Malatya Belediyesi'nden Tiyatro Gösterimi

Malatya Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından ilkokul öğrencilerine yönelik olarak "Keloğlan Keleşoğlan" adlı oyun ücretsiz olarak gösterilecek.

Malatya Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından ilkokul öğrencilerine yönelik olarak " Keloğlan Keleşoğlan" adlı oyun ücretsiz olarak gösterilecek.

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Fahri Kayahan Salonu'nda sahnelenecek olan " Keloğlan Keleşoğlan" isimli oyunun senaryosu Ulviye Karacak tarafından yazıldı. Malatya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür Yardımcısı Coşkun Karaağaç tarafından yönetilecek oyunda;

Burak Gün, Tuğrul Gökmen Şahin, Ebubekir Yalınız ve Necati Er'in yanı sıra Malatya Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezleri (MABESEM) tiyatro kursiyerleri de rol alacak.

4-5-6-7 Aralık 2012 tarihlerinde 10.00 ile 14.00 saatleri arasında iki ayrı gösteriminin yapılacağı oyunun, 4 Aralık 2012 Salı günü saat 19.00'da da prömiyeri yapılacak.

Tiyatro oyunu 4-6 Aralık tarihleri arasında ilkokulların 2-3-4'ncü sınıf öğrencileri; 7 Aralık tarihinde ise

tüm vatandaşlar tarafından izlenebilecek. Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile günlük 8 okulda gösterimlerin yapılacağı oyunla toplamda 24 ilkokul ve bin 700 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor. Öğrencilerin ulaşımı da MOTAŞ tarafından ücretsiz olarak sağlanacak. Halka açık olan son gün gösterimleriyle birlikte toplamda 2 ben 500 kişiye ulaşılmasının hedeflendiği belirtildi. - MALATYA


sponsored ads
sponsored ads
sponsored ads