İKİNCİ ÖĞRETİM

20 Aralık 2014 Cumartesi Saat: 07:51
Sabancı Kompozit Malzeme Mükemmeliyet Merkezi'nin Temeli Atıldı

Sabancı Kompozit Malzeme Mükemmeliyet Merkezi'nin Temeli Atıldı

Başbakan Davutoğlu: (1) "Dünyanın her yerinde küresel rekabete açık olmak bakımından esnek, yeni teknolojilere intibak bakımından dinamik, ama küresel paradigmada ön sıralara gelmek ve 2023 hedeflerine ulaşmak bakımından da çelik gibi iradeli sanayi istiyoruz" "Böylesine esnek ve kararlı bir devlet, yeniliklere açık özgürlükçü bir üniversite ve küresel rekabete hemen intibak edebilen dinamik bir sanayi alt yapımız olursa 2023 hedeflerini gerçekleştiririz" "Bizim doğalgaz kaynaklarımız, petrolümüz yok. Bizim en büyük kaynağımız insan. İnsanı nitelikli büyümeye katkı yapacak özne haline dönüştürecek olan yer de üniversite.

Prof. Uzunoğlu:

Prof. Uzunoğlu: "Türkiye, Bilinçli Olarak Büyümemeyi Tercih Etti"

Trakya Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve MTSO Ekonomi Danışmanı Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu, çok ciddi bir likidite verilmesine rağmen dünya ekonomileri artık eski büyümelerini yakalayamadığını belirterek, Türkiye’nin de bilinçli olarak ‘büyümemeyi’ tercih ettiğini söyledi ve “Nedeni, dünyada yaşanan gerilim” dedi.

Okyanus Derneği Kursiyerleri Sertifikalarını Aldı

Okyanus Derneği Kursiyerleri Sertifikalarını Aldı

Nazilli’ de 2006 yılından bu yana sosyal yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerini sürdüren Okyanus Derneği İçişleri Bakanlığı destekli ‘Emekler Ekmek Olsun’ adlı proje ile 28 katılımcı kursiyere sertifikalarını düzenlenen tören ile verdi.

Erzincan Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde 4 Ayrı Seminer

Erzincan Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde 4 Ayrı Seminer

Erzincan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Üniversite-Sanayi İşbirliği Geliştirme etkinlikleri kapsamında 4 farklı seminer düzenlendi.

GKV'liler Model Birleşmiş Milletler Konferansında

Uluslararası MCMUN 2014 Konferansı'na katılan GKV Özel Liseleri öğrencileri etkinliklerde gösterdikleri üstün performansla dikkat çekti.

Gkv'liler Model Birleşmiş Milletler Konferansında

Gkv'liler Model Birleşmiş Milletler Konferansında

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi ve Cemil Alevli Koleji öğrencileri Ortadoğu Teknik Üniversitesi Geliştirme Vakfı Koleji tarafından düzenlenen Uluslararası MCMUN 2014 Konferansı’na (Model Birleşmiş Milletler Konferansı) katılarak farklı ülkelerden gelen katılımcılarıyla dünya gündemini masaya yatırdılar.

Sentetik Uyuşturucunun Yurt Dışı Menşeli

Çok sayıda kişinin ölümüne neden olan ve bonzai olarak bilinen sentetik uyuşturucunun Güney Kıbrıs, Uzak Doğu ve Rusya'dan getirildiği bildirildi

Erdemli'de Çevresel Etki Toplantısı

Taşeli Platformu Sözcüsü Karabulut: "Akdeniz'in en güzel koyuna yapılma aşamasına gelen nükleer santralin mutlaka yapımının durdurulması gerekiyor"

Tatil İçin Geldi Akademisyen Oldu

İngiliz Elisabeth Una Mary Edwards, hayatını, 26 yıl önce turist olarak gelip hayran kaldığı Türkiye'de sürdürüyor.

Davutoğlu: Yabancı Şirketlerin Satın Alınmasını Destekleyeceğiz

Başbakan Davutoğlu, 'Onuncu Kalkınma Planı'nı açıkladığı basın toplantısında yabancı şirket ve markaların satın alınmasını destekleyeceklerini söyledi

Devlet Üniversitesinden Çift Diploma İmkanı

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Koçak "FOM Hochschule işbirliğiyle Berlin'de Almanca dilinde işletme lisans programı açtık, 300 kontenjanımız var." dedi.

Bülent Ecevit Üniversitesi Uluslararasılaşma Çalışmalarına Yenisini Eledi

Bülent Ecevit Üniversitesi Uluslararasılaşma Çalışmalarına Yenisini Eledi

Geliştirdiği projeler ve yürüttüğü çalışmalar ile ulusal ve uluslararası platformlarda hızlı bir yükseliş gösteren Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ), yeni bir akademik iş birlği anlaşmasına imza attı.

Kardiyolojide Devrim Niteliğinde Çalışma

Kardiyolojide Devrim Niteliğinde Çalışma

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde, anjiyo gerek kalmadan, kalp damar tıkanıklarının kan tahlili ile tespit edilebileceği önemli bir proje üzerinde çalışılıyor.

Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Osmanlıca Zorunlu Olmayabilir"

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Osmanlıca konusunda, "Belki zorunlu yapmaya da gerek yok çünkü zaten bu derslere ciddi bir talep var" dedi.

5 Bin 645 Öğrenciye Trafik Güvenliği Eğitimi

Türkiye’nin en uzun soluklu yol güvenliği eğitim projesi 'Sokakta İlk Adımlar 13’üncü uygulama yılına girdi.

Avcı: 132 Bin Öğrenci Sistem Tarafından Otomatik Yerleştirildi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) sonucu 1 milyon 300 bin öğrenciden 1 milyon 57 bininin tercih yaptığını söyledi.

Biyonik Göz İçin Sgk Desteği Talebi

Prof. Dr. Özmert: "Biz ilk hasta taramasını yaklaşık bir ay önce yaptık. Yaklaşık 15 hastamız esasen ameliyata hazır. Biz bu ameliyatta uygulanan vitreoretinal cerrahiyi Türkiye'de ilk uygulayanlardanız" "Şu anda SGK'nın, devletin desteği önemli. Bu destek yapılırsa burada görülen ülkelerin arasında.

Marka Üniversite 'Marka Şehri' Konuşuyor

Yrd. Doç. Dr. Gökaliler, ''Başarılı bir marka konumlandırması sonucunda, başarılı marka şehirler yaratılmaktadır'' dedi.

Bozok Üniversitesi Uygulama Kreşi ve Anaokulu Hizmete Açıldı

Bozok Üniversitesi Uygulama Kreşi ve Anaokulu Hizmete Açıldı

Yozgat Bozok Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü destekleriyle Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde Uygulama Kreşi ve Anaokulu hizmete açıldı.

Trafik Güvenliği Eğitiminde, 1,5 Milyon Çocuğa Ulaşıldı

Türkiye'nin en uzun soluklu yol güvenliği eğitim projesi Sokakta İlk Adımlar 13'üncü uygulama yılına girdi.

Antalya Devlet Konservatuvarı, Rusya'dan Ödülle Döndü

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı, Rusya-Sankt-Petersburg’da düzenlenen “S.İ. Savşinskiy Adına VI. Uluslararası Müzik Yarışması”ndan ödülle döndü.

Veliler Öğle Arası Kitap Okuyor

Veliler Öğle Arası Kitap Okuyor

Kütahya’nın Gediz İlçesi’ne bağlı Sazköy’de, 4 yıl önce ‘Türkiye Okuyor Sazköylü Veliler Okuyor Okuma Kampanyası’na katılan öğrenci velileri öğle arası kitap okumaya devam ediyor.

Koçtaş'tan Otizmli Çocukların Ailelerine Eğitim Semineri

Koçtaş tarafından otizmli çocukların ailelerine eğitim semineri verildi.

Sertifikalı Tohum İhtiyacını Gap Teknoparkı Karşılayacak

Harran Üniversitesi bünyesinde kurulan teknoparkta, ilk etapta sertifikalı tohumculuk ve tohum ıslahı alanında Ar Ge çalışmaları gerçekleştirilecek.

Türkiye'yi Tercih Etmesinde Yaşam Standardı Etkili Oldu

CÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü'nde görev yapan Azerbaycanlı Prof. Dr. Naila Mirzayeva: "Türkiye'yi tercih etmemizdeki en büyük etken, buradaki yaşam standardının Avrupa seviyesinde olması" "Türkiye'den ayrılmayı hiç düşünmedim. Öğrencilerim beni seviyor ben de onları seviyorum.

'PMS' Kadınların Sancılı Dönemi

PMS yaşayan her 100 kadından 10'u bu dönemi "dayanılmaz" şeklinde tanımlıyor.

Bahçeşehir Koleji İzmir'de İkinci Kampüsünü Açıyor

Bahçeşehir Koleji İzmir'de İkinci Kampüsünü Açıyor

Kaliteli eğitimi, 59 kampus, 109 okulu ile Türkiye'nin her noktasına ulaştıran yeni nesil eğitime öncülük eden Bahçeşehir Koleji, İzmir'de ikinci kampusünü açıyor.

Aydın'da

Aydın'da "Erasmus Plus" Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Avrupa Komisyonu tarafında kabul edilen, 2020 yılına kadar devam edecek olan, yeni Eğitim, Öğretim, Spor Programı “ Erasmus Plus” Aydın’da tanıtılmaya başlandı.

Hz. Mevlana Her Yerde Anılır Ama Konya'da Hissedilir"

"Hz. Mevlana her yerde anılır ama Konya'da hissedilir"- Mevlana hayranı olan ve Müslüman olduktan sonra vasiyeti gereği vefatının ardından Konya'ya defnedilen Fransız Profesör Meyerovitch'in, "Hz. Mevlana her yerde anılır ama Konya'da hissedilir" şeklinde görüş bildirdiği öğrenildi- Prof. Meyerovitch'in manevi oğlu SÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Öztürk: - "Gönül ister ki; Hz. Mevlana'yı anma etkinlikleri Paris, Londra ve New York gibi dünyanın farklı şehirlerinde de yapılsın.

Avusturya'daki "İslam Yasa Tasarısı"

Avusturya'daki "İslam Yasa Tasarısı"- Sivil toplum örgütleri, Müslümanların görüşü alınmadan meclise gönderildiğini belirterek tasarıyı kabul etmeyeceklerini açıkladı Avusturya İslam Cemaati bünyesinde faaliyet gösteren 10 sivil toplum örgütü, Bakanlar Kurulu'nun geçen hafta kabul ettiği "İslam Yasa Tasarısı" adlı düzenlemenin Müslümanların görüşü alınmadan meclise gönderildiğini ve tasarıyı kabul etmeyeceklerini bildirdi.

Bahçeşehir Koleji İzmir'de İkinci Kampusünü Açıyor

Bahçeşehir Koleji İzmir'de İkinci Kampusünü Açıyor

Kaliteli eğitimi, 59 kampus, 109 okulu ile Türkiye’nin her noktasına ulaştıran yeni nesil eğitime öncülük eden ve TEOG başarılarıyla Türkiye’nin zirvesinde yer alan Bahçeşehir Koleji, 2015-2016 eğitim öğretim yılında İzmir’de ikinci kampusünü açıyor.

Hz. Mevlana Her Yerde Anılır Ama Konya'da Hissedilir"

Mevlana hayranı olan ve Müslüman olduktan sonra vasiyeti gereği vefatının ardından Konya'ya defnedilen Fransız Profesör Meyerovitch'in, "Hz. Mevlana her yerde anılır ama Konya'da hissedilir" şeklinde görüş bildirdiği öğrenildi Prof. Meyerovitch'in manevi oğlu SÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Öztürk: "Gönül ister ki; Hz. Mevlana'yı anma etkinlikleri Paris, Londra ve New York gibi dünyanın farklı şehirlerinde de yapılsın.

Avusturya'daki

Avusturya'daki "İslam Yasa Tasarısı"

Sivil toplum örgütleri, Müslümanların görüşü alınmadan meclise gönderildiğini belirterek tasarıyı kabul etmeyeceklerini açıkladı.

Sokakta İlk Adımlar 13 yaşında

Sokakta İlk Adımlar 13 yaşında

Türkiye'nin en uzun soluklu yol güvenliği eğitim projesi Sokakta İlk Adımlar 13'üncü uygulama yılına girdi.

Gölyaka'da Arıcılık Konferansı Düzenlendi

Gölyaka'da Arıcılık Konferansı Düzenlendi

Düzce’de arıcılığı geliştirmek amacıyla, Gölyaka İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Gölyaka Bal Üreticileri Birliğinin ortaklaşa düzenlediği Arıcılık Kursu Belge Töreni ve Arı Hastalıkları Konferansı Gölyaka Belediyesi salonunda gerçekleştirildi.

60 Doların Altı Risk'

60 Doların Altı Risk'

Petrol fiyatlarındaki düşüş Türkiye için büyüme, enflasyon ve cari açık açısından olumlu karşılanıyor.

Renault'nun "Sokakta İlk Adımlar" Projesi 13. Yılında 1,5 Milyon Çocuğa Ulaşacak

Renault'nun trafik güvenliği eğitimine yönelik yürüttüğü "Sokakta İlk Adımlar" projesi kapsamında 2014 2015 eğitim öğretim yılı sonunda 1 milyon 545 bin öğrenciye trafik güvenliği eğitimi verilmiş olacak.

Kerem Göğüş, Eskişehir'de Başarısının Sırlarını Öğrencilerle Paylaştı

Kerem Göğüş, Eskişehir'de Başarısının Sırlarını Öğrencilerle Paylaştı

Göğüş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Göğüş, Eskişehir'de üniversite öğrencilerine başarısının sırrını anlattı.

Genç İş Adamı Kerem Göğüş'ten Altın Öğütler

Genç İş Adamı Kerem Göğüş'ten Altın Öğütler

Göğüş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Göğüş, Eskişehir’de üniversite öğrencilerine başarısının sırrını anlattı.

Kütahya'da Üniversitelilere İkametgah Kampanyası

Kütahya'da Üniversitelilere İkametgah Kampanyası

Kütahya'da, üniversite eğitimi için kente gelen öğrencilerin ikametgahlarını Kütahya'ya getirmeleri için kampanya başlatıldı.

Kütahya'da Üniversitelilere İkametgah Kampanyası

Kütahya'da Üniversitelilere İkametgah Kampanyası

Kütahya'da, üniversite eğitimi için kente gelen öğrencilerin ikametgahlarını Kütahya'ya getirmeleri için kampanya başlatıldı.

Maltepe'deki Kentsel Dönüşüm Uzmanlarla Masaya Yatırıldı

Başkan Ali Kılıç: "Projeler mutlaka halkın onayına sunulacak"

Yerli Mallarımız Geleceğe Emanet!

TED Rönesans Koleji, öğrencilerinin yerli malı bilincini farklı etkinliklerle geliştirecek.

Balkan Türkleri ve Kayıtsız Dünya

Balkan Türkleri ve Kayıtsız Dünya" Konferansı - Mccarthy

"Balkan Türkleri ve Kayıtsız Dünya" konferansı- ABD'nin Louisville Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. McCarthy: "Balkanlar'da yaşanan çatışmalar ve savaşlardan etkilenenlerin büyük bölümü Müslümanlar ve bunlar içinde de Türklerdi" ABD'deki Louisville Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Justin McCarthy, Balkanlar'da 1700'lerin ikinci yarısından itibaren yaşanan çatışmalar ve Balkan Savaşları'ndan etkilenenlerin büyük bölümünün Müslümanların ve bunun içinde de Türkler olduğunu söyledi.

Balkan Türkleri ve Kayıtsız Dünya" Konferansı

ABD'nin Louisville Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. McCarthy: "Balkanlar'da yaşanan çatışmalar ve savaşlardan etkilenenlerin büyük bölümü Müslümanlar ve bunlar içinde de Türklerdi"

Büyükşehir Belediyesi Yeni Türkiye Buluşmaları

Antalya Büyükşehir Belediyesi, tarafından düzenlenen ‘Yeni Türkiye Buluşmaları’ konferanslar dizisinin ikincisi gerçekleştirildi.

Hekime Baskı Sezaryene Yönlendiriyor" İddiası

Üreme Tıbbı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Şahin: "Şikayet ve davalardan çekinen doktor, riskleri olan normal doğumdan kaçınıyor.

Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Uran'dan Bedelli Askerlik Açıklaması

Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Uran'dan Bedelli Askerlik Açıklaması

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Turan, bedelli askerlik uygulamasını eleştirerek, “Vatan görevi sadece garibanların sırtına yüklenecek kadar basit bir şey değildir” dedi.

Yeni Türkiye Buluşmaları" Paneli

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Akgün: "Demokrasinin beşiği Amerika 1787'den beri demokrasiyle yönetiliyor.