KREDİ VE YURTLAR KURUMU KYK Yurtkur yerleştirme sonuçları 2013

04 Eylül 2013 13:44

KYK ( Kredi Ve Yurtlar Kurumu ) 2013-2014 dönemi KYK yurtkur yerleştirme sonuçlarını kyk.gov.tr aracılığı ile duyurdu. KYK Yurtkur yerleştirme sonuçları ve kayıt için gereken evraklar bu haberimizde...

KREDİ VE YURTLAR KURUMU KYK Yurtkur yerleştirme sonuçları 2013

Gençlik ve Spor bakanlığına bağlı olan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, 2013 yılı KYK YURTKUR YERLEŞTİRME SONUÇLARInı açıkladı. KYK YURTKUR yerleştirme sonuçlarına göre; asil olarak kazananların kayıtları 2-6 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacak. KYK YURTKUR yerleştirme sonuçlarında birinci yedek listeden yerleşmeye hak kazananların kayıtları 9-13 Eylül 2013 tarihleri arasında olacak. KYK YURTKUR yerleştirme sonuçlarına göre asil ve birinci yedek yerleştirme işlemlerinin bitimiyle birlikte boş kalan kontenjanlar her pazartesi açıklanacak ve o hafta kayıt işlemleri yapılacak. 

KYK YURTKUR YERLEŞTİRME SONUCUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA!!!

Gençlik Ve Spor Bakanı Suat Kılıç, KYK YURTKUR yurtlarının yeni dönemlerine dair açıklamalar yaptı. Bakan Kılıç'ın yaptığı konuşmadan dikkat çekici konu başlıkları KYK YURTKUR yurtlarında ranza sisteminin kalkması ve battaniye yerine elyaf yorgan getirilmesi ve KYK YURTKUR yurtlarında kalan öğrencilerin kullandığı internette kesinlikle sosyal medya kullanıma dair kısıtlama getirilmeyeceği idi.Bakan Kılıç, KYK YURTKUR yurtlarına dair attığı twittlerde de konu ile gelişmelerden haber vermektedir. Bakan Kılıç, KYK YURTKUR yurtlarında 310 bin yatak için battaniye yerine elyaf yorgan sağlandığını bildirdi. Ayrıca Bakan Kılıç, 32 bin mini ve tek kapılı buzdolabı siparişini verdiklerini ve en kısa zamanda yetiştirileceğin bildirdi.

KYK YURTKUR yurtlarında kalan öğrencilerin yaz dönemine ait ödemelerinin 3 Eylül' e kadar uzatıldığı KYK.GOV.TR'den yayınlandı.

KYK YURTKUR YURTLARINA KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER 


1 - ÖNCELİK BELGESİ

Şehit ve gazi çocuğu ile malullük, vazife malullüğü veya harp mamullüğü aylığı alanların çocukları ile vazifa malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları(Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak belge) Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40'ın üzerinde olduğu tespit edilen özürlü öğrenciler (Tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak rapor)

Lise ve dengi öğrenimlerini yetiştirme yurtlarında tamamlayanlar (T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığa Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünden alınacak belge)

Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Darüşşafaka Lisesinden alınacak belge)

Milli olmuş Amatör sporcular (Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden alınacak belge/yazı)

Anne ve babası vefat edenler, (Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi)

Anne ve babası kanunen ayrı olanlar, (Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi)

2 - 6 adet son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf 

KYK YURTKUR yurtları 9 Eylül'de Açılacak Öğrenciler, KYK yurtlarının açılacağı tarih olan 9 Eylül'den itibaren kalabilecek. 

Yüksek lisans, doktora, ön kayıt, özel yetenek, dikey/yatay geçiş sınavı ve ek kontenjandan yerleşeceklerin yurt başvuruları 9-22 Eylül tarihleri arasında KYK YURTKUR'un internet sitesinden online yapılacak. 

Artık yıl öğrencilerinin, yurt başvuruları 9-22 Eylül tarihler arasında kalmak istedikleri yurt müdürlüklerine yapılacak. KYK YURTKUr yurtları 9 Eylül'de açılacak. KYK YURTKUR yerleştirme sonuçlarına göre kazanan ve kaydını yapan Öğrenciler, KYK YURTKUR  yurtlarının açılacağı tarih olan 9 Eylül'den itibaren kalabilecek. Yüksek lisans, doktora, ön kayıt, özel yetenek, dikey/yatay geçiş sınavı ve ek kontenjandan yerleşeceklerin yurt başvuruları 9-22 Eylül tarihleri arasında KYK YURTKUR'un internet sitesinden online yapılacak. Artık yıl öğrencilerinin, KYK YURTKUR yurt başvuruları 9-22 Eylül tarihler arasında kalmak istedikleri yurt müdürlüklerine yapılacak.


Haberle İlgili Yorumlar


Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.