İşte Fethullah Gülen'in Vasiyeti!

Başbakan Erdoğan'ın, Türkiye'ye dönüş davetini şimdilik geri çeviren Fethullah Gülen ne vasiyet etti?

İşte Fethullah Gülen'in Vasiyeti!


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye'ye dönüş davetini şimdilik geri çeviren Fethullah Gülen, vefatında annesinin ayak ucuna gömülmeyi vasiyet etti. Gülen'in annesi Refia'nın kabrinin bulunduğu İzmir'deki cemaat mensupları bu vasiyete sevindi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkçe Olimpiyatları'nın İstanbul'da yapılan finalindeki konuşmasında yıllardır ABD'de yaşayan Fethullah Gülen'e Türkiye'ye dönüş çağrısı yapması, bu konudaki tartışmaları alevlendirdi. Bu çağrıdan memnun olan Gülen'in yanıtı gecikmedi ve şimdilik kaydıyla Türkiye'ye dönmeyi düşünmediğini açıkladı. Ancak Gülen'in konuşmasında ilginç bir ayrıntı dikkat çekti. Gülen konuşmasının son bölümünde vasiyetini açıkladı, "KENDİ ÜLKEMDE ÖLMEYİ VE MÜBAREK ANNEMİN AYAKLARININ DİBİNE GÖMÜLMEYİ ARZU EDİYORUM. BUNU DA BENİM VASİYETİM SAYIN" dedi.

Gülen'in ayak ucuna gömülmeyi vasiyet ettiği annesinin kabri İzmir'de bulunuyor. Hareketin İzmir'deki mensupları, uzun ömür diledikleri Fethullah Gülen'in bu vasiyetine sevindi.

Fethullah Gülen'in annesi Refia Gülen, 28 Haziran 1993 tarihinde vefat etmiş, cenaze namazını 30 Haziran 1993 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde Fethullah Gülen kıldırmıştı.

Uzun yıllar Kemeraltı'ndaki Kestanepazarı Camii'nde vaiz ve imam olarak görev yapan Fethullah Gülen, etkileyici hitabıyla önce İzmir'deki diğer camiler, ardından da Ege Bölgesi'ndeki camilerden vaaz davetleri almış ve böylece ünlenmişti. - İzmir


sponsored ads
sponsored ads
sponsored ads