Kulüpler Bowling Şampiyonası'nda, Kazananlar Belli Oldu

Türkiye Kulüpler Bowling Şampiyonası'nda, erkeklerde İstanbul Bowling Spor Kulübü, kadınlarda ise Ankara Bowling Kulübü şampiyon oldu.

Kulüpler Bowling Şampiyonası'nda, Kazananlar Belli Oldu


- Bilkent Rollhouse Bowling Salonu'nda, 13-16 Eylül tarihleri arasında yapılan Türkiye Kulüpler Bowling Şampiyonası'nda, erkeklerde İstanbul Bowling Spor Kulübü (İBSK), kadınlarda ise Ankara Bowling Kulübü (ABK) şampiyon oldu.

Erkeklerde İBSK, finalde Gençlerbirliği'ni yenerek mutlu sona ulaşırken, kadınlarda ise İBSK'yı yenen ABK şampiyon olmayı başardı.

Masterlar turnuvasında ise erkeklerde iki Gençlerbirliği sporcusu finalde karşı karşıya gelirken, rakibi Onur Demirkıran'ı 2-1 mağlup etmeyi başaran Habib Doğan altın madalyayı elde etti.

Masterlar kategorisinde, kadınlarda İBSK'lı rakibi Gökçe Çınar'ı 2-0 geçen Gençlerbirliği sporcusu Hande Yeşilkaya altın madalyanın sahibi oldu.

Şampiyonanın çiftler mücadelesinde erkeklerde Gençlerbirliği'nden Habib Doğan-Şener Zan, kadınlarda ABK'dan Duygu Gürkan-Gülhan Aksular, üçler mücadelesinde erkeklerde Gençlerbirliği'nden Onur Demirkıran-Habib Doğan-Şener Zan, kadınlarda da yine Gençlerbirliği'nden Gülay Turanlı-Hande Yeşilkaya-Adile Sevgi Sarcan altın madalyaya ulaştı.

Şampiyonanın genel sıralamasında ise erkeklerde Gençlerbirliği'nden Onur Demirkıran, kadınlarda ise ABK'dan Gülhan Aksular ilk sırada yer aldı.

Derereceye giren takımlara ve sporculara ödülleri Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Dr. Ahmet Recep Tekcan, başkan vekili Dr. Mutlu Türkmen ve yönetim kurulu üyeleri Ömer Öksüz, Doğan İşçi, Serdar Arslan ve Fuat Yıldırım tarafından verildi.

Başkan Tekcan, ayrıca Rollhouse İşletmeler Genel Müdürü Sinem Aydın'a şampiyonaya yaptığı katkılar nedeniyle plaket takdim etti.

Muhabir: Buğra Ersavaş

Yayıncı: Mehmet Tevfik Erçetin - ANKARA


sponsored ads
sponsored ads
sponsored ads
sponsored ads