KURTLAR VADİSİ PUSU 196.BÖLÜM İZLE ( Kurtlar vadisi pusu yeni sezon fragmanı) KURTLAR VADİSİ PUSU YENİ SEZON FRAGMANI!

05 Eylül 2013 12:04

Kurtlar vadisi pusu 196.bölüm ( Kurtlar vadisi pusu yeni sezon fragmanı) Kurtlar Vadisi Pusu yeni sezonu (196.bölüm) fragmanı ve Kurtlar Vadisi Pusu haberleri.

KURTLAR VADİSİ PUSU 196.BÖLÜM İZLE ( Kurtlar vadisi pusu yeni sezon fragmanı) KURTLAR VADİSİ PUSU YENİ SEZON FRAGMANI!

KURTLAR VADİSİ PUSU 196.BÖLÜM ( KURTLAR VADİSİ PUSU YENİ SEZON ) ile ilgili haberler.

KURTLAR VADİSİ PUSU şok gelişmeler ile yaptığı sezon finalı ile akıllarda çok fazla soru işareti bıraktı. Yeni sezonun başlamasına sayılı günler kala sır gibi saklanan KURTLAR VADİSİ PUSU yeni sezon görüntülerinin paylaşılmaması KURTLAR VADİSİ PUSU takipçilerini sabırsızlandırıyor. KURTLAR VADİSİ PUSU yapımcıları tarafından yayınlanan KURLAR VADİSİ PUSU yeni sezon fragmanın sosyal medyada yayınlanıyor olmasına rağmen yine de KURTLAR VADİSİ PUSU izleyicileri POLAT ALEMDAR'ın yeni sezonda rol alıp almayacağından bile habersiz.  KURTLAR VADİSİ PUSU yeni sezon fragmanını tatmin edici bulmayan KURTLAR VADİSİ PUSU takipçileri 12 Eylül Perşembe günü yayınlanacak KURTLAR VADİSİ PUSU'nun YENİ SEZONU ilk BÖLÜMÜNÜ (196.BÖLÜM) heyecanla bekliyor.

KURTLAR VADİSİ PUSU senaristi Cüneyt Aysan POLAT ALEMDAR ÖLDÜ MÜ ? AKİF POLAT ALEMDAR'ın yerinemi geçeçek ? KURTLAR VADİSİ PUSU yeni sezonunda (196.BÖLÜM) hangi oyucular rol alacak ? gibi soruları yanıtsız bırakarak izleyicileri KURTLAR VADİSİ PUSU 196.BÖLÜMÜ (KURTLAR VADİSİ PUSU YENİ SEZONU) izlemeye davet ediyor. KURLAR VADİSİ PUSU senaristi Cüneyt Aysan ''KURTLAR VADİSİ'nde sürprizler her zaman vardı, bu sezonda da yine seyircimizin arzuladığı sürprizler olacak'' diyerek KURLAR VADİSİ PUSU takipçilerini aydınlatmak yerine daha da meraklandırıyor. 195.BÖLÜMÜ ile geçen sezona veda eden KURTLAR VADİSİ PUSU,yeni sezonu için yayınlanan KURTLAR VADİSİ PUSU 196.BÖLÜM FRAGMANIna bakıldığında Suriye konularını ele alacak.  Kurtlar Vadisi Pusu yeni sezonu (Kurtlar Vadisi Pusu 196.bölüm) ve Kurtlar Vadisi Pusu hakkında Cüney Aysan ile yapılan röportajı, Kurtlar Vadisi Pusu hakkında merak edilen soruların cevaplarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.


KURTLAR VADİSİ PUSU,  12 Eylül'den itibaren atv'de yeni bölümleriyle izleyiciyle buluşacak. Dizinin senaristi ve konsept sorumlusu Cüneyt Aysan, "KURTLAR VADİSİ'nde sürprizler her zaman vardı, bu sezonda da yine seyircimizin arzuladığı sürprizler olacak." diyor.

Soy Kitabı'na Tapınakçılar'dan önce ulaşan POLAT ALEMDAR, heyetin geleceğini kurtarır kurtarmasına ancak kendi canından da olur! Son arzusu olarak kızı Elif'in kurtarılmasını isteyen POLAT'ın ölümü KGT üyesi Akif'in elinden olmuştur! Dizi geçtiğimiz sezona 195. bölümünde POLAT'ın ölümüyle veda etmişti. Peki, POLAT gerçekten öldü mü? Ölmediyse nasıl ortaya çıkacak? Her türlü sürprize açık bu final sahnesi, 'Vadi severler'in yüreğini ağzına getirirken, Türk televizyonlarında 11 yıldır yayınlanan 'KURTLAR VADİSİ efsanesinin sonu' tartışmalarını da beraberinde getirdi. 12 Eylül'de başlayacak Vadi'nin yeni sezonunda kimlerin diziden ayrılacağı, kimlerin dizi kadrosuna katılacağı merak konusu. Dizinin senaristi ve konsept sorumlusu Cüneyt Aysan, ser verip sır vermese de yazdıkları senaryonun POLAT ALEMDAR izleyicisini tatmin edeceğini söylüyor. KURTLAR VADİSİ PUSU'nun geleceğini konuştuğumuz Aysan, izleyicilerine sürprizlerle dolu yeni bir dönem vaat ediyor.


Hayranlarının sabırsızlıkla beklediği yeni dönemde Kurtlar Vadisi Pusu'da ne gibi sürprizler var? Yeni yüzler, yeni karakterler ya da ayrılıklar...

KURTLAR VADİSİ'nde sürprizler her zaman vardı, bu sezonda da yine seyircimizin arzuladığı sürprizler var. Hem hikâye anlamında hem karakterler anlamında beklentileri karşılayacak konsept, karakter ve oyuncularımız olacak. KURTLAR VADİSi'nin en özgün tarafı da zaten her sezon yeni bir konseptin açılması, zenginleştirilmesi, bu gidişata uygun hikâyeler oluşturulması ve bu hikâyelere ilişkin güçlü karakterler yaratılması...

Final sahnesi izleyicinin kafasını karıştırdı. Sizin açınızdan bu soruya cevap vermek elbette güç. Yine de sormak istiyorum, Polat öldü mü? Öldü ise nasıl dirilecek?

O, bu senenin en büyük sürprizi... Bu sürprizi birlikte izleyip göreceğiz. Polat Alemdar, sadece Türkiye'nin değil, bölgenin en büyük karakteri, en büyük aksiyon ve fikir adamı. Bu soru tabii ki bütün Vadi izleyicilerini etkilemiş durumda ama yazdığımız senaryo Polat Alemdar'ın izleyicisini tatmin edecektir.

Ülke ve dünya gündemi yakından takip eden dizinin yeni bölümlerinde Mısır, Suriye ve bölge sorunları ile ilgili dikkat çekici ayrıntıların ipuçlarını veriyorsunuz. Bir diziye bu denli mesaj yüklemenin, senaryo açısından ne gibi artıları ve eksileri oluyor?

Biz gündemi bire bir takip ediyoruz diye bir şey demiyoruz. Ortada medyanın sunmuş olduğu bir gündem var. Kamuoyunda oluşturulan, bize dayatılan bir gündem. Biz 11 yıldır bunun arka planını; gündemin nasıl oluşturulduğunu, nasıl yaratıldığını, bunu yaratan güçlerin kimler olduğunu ve bundan nasıl nemalandığını, gündem oluşturmanın bunlara maddi manevi getirisini anlatıyoruz.

Dizinin başarısı da buradan gelmiyor mu zaten?

Tabii ki politik aksiyon dizi yapmak çok zor bir iş. Sonuçta dramatik bir eser ortaya koyuyorsunuz. Dramatik eserin unsurları var, buna da çok fazla politik bir şeyi yoğunlaştıramazsın. Ama Kurtlar Vadisi'nin en büyük başarısı, bu dramatik eser içerisinde politik söylemi, Türkiye ve bölgedeki politik oyunları da çok güzel bir şekilde anlatması.

Politik bir diziyi geniş kitlelere izletmek çok zor ve sıkıntılı bir iş değil mi?

Neticede bu eğlence sektörü ve siz bu sektörde insanların tamamen stratejik düşünmelerini, kendi ülkesinin ve bölge ülkelerinin sorunlarına karşı hangi stratejilerin oluşturulduğunu, bunlara karşı nasıl yeni stratejiler oluşturması gerektiğiyle seyircinin düşünce biçimini değiştirmeye, daha farklı düşünmelerine sebep oluyorsunuz. Bu çok kolay bir iş değil, çünkü kısa bir sürede bunu yapmaya çalışıyorsunuz. Ama biz bunu yaptığımıza inanıyoruz. Şu an 1 milyarlık bir seyirci kitlesi diziyi izleyip dizi bittikten sonra bu şekilde yorum ve analiz yapıyor. Bu da insanlarımızın ülkesinin ve bölgenin toplumsal, siyasal ve ekonomik sorunlarına karşı ne kadar duyarlı olduğunu gösteriyor.

11 yıldır devam eden bir dizi var ortada. Vadi izleyicisiyle kurduğunuz bağı neye borçlusunuz?

Yılların oluşturduğu bir bağ bu. Bunun için büyük emek harcandı. Gerçekliği senaryoya uygun bir şekilde yerleştirmek için stratejik çalışma yapıldı. Bu da çok zor ve riskli bir durum. Biz bu riski aldık. Bunun karşılığında da seyircimiz bize takdirlerini ve beğenilerini iletti. Kurtlar Vadisi'nin en büyük başarılarından biri de budur. Bu sektörde farklı bir pencere açtık, izleyicilerimizi bir dünyaya soktuk. Hem izleyicimiz hem biz bundan çok büyük haz aldık. Bu entelektüel bir haz. Çünkü neticede Türk insanı ve bölge insanı burada yapılan toplumsal olaylara bir şekilde emperyalizm müdahalesi olarak bakıyor ve bu emperyalizmle mücadele etmek için yöntem ve şekiller üzerinde çok kafa yoruyor. Kurtlar Vadisi Pusu da buna bir nebze olsun ışık tutmaya çalışıyor.

Emperyalizmle mücadelede dizi önemli bir araç diyebilir miyiz?

Kurtlar Vadisi'nin bir sözü var: Bölgenin emperyalizmden kurtulması. Bu bölgede emperyalizmin çok fazla kök salmış olduğunu, emperyalizmle mücadele etmenin en önemli unsur olduğunu ve emperyalizmin bütün bu sömürüyü devam edebilmek için etnik, dinsel, tarihsel her türlü argümanı kullandığını anlatan Kurtlar Vadisi Pusu, insanlar gerçek anlamda kendi tarihine, kültürüne döndüklerinde ve bunları tekrar incelediklerinde bundan kurtulmanın mümkün olduğunu söylüyor. Çünkü Türkiye bölgede emperyalizme karşı tek büyük güç. Bugünkü hal, kuşatılmış ama bu kuşatma sonsuz değil dönemsel…

İzleyicinin diziyi sahiplenmesi bu yüzden mi?

Kurtlar Vadisi Pusu kültür emperyalizmiyle bunun hiçbir şekilde aşılamayacağını veriyor. Tam tersine, dönemseldir ve mücadele edildiği takdirde bu aşılacaktır. Bu önemli bir vaattir. Seyirci de bu yüzden bu diziye çok fazla itibar ediyor.

Her ne kadar geniş kitlelere hitap etse de sevmeyenleri de vardır dizinin. Penguenli fragmanla bu algıyı değiştirme niyetinde olmadığınız anlaşılıyor. Bunu; 'Bizi sevmeyen zaten sevmeyecektir' gibi mi yorumlayalım?

Sevmemek değil de görmezden gelmek diye bir taktik var. İzlemeyebilir, ama aslında izlemedim diyenlerin büyük bir kısmı diziyi izliyor. Sadece politik söylemiyle uyuşmayabiliyor. Ama Kurtlar Vadisi Pusu toplumsal, ekonomik, siyasal ve kültürel olaylara farklı bir pencere açtığı için o pencereyi de görmek istiyor. Katılıp katılmaması sorunu var. Biz bir iddiada bulunuyoruz. Bu bizim yorumumuz. İddiamızın geçerli olup olmadığına tarih karar verecek. Şimdiye kadar pek yanılmadık, bizim en büyük başarılarımızdan biri de bu.

'Kurtlar Vadisi Pusu izliyorsanız haberlere gerek yok' algısı yeni dönemde de değişmeyecek anlaşılan. Haberleri yine Vadi'den mi alacağız?

Bence işin en güzel tarafı bu algı. Çünkü haberler çok ayırt edici, çok bulandırıcı, çok fazla kanaldan pompalanıyor. Bunu sadece Türk basını için değil, tüm bölge basını için söylüyorum. Emperyalizm sadece ekonomik veya siyasi güçle değil kültürel hegemonyasıyla bölgeyi kontrol ediyor. Algıyı bozuyor, değerleri yıpratıyor. Haberler de bunun en büyük enstrümanlarından biri. İzlediğiniz haberler o kadar farklı veriliyor ki. Kurtlar Vadisi Pusu'nun en belirgin tarafı Türkiye ve bölgedeki toplumsal, siyasi, ekonomik ve kültürel sorunlara bağımsız analiz yapması ve strateji oluşturması.

KURTLAR VADİSİ PUSU farklı bir göz yani...

İnsanlar o kadar çok kandırılmaya çalışıldı ki... Yine de Türk insanının kendine özgü bir feraseti var. Bir şeyler eksik veya yanlış anlatılıyor dendiğinde, KURTLAR VADİSİ PUSU izlediğinde 3. bir gözle bakıyor ve diyor ki "Aaa öyle de değilmiş". KURTLAR VADİSİ PUSU, o açığı kapatıyor. Toplumda güven sorunu var. KURTLAR VADİSİ PUSU o güvenilirliği sağlayan bir eser. Modernizmin en büyük özelliği hakikati gizlemesi ve bozması. Bu bozmaya karşı bir bayrak var, o da KURTLAR VADİSİ PUSU.

Dizinin ne kadar devam edeceği konusunda  bir öngörünüz var mı?

Bu izleyicimizin takdiriyle alakalı. İzleyicimiz bize itibar ettiği, bizi izlediği, bize inandığı müddetçe bu eseri onlara vereceğiz. Bir de kanalın ekonomik unsuru var. Ekonomik unsurlar ve izleyicinin beğenisi devam ettiği müddetçe biz bu diziyi yapmaya devam edeceğiz.


Haberle İlgili Yorumlar


Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.