Kemal Çelik kimdir? (Kemal Çelik MHP Antalya Büyükşehir Belediye başkan adayı)

30 Eylül 2013 08:52

MHP'nin yerel seçim adayları belli olmaya devam ediyor... MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin yerel seçim adaylarını açıkladı. Milliyetçi Hareket Partisi merkez yönetim kurulu üyesi olan Kemal Çelik MHP'nin Anatalya Büyükşehir Belediye başkan adayı oldu.

Kemal Çelik kimdir? (Kemal Çelik MHP Antalya Büyükşehir Belediye başkan adayı)

MHP'nin yerel seçim adayları belli olmaya devam ediyor... MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin yerel seçim adaylarını açıkladı. Milliyetçi Hareket Partisi merkez yönetim kurulu üyesi olan KEMAL ÇELİK MHP'nin Anatalya Büyükşehir Belediye başkan adayı oldu.

KEMAL ÇELİK KİMDİR?

Ad Soyad : KEMAL ÇELİK

Eğitim Durumu : Üniversite - Yüksek Lisans

Mezuniyet : ANKARA ÜNİVERSİTESİ SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ

Meslek : MÜLKİ İDARİ AMİRİ - VALİ

Görevleri : Merkez Yönetim Kurulu Üyesi

İletişim : Mesaj Göndermek İçin Tıklayınız

Kemal Çelik, 1956 yılında Antalya Serik'te doğdu.

Kemal Çelik İlk öğrenimini Karadayı İlkokulunda, orta ve lise eğitimini ise Serik'te tamamladı. 1978 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. 1980-1990 yılları arasında Çamlıhemşin, Pütürge ve Iğdır ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı.

Kemal Çelik 1990-1995 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Teftiş kurulunda Mülkiye Başmüfettişliği ve İçişleri Bakan Danışmanlığı yaptı. 1995-1997 yılları arasında Hakkari Valisi olarak görev yaptı. 1997 yılında Emniyet Genel Müdürü oldu. 1999 seçimlerinde Doğru Yol Partisi Antalya Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi.

Kemal Çelik Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde İçişleri Ve Çevre Komisyonları üyeliklerinde bulundu. Ayrıca Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Üyesi olarak ülkemizi yurtdışında temsil etti. 2002 seçimlerinde Antalya'dan yine birinci sıra Milletvekili adayı olmasına rağmen, partisi DYP'nin ülke barajını aşamaması nedeniyle, parlamentoya giremedi.

İngilizce bilen Çelik, evli ve iki çocuk babasıdır.


Haberle İlgili Yorumlar


Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.