HÜSEYİN AYGÜN

 Hüseyin Aygün
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukatlık yaptı. Biri Zazaca olmak üzere 3 kitabı yayınlandı. XXIV. dönem TBMM Tunceli milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesidir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

12 Ağustos 2012 tarihinde PKK'lı militanlar tarafından Tunceli'de kaçırılan Aygün, 2 gün sonra örgüt tarafından serbest bırakıldı.
İhsanoğlu: Uluslararası Görevlere Gelmek Minnet Borcu Değil, Hizmettir

İhsanoğlu: Uluslararası Görevlere Gelmek Minnet Borcu Değil, Hizmettir

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Bulunduğu görevlere desteğimizle geldi.

23.07.2014 14:38

Ekmeleddin İhsanoğlu, Mısır Çarşısını Gezdi

Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Mısır Çarşısını gezerek, esnaf ve vatandaşla sohbet etti.

23.07.2014 14:15
CHP'li Heyet Gazze Yolcusu

CHP'li Heyet Gazze Yolcusu

Chp Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığındaki CHP'li vekillerden oluşacak heyetin, Ramazan Bayramı'nda Gazze'ye gideceği belirtildi.

22.07.2014 13:36

CHP'liler Bayramda Gazze'ye Gidiyor

CHP milletvekilleri, Ramazan bayramında Gazze’ye gidiyor.

22.07.2014 11:55

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Tgrt Haber'e Konuk Oldu

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, “Gezi olaylarıyla başlayan ve 17 Aralık’ta devam eden iki ayrı darbe girişiminde bulundular.

21.07.2014 17:59

CHP'li Aygün: Gazze'ye Gidişimiz Hamas'ı Desteklemek Anlamına Asla Gelmez

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Gazze ziyaretlerinin Hamas'ı desteklemek anlamına gelmediğini belirterek, "İsrail'in çocuk ve sivillerin ölümüne yol açan askeri operasyonlarına karşı 'canlı kalkan' olarak Gazze'ye gidişimiz Hamas'ı desteklemek anlamına asla gelmez, Hamas Suriye'ye karşı savaşan ve kafa koparan IŞİD'in müttefiğidir" dedi.

21.07.2014 12:53
DHA Yurt: CHP'li Veli Ağbaba: Gazze'ye Gitmek için Her Yolu Deneyeceğiz

DHA Yurt: CHP'li Veli Ağbaba: Gazze'ye Gitmek için Her Yolu Deneyeceğiz

Chp Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Gazze'de yaşananları tüm dünyaya duyurmak için Gazze'ye gideceklerini belirterek "Geçtiğimiz hafta TBMM İnsan Hakları Komisyonu, İsrail'i kınama kararı almıştı.

20.07.2014 18:33

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba Açıklaması

"Umarım biz, İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama bayramda bütün dünyanın dikkatini çekebiliriz. Bu amaçla, CHP olarak orada olacağımızı, orada olmak için girişimlerde bulunacağımızı kamuoyunun bilmesini istiyoruz" "Biz, CHP'li hem İnsan Hakları Komisyonu üyeleri olarak hem de CHP Cezaevi İnceleme Komisyonu.

20.07.2014 14:55

CHP: "Akan Kana Dur Demek" için Gazze'ye Gidiyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nun CHP'li üyeleri ve CHP Cezaevi İnceleme ve İzleme Komisyonu milletvekilleri ve CHP Gençlik Kolları Başkanı, "Gazze'de İsrail'e karşı kalkan olmak üzere harekete geçme planları" hakkında bilgi verdi.

20.07.2014 14:20
CHP Heyeti Gazze'ye Gidecek

CHP Heyeti Gazze'ye Gidecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Gazze'ye gitmek için Dışişleri Bakanlığına başvuracaklarını ve Gazze'ye gitmek için her yolu deneyeceklerini söyledi.

20.07.2014 14:00
BBP'de

BBP'de "Çatı Adaya Destek" Tepkileri

BBP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok, parti yönetiminin çatı aday İhsanoğlu’na ‘destek’ açıklamalarına tepki göstererek, “Rahmetli liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun siyasi sureti olan BBP’nin, iplerle kontrol edilen tahta bir kukla gibi CHP'nin ekseninde kıstırılmış Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklemesi söz konusu olamaz” dedi.

19.07.2014 13:38
BBP Genel Başkan Yardımcısı Bozok da İhsanoğlu'na Tepki Gösterdi

BBP Genel Başkan Yardımcısı Bozok da İhsanoğlu'na Tepki Gösterdi

BBP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok, "Ekmeleddin İhsanoğlu ismi, insanlara kapalı kapılar ardında dikte edilmiş bir isimdir." dedi.

19.07.2014 13:02

Destici'ye İhsanoğlu Tepkisi

BBP Genel Başkan Yardımcısı Bozok: "Ekmeleddin İhsanoğlu ismi, Büyük Birlik Partisinin cumhurbaşkanlığı seçimlerinde istişareyle desteklemek kararı almış olduğu bir isim değil, partimizin başkanlık iradesine kurulmuş insanlara kapalı kapılar ardında dikte edilmiş bir isimdir.

19.07.2014 12:36

CHP'den 'İnsan Hakları Komisyonu Gazze'yi Ziyaret Etsin' Teklifi

Tbmm İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nun CHP'li üyeleri, Komisyon Başkanlığı'na gönderdikleri dilekçede İsrail'in Gazze'ye başlattığı operasyonun Komisyonca kınanması gerektiğini belirterek; "Komisyon'un insanlık onurunun savunulması ve daha fazla insan ölümlerinin engellenebilmesi adına sorumluluk üstlenmesi adına Gazze'yi ziyaret etmesi ve bölgede tampon bölge oluşturabilecek faaliyetlerin örgütlenmesi hususunda inisiyatif alması gerekmektedir" ifadelerine yer verdi.

18.07.2014 11:55

CHP'li Üyelerden Komisyona: Gazze'yi Ziyaret Edelim

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nun CHP'li Üyeleri, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Ankara Milletvekili Levent Gök, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve Çorum Milletvekili Tufan Köse gönderdikleri dilekçe ile komisyonun Gazze'de yaşanan insanlık dramına karşı somut bir tavır göstermesini ve bölgeyi ziyaret ederek uluslararası toplumu göreve çağıran bir bildiri yayınlamasını talep etti.

18.07.2014 10:40
CHP'li Aygün'ün Maaşı ve Aracına Haciz Kararı

CHP'li Aygün'ün Maaşı ve Aracına Haciz Kararı

CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün, Kınama cezası aldığı davanın masraflarını ödemediği gerekçesiyle maaş ve özel arabasına haciz kondu.

16.07.2014 14:35
CHP Milletvekili Aygün'e Haciz Şoku

CHP Milletvekili Aygün'e Haciz Şoku

Kınama cezası aldığı davanın masraflarını ödemediği gerekçesiyle, CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün maaş ve özel arabasına haciz kondu.

16.07.2014 13:39
Ali İsmail Korkmaz Davasında 3'üncü Duruşma 'Kullandığı Kalp İlaçları Ölümünü Hızlandırmış'

Ali İsmail Korkmaz Davasında 3'üncü Duruşma 'Kullandığı Kalp İlaçları Ölümünü Hızlandırmış'

Eskişehir'de Gezi parkı eylemleri sırasında dövülen ve 38 gün komada kaldıktan sonra kurtarılamayan üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz davasının 3'üncü duruşması Kayseri 3'üncü Ağır ceza Mahkemesinde başladı.

14.07.2014 13:49
Ali İsmail Korkmaz Davasında Üçüncü Duruşma

Ali İsmail Korkmaz Davasında Üçüncü Duruşma

Kalp İLAÇLARI, ALİ İSMAİL KORKMAZ'IN ÖLÜMÜNÜ HIZLANDIRMIŞ ESKİŞEHİR'de 2 Haziran 2013'te, Gezi Parkı eylemleri sırasında dövülerek öldürüldüğü iddia edilen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz davasının üçüncü duruşması Kayseri 3. Ağır ceza Mahkemesi'nde başladı.

14.07.2014 12:55
Ali İsmail Korkmaz Davası - Davayı İzlemek için Gelen Gruplar -

Ali İsmail Korkmaz Davası - Davayı İzlemek için Gelen Gruplar -

Üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın, Eskişehir'deki Gezi Parkı odaklı eylemde darbedilerek hayatını kaybettiği iddiasıyla açılan davanın üçüncü duruşması saat 09.30'da Kayseri'de başladı.

14.07.2014 10:57
Ali İsmail Korkmaz Davası

Ali İsmail Korkmaz Davası

Üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın, Gezi Parkı odaklı eylemde darbedilerek hayatını kaybettiği iddiasıyla açılan davanın üçüncü duruşması Kayseri'de başladı Duruşmayı, Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve bazı milletvekilleri ile Uluslararası Af Örgütü gözlemcisi Andrea De Rujiter de izliyor Dava dolayısıyla polis ekipleri Adliye çevresinde geniş güvenlik güvenlik önlemi aldı, bazı yollar trafiğe kapatıldı Gezi Parkı odaklı eylemlerde hayatını kaybeden Berkin Elvan, Ethem Sarısülük, Mehmet Ayvalıtaş, Ahmet Atakan ve Abdullah Cömert'in de aileleri duruşmaya katılmak için Kayseri'ye geldi.

14.07.2014 10:36
Ali İsmail Korkmaz Davasına Selahatin Demirtaş da Katıldı

Ali İsmail Korkmaz Davasına Selahatin Demirtaş da Katıldı

Eskişehir'deki Gezi olaylarında hayatını kaybeden Korkmaz'ın öldürülmesi ile ilgili 4'ü polis 8 sanığın yargılandığı davaya, Cumhurbaşkanı adayı Demirtaş da katıldı.

14.07.2014 09:40

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz Açıklaması

"40'lı yılların tek parti idaresinden bu yana süregelen, CHP'nin din karşıtı olduğuna dair algıyı pekiştirmeye çalışan bu şahıs, milletin vekili olduğunu unutmamalı ve herkesin inancına saygılı olmayı öğrenmelidir"

12.07.2014 18:15

"Batılı Güçler Ortadoğu'da Sınırları Yeniden Çizmek İstiyor"

AK Parti'li Kapusuz batılı güçlerin Ortadoğu'da 100 yıl önce çizdikleri sınırları şimdi mezhepsel ve etnik farklılıkları kaşıyarak yeniden çizmeye çalıştıklarını söyledi.

12.07.2014 14:43
Son Dakika ! Haberler.com | Güncel Haberler / Son Dakika Haberler / Flaş Haber

Son Dakika ! Haberler.com | Güncel Haberler / Son Dakika Haberler / Flaş Haber

HABERLER.COM / Gündemden sıcak gelişmeler. Güncel Haberler. Son Dakika Haberler. Türkiye ve Dünya gündeminden sıcak haberler.

11.07.2014 12:03
Baykal'ın Genel Başkan Adayı Muharrem İnce

Baykal'ın Genel Başkan Adayı Muharrem İnce

CHP'de Köşk seçimlerinde alınacak olası bir yenilgi sonrası, Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlık koltuğundan indirilerek yerine Muharrem İnce'nin getirileceği konuşuluyor.

11.07.2014 10:10
CHP'li Hüseyin Aygün: O İki Kadın için İçiyorum

CHP'li Hüseyin Aygün: O İki Kadın için İçiyorum

Aygün, "Türk IŞİD'çilerinin dün sahurda Beşiktaş'ta bir barda darp ettikleri 2 kadın için içiyoruz, şerefinize!" notuyla iftar vakti rakı sofrasında fotoğraf paylaştı.

11.07.2014 08:01
Kılıçdaroğlu, Tarhan ve Batum'a Görev Vermedi

Kılıçdaroğlu, Tarhan ve Batum'a Görev Vermedi

İhsanoğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığına karşı çıkan CHP'lilere tek tek görev verilirken sadece Emine Ülker Tarhan ve Süheyl Batum'a görev verilmedi.

10.07.2014 08:13
2 CHP'li Vekillerin de Katıldığı Ulaşım Eylemine Biber Gazlı Müdahale

2 CHP'li Vekillerin de Katıldığı Ulaşım Eylemine Biber Gazlı Müdahale

Mamak Tuzluçayır'da Haziran ayında düzenlenen Lice protestolarında bir belediye otobüsü, göstericiler tarafından tahrip edildi.

08.07.2014 08:09
CHP'li Vekillerin de Katıldığı Ulaşım Eylemine Biber Gazlı Müdahale

CHP'li Vekillerin de Katıldığı Ulaşım Eylemine Biber Gazlı Müdahale

Ankara Tuzluçayır'da, Lice protestoları sırasında belediye otobüsünün göstericiler tarafından tahrip edilmesinin ardından güzergah değişikliği yapılması vatandaşlar ile bir grup Halkevleri üyesi tarafından protesto edildi.

08.07.2014 07:43
Ankara Tuzluçayır'da, Lice Protestoları Sırasında Belediye Otobüsünün Göstericiler Tarafından...

Ankara Tuzluçayır'da, Lice Protestoları Sırasında Belediye Otobüsünün Göstericiler Tarafından...

Otobüsler eski güzergahına girene kadar ulaşım hakkı adı altında otobüslere kartsız binme eylemine başladı.

08.07.2014 05:58
CHP'li Vekillerin de Katıldığı Ulaşım Eylemine Biber Gazlı Müdahale

CHP'li Vekillerin de Katıldığı Ulaşım Eylemine Biber Gazlı Müdahale

Ankara Tuzluçayır'da Lice Protestoları sırasında belediye otobüsünün göstericiler tarafından tahrip edilmesinin ardından güzergah değişikliği yapılması vatandaşlar ve Halkevleri üyesi tarafından protesto edildi.

08.07.2014 01:00
Hüseyin Aygün: Otobüsümüz Karakola Çekiliyor

Hüseyin Aygün: Otobüsümüz Karakola Çekiliyor

Ankara'da otobüs seferleri protestosuna katılan Hüseyin Aygün, içinde bulunduğu otobüsün Mamak Merkez Karakolu'na çekildiğini iddia etti.

07.07.2014 21:28
Sarısülük Davasında, Mahkeme Heyeti, Polis Memurunun Tutuklamasına Karar Verdi

Sarısülük Davasında, Mahkeme Heyeti, Polis Memurunun Tutuklamasına Karar Verdi

Gezi Parkı eylemleri sırasında Ankara’da, Ethem Sarısülük‘ü başından vurarak ölümüne sebep olduğu ileri sürülen A,Ş. hakkında tutuklama kararı verildi.

07.07.2014 12:46

Ethem Sarısülük Davası

Gezi Parkı eylemleri sırasında Ankara’da, polis A.Ş tarafından başından vurularak öldürülen Ethem Sarısülük‘ün davasının 6. duruşması başladı.

07.07.2014 12:37
Sarısülük Davasında Sanık Polis Ahmet Şahbaz Tutuklandı

Sarısülük Davasında Sanık Polis Ahmet Şahbaz Tutuklandı

Ethem Sarısülük davasında sanık avukatları 'Çektim sıktım üç tane" diyen kişinin polis Ahmet Şahbaz olduğunu kabul etti. Mahkeme, Şahbaz'ın tutuklanmasına karar verdi.

07.07.2014 11:25
Çorum Olayları'nda Hayatını Kaybedenler Anıldı

Çorum Olayları'nda Hayatını Kaybedenler Anıldı

1980 yılında yaşanan 'Çorum olayları'nda hayatını kaybeden 57 kişi için olayların 34'üncü yılında anma töreni yapıldı.

03.07.2014 19:21

Çorum'da 'Çorum Olayları' Anıldı

Çorum'da 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan 'Çorum Olayları'nın 34'üncü yıldönümünde, yaşamlarını yitirenler için anma töreni düzenlendi.

03.07.2014 16:46
CHP'li Pavey'e Hdp'lilerden Protesto

CHP'li Pavey'e Hdp'lilerden Protesto

1980 yılında meydana gelen Çorum olaylarında hayatını kaybedenler düzenlenen törenle anıldı.

03.07.2014 16:29
CHP'li Aygün: CHP'de İkinci Adaya Sıcak Bakmıyorum

CHP'li Aygün: CHP'de İkinci Adaya Sıcak Bakmıyorum

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, "CHP'de ikinci aday çıkarılması hem yeni adayın partiyi ve Kılıçdaroğlu'yu tartışmalı hale getirecek oluşu, hem de Tayyip Erdoğan'a yarayacağı düşünüldüğünde olanaksız hale gelmiştir.

30.06.2014 15:26
CHP'nin Alternatif Köşk Adayı, Deniz Baykal'a Takıldı

CHP'nin Alternatif Köşk Adayı, Deniz Baykal'a Takıldı

CHP'de Emine Ülker Tarhan için vekillerden toplanması beklenen 21 imzada yeterli sayıya ulaşılamadı. Baykal, Tarhan'a karşı tavrını ortaya koydu.

30.06.2014 07:50
Mirzabeyoğlu için Yeniden Yargılama Talebi

Mirzabeyoğlu için Yeniden Yargılama Talebi

Dilekçede, 16 yıldır cezaevinde bulunan Mirzabeyoğlu hakkında yeniden yargılama talebinin kabulüne, daha fazla telafisi imkansız zararlara uğramaması için hakkındaki mevcut hükmün infazının durdurulması ve tahliyesine karar verilmesi talep edildi.

27.06.2014 14:27
Mirzabeyoğlu Yeniden Yargılama Talebinde Bulundu

Mirzabeyoğlu Yeniden Yargılama Talebinde Bulundu

İBDA-C örgütü lideri olarak ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Mirzabeyoğlu'nun avukatları, yeniden yargılanma talebinde bulundu.

27.06.2014 14:16
Hüseyin Aygün Ziyaretçi Yasağını Deldi

Hüseyin Aygün Ziyaretçi Yasağını Deldi

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, yasak olmasına rağmen basın toplantısını ziyaretçilerle birlikte yaptı.

26.06.2014 13:19
CHP'li Aygün, Atatürk Ortaokulu Öğrencileriyle Meclis'te

CHP'li Aygün, Atatürk Ortaokulu Öğrencileriyle Meclis'te

ANKARA (İHA) – CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, kapatılması gündeme gelen Atatürk İlköğretim Ortaokulu öğrencileriyle TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

26.06.2014 12:48
CHP'li Aygün Yasağı Deldi

CHP'li Aygün Yasağı Deldi

Chp Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na TBMM'de yapılan yumruklu saldırının ardından ziyaretçilerin girmesinin yasak olduğu basın merkezine, okullarının kapatılacağı iddia edilen Ankara Ulus'taki Atatürk Ortaokulu'nun öğrencileri ve velileri ile geldi.

26.06.2014 12:33
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na TBMM'de Yapılan...

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na TBMM'de Yapılan...

Ulus'da bulunan Atatürk Ortaokulu'nun kapatılmak istendiğini belirten Aygün 'Değerli olan bu binanın rant olarak birilerine peşkeş çekilmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düğmeye basıldı.

26.06.2014 12:27

CHP'li Aygün: AKP Okullar Üzerinde Oyun Oynuyor

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Ulus'ta Atatürk Ortaokulu'nun bakanlığa bağlanması, değerli olan bu binanın rant olarak birilerine peşkeş çekilmesi için İl Milli Eğitim tarafından düğmeye basıldığını öne sürdü.

26.06.2014 12:21
Atatürk Ortaokulu Öğrencileri Meclis'te

Atatürk Ortaokulu Öğrencileri Meclis'te

Ankara'nın Ulus semtinde 1925 yılından bu yana hizmet veren ve yeni eğitim öğretim yılında kapatılması gündeme gelen Atatürk Ortaokulu'nun öğrencileri ve velileri TBMM'ye gelerek CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ile basın toplantısı düzenlediler.

26.06.2014 12:14
Alevi Dernekleri Genel Başkanı Demir'e,

Alevi Dernekleri Genel Başkanı Demir'e, "Ekmeleddin İhsanoğlu" Tepkisi

Alevi Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk’ta cemevi açılışında yuhalandı.

25.06.2014 16:39