KÖYTENDAĞ

20 Aralık 2014 Cumartesi Saat: 16:25
800 Bin Yıllık Ayak İzi

800 Bin Yıllık Ayak İzi

Birkaç kişi bir milyon yıl önce İngiltere'de kırsal bölgede yürüdü ve...

Türkmen Öğrenciye 'Hayat Piyangosu'

Türkmen Öğrenciye 'Hayat Piyangosu'

Türkmenistanlı Patma Dovranova'nın, SGK'nın yabancı öğrencilere tanıdığı 'sağlık sigortası' hakkı sayesinde hayatı kurtuldu.

Türkmen Öğrenciye 'Hayat Piyargosu'

Türkmen Öğrenciye 'Hayat Piyargosu'

Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü birinci sınıf öğrencisi Türkmenistanlı 25 yaşındaki Patma Dovranova'nın, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) yabancı öğrencilere tanıdığı 'sağlık sigortası' hakkı kapsamında ödediği yıllık 700 lira sayesinde hayatı kurtuldu.

Dinozorların Ayak İzine Unesco Koruması

Dinozorların Ayak İzine Unesco Koruması

Türkmenistan hükümeti, dinozorlara ait 150 milyon yıllık ayak izlerinin UNESCO tarafından koruma altına alınması için çalışma başlatacak.

Berdimuhamedov ile Yuşçenko Birlikte  Orta Asya'nın En Uzun Demiryolu Köprüsünü Hizmete Açtı

Berdimuhamedov ile Yuşçenko Birlikte Orta Asya'nın En Uzun Demiryolu Köprüsünü Hizmete Açtı

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov ile Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yuşçenko, Orta Asya'nın En Büyük Nehri Amuderya Üzerinde Kurulan Demiryolu Köprüsünü Hizmete Açtı. Toplam Uzunluğu Bin 414 Metre Olan Atamurat-kerkiçi Demiryolu Köprüsü Ukrayna'nın Ukrtransstroy Şirketi Tarafından İnşa Edildi.

Türkmenistan ile Belarus İlişkilerinde Yeni Dönem

Türkmenistan ile Belarus İlişkilerinde Yeni Dönem

Türkmenistan ile Belarus İlişkilerinde Yeni Dönem Başladı. Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'un Davetlisi Olarak Aşkabat'a Resmi Ziyaret Gerçekleştirdi. Ziyarette, İki Ülke Arasında İşbirliğinin Geliştirilmesi Amacıyla Çok Sayıda Anlaşma İmzalandı.

Belarus Lideri Lukaşenko, Türkmenistan'da

Türkmenistan'ın Başkenti Aşkabat'ta Bulunan Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko Temaslarına Başladı. Aşkabat'a Dün Akşam Gelen Lukaşenko, Havaalanında Türkmenistan Dışişleri Bakanı ve Devlet Başkan Yardımcısı Raşit Meredov ve Diğer Yetkililer Tarafından Karşılandı.

Türkmenistan'da Anayasa Günü Kutlanıyor

Türkmenistan'da, Her Yıl 18 Mayıs'ta Anayasa Günü ve 'Kalkınma, Milli Birlik ve Mahtumkulu Bayramı' Olarak Kutlanıyor. Başkent Aşkabat'ta, Bu Yılki Anayasa Günü Kutlaması, Türk Şirketin Milli Müze Binası Açılışı ile Şölene Dönüştü.

Türkmenistan'da Dinozorlara Ait Ayak İzi Bulundu

Türkmenistan'da Dinozorlara Ait, 145 Milyon Yıllık Ayak İzi Bulunduğu Belirtildi.