğlu İçin Tanıtım Turlarına Başladı

CHP Kırıkkale İl Teşkilatı, cumhurbaşkanı adayı Prof. Ekmeleddin İhsanoğlu'nu tanıtmak için turlara başladı.

Des Başkanı Avcı: Memur Maaşları Enflasyonun Altında Kaldı

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, 2014 yılı ilk altı aylık enflasyon rakamlarının memurun yıllık maaş zammını geçtiğini belirterek "Altı aylık enflasyon artışı, memurun 2014 yılı zammını eritti.

Torba Tasarı

Torba Tasarı" Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Kabul Edildi

Mahkemelerin üst düzey kamu görevlileri hakkında verdiği atama, görevden alma, göreve son verme yer değiştirme, görev ve unvan değişikliğiyle ilgili iptal ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararların gereği iki yıl içinde yerine getirilecek; iki yıl sonunda da başka bir kadroya atanacak Mahkeme kararlarının gereğini yerine getirmeyen kamu görevlisi hakkında ceza soruşturması ve kovuşturması yapılamayacak ancak disiplin hükümleri saklı olacak Tasarı, kayıtlarda yer aldığı halde işletmede bulunmayan kasa mevcudu ve ortaklardan alacaklar hakkında yeni hükümler getiriyor Buna göre, kurumlar vergisi mükellefleri, bilançolarında görülen, ortaklarından alacaklı olduğu tutarlar ile ortaklara borçlu bulunduğu tutarlar arasındaki net alacak tutarlarını vergi dairelerine beyan ederek kayıtlarını düzeltebilecek.

Hakimler ve Savcılar Sendikası Kraft'ın İstifasını İstedi

Yüksek dereceli memurlara sıfır zam uygulamasının Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Anayasa Mahkemesi’nden geri dönmesi üzerine SPD-Yeşiller koalisyon hükümeti üzerindeki baskılar da artıyor.

Bask: Memura İlk Kez Temmuz'da Enflasyon Farkı ve Zam Yok

Bask: Memura İlk Kez Temmuz'da Enflasyon Farkı ve Zam Yok

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Genel Başkanı Bayram Zengin, 2000’li yıllardan beri memurların ilk kez Temmuz ayı zammı ve enflasyon farkı alamayacaklarını söyledi.

Yüksek Enflasyon Artışı Memur Zammını Eritti

Yüksek Enflasyon Artışı Memur Zammını Eritti"

Türkiye’de yaklaşık 3 milyon memurun görev yaptığını açıklayan Aktif Eğitim Sen Kırıkkale Temsilcisi Tevfik Delice, memurun bu yıl uygulanan seyyanen zam sebebiyle gelir kaybına uğradığını söyledi.

Didim Belediyesi ile Tüm Bel-Sen Arasında İmzalar Atıldı

Didim Belediyesi ile Tüm Bel-Sen Arasında İmzalar Atıldı

Didim Belediyesi ile TÜM BEL-SEN arasında Didim Belediyesinde çalışan 70 memuru kapsayan toplu Sözleşmesinde imzalar atıldı.

Polatlı'da, Denge Tazminatı 550 Lira Oldu

Polatlı Belediyesi ile Türk Yerel Sen arasında imzalanan Sosyal Denge Sözleşmesine göre, memurlara aylık brüt 550 TL SDS tazminatı ödenecek.