MEHMET FATİH SARAÇ KİMDİR?

06 Şubat 2014 07:22

Mehet Fatih Saraç ismi gündeme Ciner Medya Grubu'nu kontrol eden Ciner Yayın Holding'in de başına getirilmesiyle duyuldu.

MEHMET FATİH SARAÇ KİMDİR?

Mehet Fatih Saraç ismi gündeme Ciner Medya Grubu’nu kontrol eden Ciner Yayın Holding’in de başına getirilmesiyle duyuldu.

Başbakan’ın eski danışmanı Cüneyt Zapsu ile BİM’de de eski ortak olan MEHMET FATİH SARAÇ’ın, Turgay Ciner’le iş ortaklığı UCZ Mağazacılık Ticaret A.Ş. ile başladı.

 MEHMET FATİH SARAÇ, Park Holding ve Habertürk’ün sahibi Turgay Ciner ile birlikte Kasımpaşaspor Faaliyetleri A.Ş. yönetim kurulunda görev yapıyor.

10 Nisan 2012’de kurulan UCZ Mağazacılık Ticaret A.Ş.’nin ortakları arasında da Park Holding ve Yatırım Danışmanlığı Limited Şirketi bulunuyor.

 MEHMET FATİH SARAÇ’ın Ciner’le medya alanındaki işbirliği ise Ciner’e C Görsel Yayınlar A.Ş.’nin 21 Aralık 2012’de yapılan genel kurul toplantısında yönetim kuruluna girmesiyle başladı.  

CHP LİDERİNDEN MEHMET FATİH SARAÇ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup başkanvekili olduğu 7 Temmuz 2006 tarihinde CHP’li vekil Atilla Kart’la birlikte Kartal Cumhuriyet Başsavcılığı’na Yasin El Kadı, MEHMET FATİH SARAÇ, H.Cüneyd Zapsu’nun da aralarından bulunduğu 8 kişi hakkında; Kara Para aklanması, sahtecilik yapmak ve terörle mücadele kanununa muhalefet etmekten suç duyurusunda bulundu.

CHP, yaptığı suç duyurusuna dayanak olarak; Mali Suçları Araştırma Kurulu, Müfettiş Raporu, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararları, Dışişleri Bakanlığı İstihbarat Ve Araştırma Genel Müdürlüğü’nün resmi yazıları, Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın resmi kayıtlarını gösterdi.

PEKİ BU RAPORLAR DA NELER YER ALIYOR?

Yasin El Kadı, Türkiye’de 8-9 şirketin ortağı olarak görünmektedir. MEHMET FATİH SARAÇ da bu şirketlerin büyük bir bölümüne ortak olan diğer bir isim.


Haberle İlgili Yorumlar


Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.