Hüseyin Sözlü Kimdir?

26 Eylül 2013 16:02

Hüseyin Sözlü, MHP'nin 29 Eylül'de yapacağı aday tanıtım toplantısından Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanması bekleniyor. Hüseyin Sözlü kimdir?

Hüseyin Sözlü Kimdir?

HÜSEYİN SÖZLÜ, MHP'nin 29 Eylül'de yapacağı aday tanıtım toplantısından Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanması bekleniyor. HÜSEYİN SÖZLÜ KİMDİR?

Hüseyin Sözlü, 1965 yılında Ceyhan'ın Çokçapınar köyünde doğdu, ilk öğrenimini köyünde, orta öğrenimi Ceyhan Endüstri Meslek Lisesinde tamamladı.Daha sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesine girerek 1989 yılında Ziraat Mühendisi olarak mezun oldu. 1990 yılında DSİ ACO Şube Müdürlüğünde İşletme Mühendisi olarak göreve başladı.1992 yılında Ceyhan Ülkü Ocağı Başkanlığına seçilen HÜSEYİN SÖZLÜ, 1997 yılında DSİ Kösreli İşletme ve Bakım Başmühendisliğine atandı. Ceyhan Ülkü Ocağı Başkanlığı ile DSİ'de Başmühendislik görevini sürdürmekle iken 1999 yılında istifa ederek MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİnden Ceyhan Belediye başkanlığına aday oldu. Hüseyin Sözlü, 18 Nisan 1999 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimini kazanarak Belediye Başkanı seçildi.


DOĞUM YERİ : Ceyhan/Çokçapınar Köyü

DOĞUM TARİHİ : 1965

MEDENİ DURUM : Evli, 3 çocuk babası

EĞİTİM : Ceyhan Endüstri Meslek Lisesi

Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi

MESLEKİ DENEYİM :1990 yılında DSİ ACO Şube Müdürlüğünde İşletme Mühendisi olarak göreve başladı.


Haberle İlgili Yorumlar


Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.