Mehmet Gürgür Hocaefendi Sağlığında Hatırlandı

Erzurum'un tanınmış din adamlarından Mehmet Gürgür Hocaefendi sağlığında hatırlandı.Erzurum'un tanınmış din adamlarından Mehmet Gürgür Hocaefendi sağlığında hatırlandı.

Erzurum Yakutiye Müftülüğü'nün organizesiyle Mehmet Gürgör Hocaefendi'nin (73) Kur'an hizmetindeki 50. yılı nedeniyle bir program düzenlendi. Halk Eğitim Merkezi'ndeki programda, Gürgür Hocaefendi'nin hayatı slayt gösterimiyle sunulurken, hafızlar tarafından da Kur'an tilavetinde bulunuldu.

Programın açılışında konuşan Erzurum İmam Hatip Lisesi Müdürü Zeki Korkmaz, Gürgür Hocaefendi'nin Erzurum'un manevi dinamiklerinden biri olduğunun altını çizdi. Gürgür'ün farklı bir kişilik olduğunu söyleyen Korkmaz, Gürgür'ü, "Duruşuyla ihtişam sembolü. Öğrencilerinin sayısıyla övünmeyen, tevazu sahibi, insan ayırt etmeyen nazik bir insan."diye tarif etti.

Yakutiye Müftüsü Dr. İhsan İlhan ise millet olarak değerli şahsiyetlerin kıymetinin ölümünden sonra anlaşıldığını ifade ederek, "Bu yanlış bir davranıştır. Bizler de bu yanlışa düşmemek adına hocamızı sağlığında şükranla anıyoruz."dedi.

Programda daha sonra Mehmet Gürgür Hocaefendi'nin sesinden Kur'an ve münacaatı dinletildi. Programa; Erzurum Müftüsü Yakup Arslan, ilçe müftüleri, emekli imamlar, birçok talebesi ve çok sayıda vatandaş katıldı. - ERZURUM


sponsored ads
sponsored ads
sponsored ads